پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 16685 12 خرداد 1395 ساعت [ 12:07 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مصاحبه جدید با لوئیس فیگو در مورد پیوستن از بارسا به رئال و …

ستاره پیشین تیم ملی پرتغال در گفت‌و‌گویی مفصل با رادیوی اسپانیا درباره پیوستنش به بارسلونا، انتقالش از این تیم به رئال مادرید و عواقبی که این تصمیم برایش داشت، صحبت کرد.

مصاحبه جدید با لوئیس فیگو در مورد پیوستن از بارسا به رئال و …

ستاره پیشین تیم ملی پرتغال در گفت‌و‌گویی مفصل با رادیوی اسپانیا درباره پیوستنش به بارسلونا، انتقالش از این تیم به رئال مادرید و عواقبی که این تصمیم برایش داشت، صحبت کرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم،  لوئیز فیگو که انتقالش از بارسلونا به رئال مادرید در سال 2000 او را به شخصیتی منفور برای هواداران بارسا تبدیل کرد و به‌همین سبب اتفاقات جنجالی زیادی هم برایش رخ داد، در مصاحبه‌ای که با یکی از برنامه‌های رادیویی اسپانیا انجام داد، به دوران بازیگری‌اش در اسپانیا و اتفاقاتی که در این کشور و نیز پس از آن برایش رخ داد، اشاره‌ای کلی داشت.

او درباره پیوستن به بارسلونا گفت: در آن سال بنا به دلایلی مختلف، رفتنم به ایتالیا غیرممکن بود و فرصت بازی در اسپانیا برایم فراهم شد، اگرچه نتوانستم به هدف اصلی‌ام که رفتن به سری A بود برسم، اما از اینکه به بارسا پیوستم هم خوشحال بودم. رفتن به بارسا به من فرصت کار کردن زیر نظر اسطوره فوتبالی مانند یوهان کرایف را که دیگر بین ما نیست، داد.

فیگو درباره دوران حضورش در بارسا هم گفت: من در بارسا روزهای فوق‌العاده‌ای داشتم. من گذشته‌ام را انکار نمی‌کنم. چیزی که در گذشته رخ داده است را باید به یاد سپرد و حضور من در بارسا هم بخشی از دوران بازیگری‌ام و تاریخ این باشگاه بوده است. بدون چیزهایی که من در بارسلونا آموختم، دوران بازیگری من شاید بسیار متفاوت می‌شد.

وعده به فلورنتینو پرس و پیوستن به رئال مادرید، موضوع بعدی بود که فیگو به آن اشاره داشت و گفت: من هرگز به فلورنتینو تعهدی ندادم بلکه تعهدم به رئال مادرید بود. فلورنتینو آن زمان کاندیدای ریاست باشگاه بود و او با مدیربرنامه‌هایم صحبت کرد، نه با خودم چون آن زمان من با بارسا قرارداد داشتم و نمی‌توانستم با مقام اجرایی یک تیم دیگر قراردادی امضا کنم. در آن زمان، من و مدیربرنامه‌هایم تنها درباره رابطه‌ای که او با رئال برقرار کرده بود صحبت کردیم، اما هیچ قراردادی که مرا به پرس متعهد کند، وجود نداشت. چیزهایی که درباره من و پرس گفته می‌شود، دروغ است. من با خواست خودم به رئال رفتم و با دیدن شرایط و تعهد مدیربرنامه‌هایم، تصمیم گرفتم که با رئال مادرید قرارداد ببندم.

فیگو راجع به واکنش‌های هواداران بارسلونا به جدایی او از این تیم تأکید کرد: مطمئن نیستم که برای چنان تغییری آماده بودم یا نه. نمی‌دانستم که چه واکنشی به آن اتفاق صورت خواهد گرفت. شما یک تصمیم می‌گیرید و امیدوارید که از نظر حرفه‌ای و احساسی بهترین بوده باشد. هیچ پیش فرضی درباره نحوه برخوردی که قرار بود با من صورت بگیرد، نداشتم. روزهای سختی بود. رئال مادرید در آن زمان در حال تغییر بود و شما به‌عنوان یک بازیکن باید مدام به رسانه‌ها جواب پس می‌دادید. بازیکنان اکنون بیشتر محافظت می‌شوند.

کاپیتان پیشین پرتغال درباره اولین بازگشتش به نیوکمپ با پیراهن رئال مادرید هم عنوان کرد: بازی مقابل 100 هزار نفری که دشمنت شده‌اند، زمانی است که شما انتظارش را داشته باشید یا نداشته باشد، خیلی فرق می‌کند. می‌دانستم که در آنجا جو به مراتب بدتری از زمانی که در برنابئو هو می‌شدم، در انتظارم است. حتی به این فکر افتادم که دوران بازیگری‌ام تمام شده است. مردم درباره خشونتی که در بازگشتم به نیوکمپ علیه من نشان داده شد حرف نمی‌زنند. این روزها لوئیز فیگو به‌عنوان یک آدم بد شناخته می‌شود، اما در مواجهه با چنین طرز تفکری چه کاری از دست شما برمی‌آید؟

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت