خانه / خبرهای فوتبال خارجی / بارسلونا 2 – 0 سویا؛ دوگانه بارسایی ها

بارسلونا 2 – 0 سویا؛ دوگانه بارسایی ها

بارسلونا 2 – 0 سویا؛ دوگانه بارسایی ها

بارسلونا در یک بازی پربرخورد که سه اخراجی داشت در پایان ۱۲۰ دقیقه با دو گل مقابل سویا پیروز شد تا برای دومین سال پیاپی فاتح کوپا دل ری شود.

سایت تیفوسی به گزارش وبسایت نود، تیم های بارسلونا و سویا در ساعت ۰۰:۰۰ بامداد دوشنبه در فینال کوپا دل ری در ورزشگاه ویسنته کالدرون به مصاف یکدیگر رفتند.

مطابق انتظار بارسلونا از همان ابتدا کنترل توپ و میدان را در دست گرفت و روی دروازه سویا فشار وارد کرد. تیم اونای امری پس از مدتی خودش را پیدا کرد و در چند صحنه روی ضد حملات خطرناک ظاهر شد. بازی در ادامه متعادل دنبال شد و این سویا بود که موقعیت های بهتری خلق کرد.

بازی سریع و پرهیجان دنبال می شد که مهمترین اتفاق نیمه نخست در دقیقه ۳۶ رخ داد و خاویر ماسکرانو به خاطر خطا روی گامیرو که می رفت با تراشتگن تک به تک شود با کارت قرمز مستقیم داور روبرو شد. این کارت باعث نشد بارسا تمرکز خودش را از دست بدهد و این تیم در دقایق پایانی نیمه نخست چند فرصت خوب بدست آورد اما این نیمه نهایت با تساوی بدون گل به اتمام رسید.

نیمه دوم در حالی آغاز شد که متیو با تصمیم انریکه به جای راکیتیچ به بازی آمد. جدی ترین موقعیت بازی در دقیقه ۵۰ رخ داد که ضربه تماشایی بانگا پس از برخورد با پیکه تغییر مسیر داد و به تیر دروازه بارسا برخورد کرد. سویا در این دقایق فشار زیادی روی دروازه بارسا وارد کرد اما نتوانست به گل برسد.

انریکه در دقیقه ۵۷ مجبور شد رافینیا را به جای سوارز مصدوم به بازی آورد. فشار حملات سویا در این دقایق ادامه پیدا کرد اما پیکه که در نیمه دوم پرکار بود در چند صحنه جلوی موقعیت های این تیم را گرفت. سویا که تیم برتر نیمه دوم بود به حملات خودش ادامه داد اما مدافعان بارسا به خصوص پیکه به خوبی جلوی فشار این تیم مقاومت کردند. بازیکنان سویا اعتقاد داشتند در دقیقه ۸۶ باید به خاطر خطای آلوز روی ایبورا صاحب ضربه پنالتی شوند اما داور چنین نظری نداشت.

نیمار در دقیقه ۸۹ در یک مکان مناسب صاحب موقعیت شد اما پس از برخورد با بانگا به زمین خورد. داور اعتقادی به خطا نداشت که این موجب عصبانیت بازیکنان بارسا و اعتراض شدیدشان به داور شد. اعتراضات بازیکنان بارسا باعث شد نیمار، اینیستا و آلوز با کارت زرد مواجه شوند.

تنها سه دقیقه بعد نیمار بار دیگر روی پاس مسی می توانست با دروازه بان تک به تک شود که با خطای بانگا سرنگون شد و این بار داور بازیکن سویا را با کارت قرمز مستقیم مواجه کرد تا هر دو تیم ده نفره شوند. بارسا نتوانست از این ضربه آزاد استفاده کند تا فینال جام حذفی در پایان نود دقیقه برنده نداشته باشد.

بارسا نیمه نخست وقت های اضافه را هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۹۷ سرانجام توانست قفل دروازه ها را بکشند و توسط آلبا که روی پاس زیبای مسی پا به توپ شده بود به گل برسد. بارسا در آخرین دقیقه این نیمه می توانست کار را تمام کند اما دروازه بان سویا ضربه سر پیکه را به خوبی مهار کرد تا این نیمه با همان یک گل به پایان برسد.

سویا نیمه دوم را خوب آغاز کرد اما بازی در دقیقه ۱۱۲ برای دقایقی به دلیل مصدومیت داور متوقف شد. بازی در نهایت پس از مدتی با آمادگی مجدد داور ادامه پیدا کرد. با نزدیک شدن به دقایق پایانی سویا فشار خودش روی دروازه را بارسا را بیشتر کرد اما خستگی بازیکنان این تیم مانع از خلق موقعیت مناسب شد. بارسا در دقیقه ۱۱۸ می توانست به گل برسد اما ضربه سر نیمار توسط دروازه بان سویا مهار شد.

امیدهای سویا برای زدن گل تساوی در دقیقه ۱۲۰ با دو کارته شدن دنیل کاریکو به دلیل تکل روی مسی از بین رفت. تنها دو دقیقه بعد بارسا روی پاس زیبای مسی و ضربه دقیق نیمار به گل دوم دست یافت تا تکلیف تیم پیروز دیدار فینال مشخص شود.

این بازی با برتری بارسلونا به پایان رسید تا شاگردان انریکه کوپا دل ری را به لالیگا که هفته گذشته فتح کردند اضافه کنند و فصل را با دبل به پایان برسانند.

 

Messi magic pulls Barcelona through

 

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *