خانه / اخبار سایر ورزش ها / اخبار والیبال و بسکتبال / والیبال انتخابی المپیک – ژاپن؛ایران تنها نماینده اسیا در المپیک شد
ir volleyball maerof mosavi

والیبال انتخابی المپیک – ژاپن؛ایران تنها نماینده اسیا در المپیک شد

والیبال انتخابی المپیک – ژاپن؛ایران تنها نماینده اسیا در المپیک شد

درحالی که تیم ملی والیبال ایران با ایستادن در جمع سه تیم برتر رقابتهای انتخابی المپیک، این فرصت را به دیگر تیم‌های آسیایی داد تا کسب سهمیه کنند، آنها قدر این موقعیت را ندانستند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار مهر، با برگزاری دیدار تیم های ملی والیبال لهستان و استرالیا تکلیف چهارمین تیم صعود کننده به المپیک ریو از رقابتهای انتخابی توکیو مشخص شد. استرالیا برای راهیابی به المپیک نیاز به پیروزی در این بازی داشت اما از پس تیم دوم لهستان بر نیامد تا کانادا که پیش تر از سد چین عبور کرده بود بلیت سفر به ریو را برای خود رزرو کند.

بدین ترتیب قاره آسیا در المپیک ریو تنها یک نماینده دارد. ایران، با ایستادن در بین سه تیم برتر مسابقات نماینده قاره کهن در المپیک خواهد بود و دیگر تیم های آسیایی حاضر در توکیو از فرصت خوبی که نصیب‌شان شده بود بهره نبردند.

بر اساس فرمول بازی ها، در صورتی که یک تیم آسیایی در بین سه تیم برتر قرار می گرفت، تیم چهارم رده بندی کلی نیز می توانست آسیایی باشد که تیم ایران این موقعیت را نصیب قاره آسیا کرد اما در واقع آنها قدر هدیه ایران را ندانستند و حالا باید دیدارهای تیم کشورمان را در المپیک ریو نظاره گر باشند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *