خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / کلینزمن: دیگر تحمل شنیدن داستان کم‌شانسی تیمم را ندارم

کلینزمن: دیگر تحمل شنیدن داستان کم‌شانسی تیمم را ندارم

کلینزمن: دیگر تحمل شنیدن داستان کم‌شانسی تیمم را ندارم

سرمربی آمریکا پس از صعود تیمش به مرحله یک‌چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا تأکید کرد که دیگر نمی‌خواهد از شاگردانش به عنوان تیمی یاد شود که شانس زیادی برای غلبه بر رقبای بزرگ ندارد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، یورگن کلینزمن، سرمربی تیم ملی آمریکا پس از پیروزی یک بر صفر تیمش برابر پاراگوئه در آخرین دور از بازی‌های مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا که سبب شد مردان او به عنوان تیم اول گروه A به مرحله یک‌چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا صعود کنند، گفت: داستان قدیمی که درباره تیم ما وجود دارد، داستان کم‌شانسی است و من دیگر تحمل شنیدن این داستان را ندارم. می‌خواهم بازیکنانم را در حال ریسک کردن ببینم! پس بیاید به سوی هدف‌مان برویم، چون اگر این کار را نکنیم دیر یا زود حریفان، ما را از پای درخواهند آورد، چرا که آنها بازیکنانی طراز اولی دارند که می‌توانند یکی دو گل بزنند.

کلینزمن ادامه داد: این همان پروسه یادگیری است. مرحله حذفی مرحله‌ای است که قدرت روانی در آن نقش زیادی دارد. در بازی‌‌های مرحله حذفی قدرت روانی تأثیر زیادی دارد. چیزی که من دوست دارم از تیمم ببینم داشتن اعتماد به نفس بیشتر است، چون اعتماد به نفس بیشتر قدرت آنها را برای رقابت‌ با تیم‌های بزرگ بیشتر می‌‌کند و فقط به فوتبال ضدحمله‌ای چشم نمی‌دوزند.

تیم ملی آمریکا در مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا ممکن است با یکی از سه تیم گروه B یعنی برزیل، اکوادور یا پرو روبه‌رو شود، سه تیمی که یکی از آنها بامداد فردا از گردونه رقابت‌ها حذف می‌شود.

کلینزمن در این خصوص عنوان کرد: اگر برزیل حریف‌مان شود، باید با آنها بازی کنیم. اگر اکوادور شد، با اکوادور. اکوادور را تا حدودی می‌شناسیم، چون اخیراً برابر این تیم یک بازی دوستانه انجام دادیم. با این حال در مورد برزیل باید بگویم که شما حتی لازم نیست بازی برزیل را تماشا کنید. تمام بازیکنان این تیم شناخته شده‌اند، پس نیاز نیست که یک آنالیزور را برای تحلیل بازی بازیکنان این تیم بفرستیم. ما یک فرصت فوق‌العاده داریم تا بازی برابر چنین تیم‌هایی را تجربه کنیم و این بازی‌ها به پیشرفت بازیکنان ما کمک می‌کند. در این بازی ما چیزی برای از دست دادن نخواهیم داشت.

سرمربی آمریکا تصریح کرد: اگر برزیل حریف‌مان شد، خب آنها بخت اول صعود هستند، چون پنج بار قهرمان جام جهانی‌ شده‌ا‌ند. ما عاشق برزیلی‌ها هستیم اما دلیلی ندارد که نتوانیم برابر آنها نتیجه بگیریم. چرا نباید شهامت داشته باشیم؟ چرا نتوانیم روی آنها فشار بیاوریم و کارشان را سخت کنیم؟ این همان طرز تفکری است که می‌خواهم تیمم با آن خودش را برای بازی بعدی‌اش آماده کند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *