سرزمین اچ دی ads
خانه / فوتبال ایران / عمومی / احتمال کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان اسیا قوت گرفت

احتمال کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان اسیا قوت گرفت

احتمال کاهش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان اسیا قوت گرفت

در رده‌بندی برترین اتحادیه‌ها و فدراسیون‌های زیرمجموعه کنفدراسیون فوتبال آسیا فدراسیون فوتبال ایران در رده‌ چهارم است و کره‌جنوبی در صدر قرار دارد.

سایت تیوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، کنفدراسیون فوتبال آسیا رده‌بندی برترین فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های فوتبال قاره کهن را اعلام کرده که در این رده‌بندی فدراسیون فوتبال ایران با مجموع امتیاز 84.108 امتیاز در رده چهارم قرار دارد.

در این رده‌بندی که در آن امتیازات هر فدراسیون و اتحادیه از سال 2013 تاکنون در رده باشگاهی و ملی محاسبه شده، مجموع امتیازات فدراسیون فوتبال ایران در چهار سال اخیر 49.083 بوده است. همچنین امتیاز باشگاه‌های ایران 54.108 بوده و امتیاز تیم ملی آن 30.

در رده‌بندی موفق‌ترین فدراسیون‌ها و اتحادیه‌های فوتبال آسیا، کره جنوبی با 96.294 امتیاز در صدر قرار دارد و پس از آن اتحادیه فوتبال عربستان سعودی با 92.938 امتیاز و امارات با 91.533 امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. پس از ایران نیز ژاپنی‌ها با 82.382 امتیاز پنجم هستند.

قطر با 81.684، چین با 80.728، استرالیا با 78.381، ازبکستان با 63.130 و کویت با 45.968 امتیاز در رده‌های ششم تا دهم برترین فدراسیون‌ها و اتحادیه فوتبال مردان قاره آسیا قرار دارند.

به گزارش تسنیم، برای تعیین سهمیه لیگ قهرمانان آسیا، 30 درصد امتیازات مربوط به تیم ملی است که ایران با توجه به صدرنشینی تیم ملی در آسیا در این بخش امتیاز کامل را می‌گیرد اما در 70 درصد باقی‌مانده با توجه به عملکرد ضعیف باشگاه‌های ایرانی در آسیا امتیاز کشورمان کاهش یافته و با توجه به این موضوع دور از ذهن نیست که سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا در سال آینده میلادی از 1+3 به 2+2 تیم کاهش یابد

درباره admin

من امیر لقمان ،با تجربه چندین ساله فعالیت در زمینه رسانه های هواداری فوتبالی با سایت تیفوسی که مرجع هواداران متعصب فوتبال است در خدمت شما سروران هستم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *