خانه / اخبار فوتبال ایران / دایی: مگر ما فرق طنز و تمسخر و توهین را نمی‌دانیم؟

دایی: مگر ما فرق طنز و تمسخر و توهین را نمی‌دانیم؟

دایی: مگر ما فرق طنز و تمسخر و توهین را نمی‌دانیم؟

سرمربی پیشین پرسپولیس گفت: آقایان بدانند ما و مردم فرق شوخی و تمسخر و طنز و لودگی را می‌دانیم و متاسفم که در جشن پرسپولیس اسطوره‌های تکرار ناپذیری مثل آقای پروین مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی دایی درباره اجرای مراسم تمسخر و تقلید صدا در جشن باشگاه پرسپولیس که با حضور مدیران و اعضای هیئت مدیره و مسئولان فوتبال و ورزش کشور برگزار شد گفت: بسیار باعث تاسف است که در فضای فوتبال و آن هم در مراسمی که باشگاه پرسپولیس برگزار می‌کند چنین اتفاقی رخ می‌دهد واقعا مایه تاسف بسیار است. اینکه در مراسمی که مسئولان ارشد ورزش و فوتبال کشور و مسئولان کادر مدیریتی باشگاه پرسپولیس به خود اجازه و جرات می‌دهند با تقلید صدا و حرکات بزرگمردی مثل آقای پروین شان یک اسطوره و مرد پر افتخار فوتبال کشور و آسیا را نادیده بگیرند برای من شخصا بسیار ناراحت کننده است. شاید من مدت زمان زیادی برای پرسپولیس بازی نکردم ولی هیچ‌کس نمی‌تواند منکر زحمات اسطوره پرسپولیس علی آقای پروین در سالیان متمادی باشد و به نوعی پرسپولیس مدیون علی پروین‌هاست.

وی عنوان کرد: متاسفانه برخی که فوتبال ستیزی‌شان در ورزش سوژه قلم رسانه‌ها شد حالا می‌خواهند به نوعی خود را حامی فوتبال جلوه دهند در حالی که نوع نگاهشان به فوتبال و ورزش در همان بدو آغاز کارشان مشخص بود و حالا برای تلطیف فضای قبلی به گونه دیگری عمل کرده و می‌خواهند خود را حامی شماره یک فوتبال نشان دهند. نوع نگاه شان به پرسپولیس در مصاحبه‌هایی که زمان سرمربیگری بنده داشتند به خوبی مشخص است آنها پرسپولیس و تماشاگرانش را با تیم‌هایی قیاس می‌کردند که از نظر تعداد تماشاگر و افتخارات هرگز قابل قیاس با پرسپولیس نیستند. گذشته از اینها مگر آقای پروین برای پرسپولیس و فوتبالمان کم زحمت کشیده است؟ مگر غیر از این است که پرسپولیس با خون دل خوردن‌های امثال همایون خان بهزادی، حمید جاسمیان‌ها و علی پروین‌ها پرسپولیس شد. چگونه به خود اجازه می‌دهند مردی که حداقل 4 دهه به عنوان بازیکن مربی و کاپیتان نقش عمده‌ای در شکل گیری و ثبت افتخارات پرسپولیس داشته را نادیده بگیرند؟

دایی در پاسخ به این سوال که مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس تاکید کرده شوخی‌های انجام شده در این مراسم بدون هماهنگی انجام شده است گفت: چرا صورت مسئله را پاک می‌کنند؟ کدام شوخی؟ مگر ما مردم فرق شوخی و تمسخر را نمی‌دانیم؟ مگر فاصله طنز و لودگی و توهین را نمی‌دانیم؟ اینکه عنوان می‌کنند در آن مراسم برخی آقایان حضار از چنین اقدامی ناراحت شده‌اند و جلوی ادامه مراسم را گرفته‌اند دروغ محض است. برخی از آنهایی که در این مراسم حضور داشتند و از این اتفاق ناراحت بودند مو به موی اتفاقات و واکنش‌ها را به من گفته‌اند و حتی تصویر واکنش‌ها نیز موجود است.

سرمربی صبای‌ قم یاد‌آور شد: من واقعا متاسفم که به خود چنین اجازه‌ای دادند و نمی‌دانم چرا آقایانی که این اتفاق را یک شوخی می‌پندارند با صدا، تیپ و حرکات خودشان شوخی نشد. خیلی چیزها را نمی‌خواهم بگویم و نمی‌خواهم بیش از این به این اقدام ناپسند و زشت آقایانی که ادعای فرهنگ ورزشی دارند بپردازم. فقط می‌خواهم بگویم که متاسفانه برخی زحمات رئیس جمهور زحمتکش و ورزش دوست کشورمان را نیز از بین می‌برند بر کسی پوشیده نیست که چگونه سرمربی تیم ملی با حمایت و ورود مستقیم دولت ماندگار شد و البته بر کسی پوشیده نیست که برخی در ورزش به جای تدبیر، تبخیر امید کردند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *