پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 15968 29 اردیبهشت 1395 ساعت [ 14:38 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تاج: در آسیا مثل کی‌روش نداریم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: جام جهانی ۲۰۱۸ برای ما از امروز‌ آغاز می‌شود و ما کارمان را آغاز کرده‌ایم.

تاج: در آسیا مثل کی‌روش نداریم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: جام جهانی ۲۰۱۸ برای ما از امروز‌ آغاز می‌شود و ما کارمان را آغاز کرده‌ایم.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی تاج در  نشست خبری صبح امروز خود گفت: در چند روز اخیر ما با کی‌روش 67 ساعت جلسه داشته و این جلسات خروجی‌های زیادی داشت. اگر قرار بود هر روز با رسانه‌ها صحبت کنیم ممکن بود به جمع‌بندی منطقی نرسیم و به همین دلیل این نشست امروز را با رسانه‌ها برگزار کردیم.

وی ادامه داد: کی‌روش دغدغه‌هایی داشت می‌گفت «من یک سال وقت را از دست داده‌ام» و این حرف درستی بود. این را می‌دانستم که اگر با کی‌روش برای ادامه همکاری به تفاهم برسیم باید برخی خواسته‌‌های او را فراهم و نظرش را جلب کنیم و مشکلات را از میان برداریم. یکی از مشکلات اصلی زمین تمرین تیم ملی بود. چون اگر زمین تمرینی نداشتیم اصلاً تیم ملی نمی‌توانست کار کند. ما هم در این زمینه اقدام کردیم که توانستیم زمین ورزشگاه پاس قوامین، پژوهشگاه صنعت نفت را بگیریم که در کنار آنها آکادمی خودمان هم هست و حداقل‌هایی برای تمرین تیم ملی دارد.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: موضوع بعدی بحث اردوهای‌ تیم ملی بود. تیم ملی راهی اردوی مقدونیه خواهد شد و با تیم مقدونیه بازی خواهد کرد. در تلاش هستیم یک بازی دیگر برای تیم ملی فراهم کنیم. بحث دیگر موضوع بازیکنان سرباز تیم ملی بود پاداش ملی پوشان که پاداش‌های معوقه آنها را برای ماه‌های آبان، آذر، اسفند و فروردین پرداخت کردیم. از این مسائل که بگذریم عمده بحث کی روش مسائل فنی تیم بود. او این اعتقاد داشت ما در گروه سختی قرار داریم و کره جنوبی حریف اصلی ما است. کشوری که عمده اسپانسرهای فیفا و جام جهانی را داشته و شرکت‌های سامسونگ، ال جی و هیوندا حامیان جام جهانی است و این نشان می‌دهد کره جنوبی توانمندی بالایی دارد و پول زیادی برای حمایت از فوتبال این کشور تدارک دیده شده است. همچنین بازی‌های تدارکاتی کره جنوبی که کی‌روش مطرح کرد به این تیم کمک خواهد کرد. قطر حریف بعدی ما است و چون آنها میزبان جام جهانی 2022 هستند دوست دارند در این جام جهانی حضور داشته باشند و به همین دلیل امکانات بسیار مناسبی را پیش بینی کرده‌اند.

تاج خاطرنشان کرد: چین حریف بعدی ما است که می‌خواهد تا 10 سال آینده قدرت اول آسیا شود و رئیس جمهور این کشور پشت تیم ملی کشورش آمده و تدارکات زیادی برای آنها دیده است اما ما هم ایران هستیم که کشوری پهناور و قدرتمند داریم از همه مهمتر تعصب داریم و ممکن است نیازهای مالی حریفانمان را نتوانیم برآورده کنیم اما دولت ملت، وزارت ورزش و همه به دنبال این هستند که تیم ملی را حمایت کنند و محکم از تیم ملی پشتیبانی خواهیم کرد. از سوی دیگر ما هواداران بسیار خوبی داریم که نمونه آنها در آسیا بسیار کم است و سرمربی خوبی مثل کی‌روش که در آسیا وجود ندارد. این قابلیت‌های ماست و با همین قابلیت‌ها به مصاف حریفان خواهیم رفت و سعی می‌کنیم امکانات را برای تیم ملی فراهم کنیم و سعی می‌کنیم مشکلات حل شود.

وی با بیان اینکه برخی مشکلات تیم ملی حل شده است، گفت: کی‌روش در همین مدت کوتاه دیده که برخی مشکلات تیم ملی رفع شده و ما برای رفع بقیه مشکلات نیز تلاش خواهیم کرد. اولویت من از زمان حضورم در فدراسیون فوتبال تیم ملی بوده و 67 ساعت جلسه در طول یک هفته، زمان زیادی است که برای تیم ملی گذاشتم چون کار تیم ملی برایمان اولویت بود. کی‌روش استعفا کرده بود که روی آن اصرار داشت که من این استعفا را رد می‌کنم و با آن مخالف هستم چون می‌خواهیم ادامه همکاری دهیم.

رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: جام جهانی 2018 برای ما از امروز‌ آغاز می‌شود و ما کارمان را آغاز کرده‌ایم و جام جهانی برای انگلیس، اسپانیا و این تیم‌ها یک ماه قبل از جام جهانی آغاز خواهد شد چون آنها تدارک لازم و شرایط لازم را دارند. باید مثل رقبایمان در آسیا از همین حالا کارمان را آغاز کنیم. از رسانه‌ها نیز درخواست دارم به ما و تیم ملی کمک کنند تا فضایی برای تیم ملی فراهم شود که بتوانیم برنامه‌های مدون را پیش ببریم. از همه مدیران باشگاه‌ها و سرمربیان تیم‌ها نیز درخواست دارم که همکاری لازم را داشته باشند. برنامه ریزی لازم را داریم که جلسه‌ای با سرمربیان لیگ برتری با کارلوس کی‌روش فراهم شود که این جلسات می‌تواند به تیم ملی کمک کند چون عمده بازیکنان تیم ملی از لیگ برتر هستند و می‌خواهیم سرمربیان باشگاهی اگر صحبتی دارند با سرمربی تیم ملی در میان بگذارند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت