پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 17390 24 خرداد 1395 ساعت [ 15:34 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بوفون:برای آخرین حضورم در یورو انگیزه زیادی دارم

کاپیتان تیم ملی ایتالیا می‌‌گوید تیمش در آخرین دوره‌ تجربه او از حضور در جام ملت‌های اروپا، می‌تواند یک بار دیگر قدرتش را ثابت کند.

بوفون:برای آخرین حضورم در یورو انگیزه زیادی دارم

کاپیتان تیم ملی ایتالیا می‌‌گوید تیمش در آخرین دوره‌ تجربه او از حضور در جام ملت‌های اروپا، می‌تواند یک بار دیگر قدرتش را ثابت کند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، جان لوئیجی بوفون در آستانه اولین بازی تیم ملی ایتالیا در یورو 2016 که امشب (دوشنبه) در شهر لیون و برابر بلژیک برگزار می‌شود، در پاسخ به این سؤال که آیا آتزوری از همیشه ضعیف‌تر است، گفت: چند بازیکن اصلی ما به دلیل مصدومیت یورو را از دست داده‌اند. با توجه به تجربه‌ای که دارم، شاید مردم الان مرا نماد و بازیکن اصلی ایتالیا بدانند. ما بازیکنانی نیاز داریم که تجربه فراوانی دارند و می‌توانند تنش‌های بازی و فشار عصبی که از سمت حریف به آنها وارد می‌شود را تحمل کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که او چه احساس دارد که تیمش جزو مدعیان قهرمانی محسوب نمی‌شود، تأکید کرد: زمان‌هایی هست که شما چکش هستید و دیگران را می‌کوبید. اکنون وضعیت برعکس است اما این بدان معنا نیست که ما خودمان را آماده قربانی شدن می‌دانیم. ارزش واقعی تیم‌ها در زمین بازی مشخص می‌شود و ما باید قدر فرصتی که برای اثبات خودمان در زمین مسابقه داریم را بدانیم. خلاصه بگویم که همیشه بهترین تیم بازی را نمی‌برد و تیمی برنده می‌شود که قدر فرصت‌هایش را بهتر بداند.

آیا تیبا کورتوا، دروازه‌بان 24 ساله تیم ملی بلژیک بهتر است یا بوفون در 24 سالگی‌اش؟ سنگربان یوونتوس در پاسخ به این سؤال گفت: این مقایسه کردن‌ها به نظر من جالب نیست به خصوص که من چیز زیادی از کارهایی که در 24 سالگی‌ام انجام دادم به یاد ندارم. الان 38 ساله‌ام و همانقدر خوشحالم که 24 ساله بودم. در حقیقت الان تجربه و آگاهی‌ام بیشتر است و از نظر روانی هم قوی‌تر شده‌ام. در مورد کورتوا فقط می‌توانم بگویم که او برای خیلی از کسانی که می‌خواهند دروازه‌بان شوند یک الگو است چون دروازه‌بانی بسیار با استعداد است.

بوفون افزود: این آخرین یوروی من است اما احساس نوستالژی یا احساس ناامید نمی‌کنم بلکه برای کسب موفقیت در آن پر از انگیزه‌ام. در این سن و سال می‌دانم که پوشیدن پیراهن کشورم چه ارزشی دارد. هر نتیجه‌ای که ما در این رقابت‌ها کسب کنیم، می‌خواهم طوری کار کنم که جایی برای حسرت خوردن باقی نماند.

تیم ملی ایتالیا امشب از ساعت 23:30 به وقت تهران به مصاف بلژیک می‌رود.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت