خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / دونگا: همه دیدند گل پرو با دست زده شد
dunga

دونگا: همه دیدند گل پرو با دست زده شد

دونگا: همه دیدند گل پرو با دست زده شد

سرمربی تیم ملی برزیل اشتباه داور در تشخیص نادرست بودن گل پرو را مسبب شکست تیمش در سومین بازی‌ خود در مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا دانست.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم فوتبال برزیل بامداد امروز (دوشنبه) با قبول شکست یک بر صفر برابر پرو در سومین و آخرین دور از بازی‌های مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا از رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی بازماند. این گل در دقیقه 75 و در شرایطی به ثمر رسید که به نظر می‌آمد رائول رویدیاس، بازیکن پرو با دست روی توپ ارسال تأثیر گذاشته و آن را از کنار آلیسون به داخل دروازه برزیلی‌ها فرستاد. بازیکنان برزیل نسبت به این اتفاق اعتراض کردند اما آندرس کانیا داور بازی پس از مشورت با داور چهارم گل پرو را سالم تشخیص داد.

این گل سبب شد برزیل برای دومین بار در مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا از کسب پیروزی محروم شود و با چهار امتیاز به رده سوم گروه دوم سقوط کند. همچنین برای اولین بار از سال 1985 مغلوب پرو شد و کارلوس دونگا، سرمربی سلسائو را بیش از پیش تحت فشار قرار داد.

دونگا در پایان بازی گفت: همه دیدند که چه اتفاقی افتاد اما کاری از دست‌مان برنمی‌آید. وقتی تصویری نباشد که بر اساس آن قضاوت شود، ما هر کاری هم بکنیم نمی‌توانیم ادعای‌مان را ثابت کنیم. هیچ کاری از دست ما برنمی‌آید. این بازی پر از جنجال بود. در نیمه اول بر بازی مسلط بودیم در حالی که در نیمه دوم، در پایان مسابقه اتفاقی افتاد که سرمربی و بازیکنان تیم هیچ تأثیری روی آن نداشتند.

وی افزود: سؤال من این است که چرا با وجود این همه تکنولوژی هنوز هم داریم مرتکب اشتباه می‌شویم. داوران با هم مشورت کردند. آنها داشتند با یکی دیگر صحبت می‌کردند در حالی که باید با یکدیگر حرف می‌زدند. من نمی‌‌فهمم که چرا به آنها هدست داده می‌شود تا با هم در تماس باشند. این خیلی عجیب است.

سرمربی سلسائو در پاسخ به این سؤال که آیا از اخراج شدنش نمی‌ترسد، عنوان کرد: تنها چیزی که من از آن می‌ترسم مرگ است و از سایر چیزها نمی‌ترسم. پس از جام جهانی 2014 تیم را بازسازی کردیم. آلمان را به خاطر سال‌ها تلاش و کارش تحسین می‌کنیم و در برزیل می‌خواهیم که همه مشکلات به شیوه‌ای آسان و خیلی سریع حل شوند. باید صبور و در کاری که انجام می‌دهیم مداومت داشته باشیم. رئیس فدراسیون می‌داند ما چه کارهایی انجام می‌دهیم و چگونه داریم کار می‌کنیم. البته این را می‌دانیم که او چطور در معرض انتقاد است.

مأموریت بعدی دونگا کسب مدال طلای المپیک است. او در این باره عنوان کرد: شکی نیست که برای بردن مدال طلای المپیک ما تحت فشار قرار داریم چون برزیل هرگز آن را نبرده است. با این حال هواداران این بازی را هم دیدند. آنها شیوه بازی ما را دیدند به خصوص در نیمه اول و نحوه حذف شدن‌مان را هم دیدند که فوتبال مسبب آن نبود. برزیل پیش از این هرگز با گلی که با ضربه دست زده شود، حذف نشده بود. این کاملاً مشخص بود.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *