پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 16711 12 خرداد 1395 ساعت [ 20:00 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ــ ژاپن :برد سخت ایران برابر ژاپن

تیم ملی والیبال ایران در بازی حساس خود مقابل ژاپن در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۱۶ به پیروزی رسید.

والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ــ ژاپن :برد سخت ایران برابر ژاپن

تیم ملی والیبال ایران در بازی حساس خود مقابل ژاپن در رقابت‌های انتخابی المپیک ۲۰۱۶ به پیروزی رسید.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، چهارمین بازی تیم ملی ایران از ساعت 14:45 امروز (چهارشنبه) در سالن پر از تماشاگر متروپولیتن شهر توکیو مقابل ژاپن آغاز شد و شاگردان رائول لوزانو در پایان موفق شدند با نتیجه 3 بر یک مقابل میزبان به پیروزی برسند.

تیم ملی ایران در یکی از حساس‌ترین بازی‌های خود در مسابقات انتخابی المپیک 2016 ریو با ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، فرهاد قائمی، سید محمد موسوی، عادل غلامی و فرهاد ظریف (لیبرو) به مصاف ژاپن رفت.

از عملکرد بازیکنان ایران مشخص بود که میزبان مسابقات را به‌خوبی آنالیز کرده و تمرکز خود را روی سرویس و دفاع گذاشته‌اند، به این ترتیب تیم کشورمان موفق شد در یک بازی برتر ست نخست بازی مقابل ژاپنِ میزبان را 25 بر 20 به‌سود خود خاتمه دهد.

در پایان ست نخست، تیم ملی ایران 15 امتیاز از حمله، 5 امتیاز از دفاع،‌ 2 امتیاز از سرویس و 3 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و بازیکنان ژاپن هم 12 امتیاز از حمله، یک امتیاز از سرویس و 7 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

در ست دوم، جریان بازی تا حدود زیادی عوض شد و ضعف در دریافت اول و توپ‌گیری و همچنین اشتباهات بازیکنان ایران در حمله باعث شد تا ژاپنی‌ها از همان ابتدا تیم برتر میدان باشند. تعویض‌های لوزانو هم در این ست به کار تیم ایران نیامد و ژاپنی‌ها 25 بر 19 برنده شدند.

در پایان ست دوم، تیم ملی ایران 24 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع،‌ 3 امتیاز از سرویس و 9 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم ژاپن هم 26 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از دفاع،‌ 2 امتیاز از سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد.

در ست سوم با وجود اینکه ژاپنی‌ها حملات بیشتر و مؤثرتری داشتند اما بازیکنان ایران در دفاع روی تور موفق‌تر عمل کردند. نکته قابل توجه در مورد بازی شاگردان لوزانو در ست سوم این بود که  دفاع روی تور به‌درستی و به‌موقع مقابل حملات ژاپن تشکیل می‌شد. در حالی که عادل غلامی 2 اسپک منجر به امتیاز مسلم را به خارج زمین زد، کنیهیرو شیمیزو مهره مؤثر چشم‌بادامی‌ها در بازی مقابل ایران بود. ست سوم با نتیجه 25 بر 22 به‌سود ایران تمام شد.

در پایان ست سوم، تیم ملی ایران 35 امتیاز از حمله، 12 امتیاز از دفاع،‌ 5 امتیاز از سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم ژاپن هم 41 امتیاز از حمله، 4 امتیاز از دفاع،‌ 2 امتیاز از سرویس و 20 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد.

مهم‌ترین عامل برتری ژاپن در برخی لحظات این بازی،‌ اشتباهات بعضاً ساده ملی‌پوشان ایران بود که دفاع‌های خوب آنها را بی‌تأثیر می‌کرد. شاگردان لوزانو در ست چهارم قادر نبودند که برتری خود را با ارائه یک بازی منسجم و یک‌نواخت حفظ کنند، البته نباید در این بین از حضور تماشاگران پرسروصدای ژاپنی هم غافل شد. دو تیم در امتیاز 23 مساوی بودند که خطای تور حمزه زرینی، امتیاز 24 را به حریف داد ولی سرویس بازیکنان ژاپن که به خارج زمین رفت، بازی را 24 بر 24 مساوی کرد. این بازی با سرویس خوب فرهاد قائمی و اسپک بی‌نقص شهرام محمودی با نتیجه 27 بر 25 به پایان رسید.

در پایان ست چهارم، تیم ملی ایران 53 امتیاز از حمله، 16 امتیاز از دفاع،‌ 5 امتیاز از سرویس و 22 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کرد و تیم ژاپن هم 56 امتیاز از حمله، 4 امتیاز از دفاع،‌ 2 امتیاز از سرویس و 30 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورد.

تیم کشورمان با غلبه بر ژاپن به سومین پیروزی خود رسید و 8امتیازی شد تا بعد از تیم‌های لهستان با 4 پیروزی و 9 امتیاز و فرانسه با 3 پیروزی و 10 امتیاز در رده سوم قرار بگیرد. چین و کانادا هم در رده‌های بعدی قرار دارند. ملاک رده‌بندی تیم‌ها در این رقابت‌ها پیروزی‌شماری است.

تیم ملی ایران در بازی پنجم خود از ساعت 8:25 فردا (پنجشنبه) به مصاف چین می‌رود.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت