خانه / خبرهای فوتبال خارجی / رانیری برترین سرمربی لیگ برتر شد
leister title win

رانیری برترین سرمربی لیگ برتر شد

رانیری برترین سرمربی لیگ برتر شد

سرمربی ایتالیایی تیم فوتبال لسترسیتی به انتخاب همتایان خود، عنوان برترین سرمربی فوتبال باشگاهی انگلیس در فصل ۱۶-۲۰۱۵ را از آن خود کرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، کلودیو رانیری یک عنوان دیگر به افتخاراتی که در این فصل کسب کرده بود اضافه کرد، چرا که با آرای همتایانش در اتحادیه مربیان لیگ برتر انگلیس (LMA) به‌عنوان برترین سرمربی فصل فوتبال جزیره انتخاب شد.

به این ترتیب سرمربی ایتالیایی لسترسیتی که تیمش در این فصل با قبول تنها سه شکست و اختلافی 10 امتیازی نسبت به آرسنال رده دومی، در فاصله دو هفته مانده به پایان لیگ برتر انگلیس قهرمان شد، دومین مربی غیربریتانیایی تاریخ است که عنوان سرمربی برتر لیگ برتر را از آن خود کرده است.

پیش از رانیری، آرسن ونگر سرمربی فرانسوی آرسنال دو بار در سال‌های 2002 و 2004 موفق به کسب این عنوان شده بود. رانیری هفته گذشته هم در کشورش به‌عنوان بهترین مربی فوتبال ایتالیا در فصل 16-2015 معرفی شد و به این ترتیب دومین جایزه انفرادی‌اش را به‌خاطر قهرمان کردن روباه‌ها دریافت کرد.

همچنین کریس هاتون، سرمربی تیم فوتبال برایتون و هاو آلبیون هم به‌عنوان برترین سرمربی دسته اول فوتبال باشگاهی انگلیس معرفی شد. برایتون فصل را در رده سوم به پایان رسانده هرچند تیمش با قبول شکست برابر شفیلدونزدی رده ششمی در دیدارهای پلی‌‌آف فرصت صعود به لیگ برتر را از دست داد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *