خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / بنزما بالاخره در مورد خط خوردن واکنش نشان داد : کنار گذاشته‌ شدن از ترکیب فرانسه نه توجیه فنی دارد و نه توجیه قضایی

بنزما بالاخره در مورد خط خوردن واکنش نشان داد : کنار گذاشته‌ شدن از ترکیب فرانسه نه توجیه فنی دارد و نه توجیه قضایی

بنزما بالاخره در مورد خط خوردن واکنش نشان داد : کنار گذاشته‌ شدن از ترکیب فرانسه نه توجیه فنی دارد و نه توجیه قضایی

مهاجم تیم فوتبال رئال مادرید که فرصت بازی در رقابت‌های یورو ۲۰۱۶ را از دست داده است، تبعیض نژادی را در انتخاب بازیکنان تیم ملی فرانسه برای حضور در جام ملت‌ها تأثیرگذار دانست.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، کریم بنزما که مانند حاتم بن‌عرفه از فهرست ملی‌پوشان تیم ملی فرانسه برای شرکت در یورو 2016 کنار گذاشته شده است، اظهارات اخیر اریک کانتونا، ستاره پیشین فوتبال فرانسه در خصوص وجود تبعیض نژادی در انتخاب ملی‌پوشان فرانسه از سوی دیدیه دشان برای حضور در جام ملت‌های اروپا را تکرار کرد.

کانتونا اخیراً ادعا کرده است که بنزما و بن‌عرفه به‌دلیل داشتن رگ و ریشه‌های آفریقایی از رسیدن به تیم ملی فرانسه باز مانده‌اند. این در حالی است که بنزما به دستور سران فدراسیون فوتبال فرانسه و به‌دلیل دست داشتن در ماجرای اخاذی از متئو والبوئنا، هافبک لیون از جمع خروس‌ها کنار گذاشته شده است.

بنزمای 28 ساله گفت که احساس می‌کند دشان در انتخاب 23 بازیکن نهایی‌اش به حرف قدرت‌های سیاسی کشورش گوش کرده است.

وی به نشریه مارکا گفت: دشان زیر فشار یک گروه نژادپرست در فرانسه، سر خم کرده است. او باید بداند که در فرانسه یک حزب افراطی به دور دوم انتخابات اخیر راه پیدا کرده است. نمی‌دانم. چه این تصمیم را شخص دیدیه دشان گرفته باشد یا نه، فرقی نمی‌کند، چون من با او و رئیس فدراسیون و حتی با همه کنار می‌آیم.

بنزما که در این فصل 28 گل برای رئال مادرید زده است، می‌گوید با اینکه از تیم ملی فرانسه کنار گذاشته شده، باز هم حاضر است برای این تیم بازی کند. وی افزود: از نظر ورزشی من دلیل کنار گذاشته شدنم را درک نمی‌کنم. از نظر قضایی هم که هنوز حکمم صادر نشده است و گناهکار نیستم. پس باید صبر کنیم و ببینیم که عدالت چه می‌گوید. من فوتبال را دوست دارم و می‌خواهم برای تیمم بازی کنم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *