پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 16799 15 خرداد 1395 ساعت [ 20:13 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

یادداشت ویژه سایت ESPNFC درباره در سردار ازمون

سایت معتبر انگلیسی ESPNFC در یادداشتی به قلم جان دوردون به تمجید از عملکرد سردار آزمون در تیم ملی ایران پرداخت.

یادداشت ویژه سایت ESPNFC درباره در سردار ازمون

سایت معتبر انگلیسی ESPNFC در یادداشتی به قلم جان دوردون به تمجید از عملکرد سردار آزمون در تیم ملی ایران پرداخت.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، نویسنده مقاله ویژه درباره آزمون در سایت انگلیسی نوشت: هیچ کس بیشتر از علی دایی، اسطوره بین المللی ایران گلی به ثمر نرسانده است. تصویر علی دایی تا مدت های زیادی در اذهان هواداران فوتبال در آسیا باقی خواهد ماند.

علی دایی109 گل در 149 بازی ملی به ثمر رساند و در سال 2006 بازنشسته شد، اما  این رکورد شاید توسط جوان ایرانی شکسته شود. سردار آزمون زمان کافی برای رسیدن به رکورد دایی دارد. ملی پوش 21 ساله ایرانی بسیار خوب کار می کند و در 17  بازی ملی 14 گل به نام خود ثبت کرده است.

این آمار نشان دهنده به ثمر رساند هشت گل بیشتر از علی دایی در همین سطح است. آزمون می تواند مثل دایی و یا بهتر از او شود. این مهاجم 5 سال زودتر از علی دایی دوران بازی های ملی خود را آغاز کرده و شانس زیادی برای شکستن رکورد مهاجم افسانه ای ایران دارد.

سایت انگلیسی سپس نقل قولی از مصاحبه اختصاصی با کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران در سال 2014 پیرامون سردار آزمون منتشر می کند.کی روش درباره مهاجم ایرانی گفته بود: او تمام فاکتورهای لازم را برای موفقیت در بالاترین سطح فوتبال را  دارد. سردار باید پاهایش را روی زمین نگه دارد. سخت کار کند و تصمیم درستی بگیرد. اگر آزمون این گونه باشد می تواند ستاره واقعی فوتبال ایران و آسیا در سال های آینده باشد.

در ادامه این مقاله آمده است: خصوصیاتی نظیر لمس و حمل توپ و موقعیت شناسی می تواند به آزمون کمک کند تا مهیج ترین مهاجم حال حاضر فوتبال آسیا شود. او هرگز در لیگ ایران بازی نکرده است و با تیم جوانان سپاهان پنج بار قهرمان ایران شد و سپس به تیم روبین کازان روسیه رفت. آزمون  سال 2015 به عنوان بازیکن قرضی راهی تیم روستوف شد. جایی که باعث شد تا آزمون دوباره فرم گلزنی خود را پیدا کند.

هر چند سردار آزمون با درخشش در فصل اخیر لیگ برتر روسیه و زدن 9 گل در 15 بازی برای تیم روستوف توانست پیشنهاد خوبی از تیم اسپارتاک مسکو دریافت کند، اما زمانی می رسد  راهی غرب اروپا شود.

سردار آزمون درباره مقایسه او با مسی هم گفته بود: من طرفدار تیم رئال مادرید و عاشق بازی کردن در لیگ برتر انگلیس هستم. حضور در لیگ برتر به عنوان بالاترین سطح فوتبالی دنیا برای من رویا است.

البته آزمون شایسته رسیدن به این رویا است. انتقال به فوتبال روسیه در 18 سالگی کار آسانی نیست. انگلیس شاید جایگاه خوبی برای آزمون باشد و این واقعیت که ایران تیم اول آسیا است به این بازیکن ایرانی جهت دریافت مجوز کار به عنوان اصل پایه ای انعقاد قرارداد در انگلیس کمک کند.

آزمون می تواند تلاش های خود را بیشتر از علی دایی کند و اتفاق به خصوصی خواهد بود اگر بتواند رکورد او را بشکند. شاید کمی عجیب و زود باشد این توصیه را به مهاجم نوپای ایران کرد، اما ستاره جوان روستوف می داند که چه چیزی نیاز دارد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت