پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 17111 20 خرداد 1395 ساعت [ 20:40 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

عادل فردوسی‌پور: انگلیس قهرمان یورو ۲۰۱۶می‌شود

یورو ٢٠١۶ از فرداشب با دیدار فرانسه-رومانی آغاز می‌شود.

عادل فردوسی‌پور: انگلیس قهرمان یورو ۲۰۱۶می‌شود

یورو ٢٠١۶ از فرداشب با دیدار فرانسه-رومانی آغاز می‌شود.

سایت تیفوسی به گزارش وب سایت نود، این مسابقات برای اولین‌بار با حضور ٢۴ تیم برگزار خواهد شد. عادل فردوسی‌پور تهیه کننده و مجری برنامه نود، گفت و گویی با روزنامه شرق انجام داده و مثل همیشه بیشترین شانس را برای انگلیس قائل بوده است. گفت و گو با عادل فردوسی پور را بخوانید.

‌در این دوره از رقابت‌های یورو برای اولین‌بار مسابقات با ٢۴ تیم برگزار می‌شود. به نظر شما این تغییر، ایده مناسبی بوده و چه تأثیری بر کیفیت بازی‌ها می‌گذارد؟

این تغییر هم ایراد دارد و هم مزیت. اینکه باعث می‌شود مسابقات طولانی شود و در بعضی گروه‌ها تیم سوم هم به مرحله بعد برسد از نظر من جالب نیست. اما ٢۴‌تیمی‌شدن محاسنی هم دارد. ما بازی‌های بیشتری را شاهد خواهیم بود، از طرفی افزایش تیم‌ها موجب شده تیم‌های کوچکی مثل آلبانی و ولز هم شانس حضور در یورو را پیدا کنند که می‌تواند اتفاق جالبی باشد. در مجموع من ٢۴تیمی‌شدن را مثبت می‌بینم.

‌بیشترشدن تعداد تیم‌ها باعث شده چند کشور درجه دو و سه اروپایی هم در فرانسه حاضر باشند. شما گفتی از این اتفاق استقبال می‌کنی. پیش‌بینی می‌کنی از بین این کشورهای تازه‌وارد کدام‌یک بتوانند شگفتی‌ساز شوند؟

به نظرم این مسابقات خالی از شگفتی خواهد بود و من بعید می‌دانم شگفتی خاصی رخ دهد. این تیم‌های کوچک بعید است به جایی برسند. شاید ولز کمی بتواند ماجراجویی کند.

‌بد نیست نگاهی هم به گروه‌ها داشته باشیم و درباره تیم‌های صعودکننده از هر گروه نظرت را بگویی؟

از گروه اول فرانسه و سوئیس صعود می‌کنند. در گروه B انگلیس و ولز صعود‌کننده خواهند بود. در گروه سوم به نظرم آلمان و اوکراین صعود می‌کنند. در گروه چهارم اسپانیا و چک، در گروه پنج بلژیک و ایتالیا و در گروه شش اتریش و پرتغال صعود خواهند کرد. چهار تیم سوم هم شانس صعود دارند که تیم‌هایی مثل سوئد می‌توانند شانس خود را امتحان کنند.

کدام تیم‌ها را مدعی می‌بینی؟ از بین تیم‌های مدعی حدس می‌زنی کدام تیم‌ها خوش بدرخشند و تا مراحل آخر بالا بیایند؟

من همین ابتدا بگویم انگلیس قهرمان می‌شود. این‌بار انگلیس تیم خیلی خوبی است. فرانسه هم می‌تواند تا فینال بالا بیاید. دیگر مدعی هم آلمان خواهد بود.

اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی می‌تواند به دوران طلایی‌اش برگردد؟

نه، به نظرم اسپانیا تیمش خوب نیست و نمی‌تواند مدعی باشد.

‌فرانسه فرداشب در اولین دیدار یورو میزبان رومانی است، به نظرت میزبان مسابقات پتانسیل قهرمانی را دارد؟

فرانسه تیم بسیار خوبی دارد و به نظرم بعد از انگلیس، بیشترین شانس را برای قهرمانی دارد. انگلیس- فرانسه فینال احتمالی این مسابقات است.

‌برخی کارشناسان می‌گویند تیم‌های متوسطی مثل بلژیک و پرتغال می‌توانند برای بزرگان دردسرساز شوند؛ شما چطور فکر می‌کنی؟

من منتظر شگفتی در این جام نیستم. حالا بلژیک شاید بتواند کارهایی انجام دهد اما پرتغال نه. تیمش زیاد خوب نیست و تنها متکی بر رونالدو است.

جای کدام تیم‌ها و بازیکنان خالی است؟

قطعا جای هلند و ستارگانش خالی خواهد بود.

‌فکر می‌کنی در بین ستاره‌های فوتبال جهان کدام بازیکنان بتوانند در یورو ٢٠١۶ خوش بدرخشند؟

من منتظر درخشش هری کین، مهاجم تاتنهام با پیراهن انگلیس هستم. او می‌تواند آقای گل یورو شود. دیگر بازیکنی که باید منتظر درخشش او باشید. نویلیانکو از اوکراین است.

رونالدو چطور، می‌تواند ستاره یورو باشد.

نه. چون پرتغال تیم خوبی نیست و به جایی نمی‌رسد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت