پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 17415 24 خرداد 1395 ساعت [ 20:12 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

فوتبال برای بار چندم از یک سوراخ گزیده شد ،فدراسیون فوتبال مقابل انتقال غیرفوتبالی می‌ایستد؟

وزارت نفت دولت تدبیر و امید در انتقال امتیاز باشگاه تهرانی‌اش بی‌تدبیری به خرج داد و بار دیگر فوتبال را ناامید کرد و حال باید دید فدراسیون فوتبال درباره این تصمیم چه واکنشی نشان خواهد داد.

فوتبال برای بار چندم از یک سوراخ گزیده شد ،فدراسیون فوتبال مقابل انتقال غیرفوتبالی می‌ایستد؟

وزارت نفت دولت تدبیر و امید در انتقال امتیاز باشگاه تهرانی‌اش بی‌تدبیری به خرج داد و بار دیگر فوتبال را ناامید کرد و حال باید دید فدراسیون فوتبال درباره این تصمیم چه واکنشی نشان خواهد داد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، «یک مؤمن دو بار از یک سوراخ گزینه نمی‌شود»؛ این حدیثی است از پیامبر اکرم (ص) که سیاسیون، ورزشی‌ها، هنرمندان، مردم عام و همه و همه از آن استفاده می‌کنند؛ برای اینکه یک اشتباه برای بار دوم تکرار نشود. حدیث قشنگی است. همه روی آن تأکید دارند و اینکه باید از گذشته درس عبرت گرفت، اما همه چیز فقط در حد حرف است. عملی وجود ندارد. فرقی نمی‌کند دولت نهم و دهم باشد یا دولت یازدهم که دولت «تدبیر و امید» است.

در دولت نهم و دهم بود که امتیاز پاس، صبا، پیکان و سایپا از تهران به استان‌های دیگری منتقل شد. همان زمان کمال بی‌تدبیری دیده می‌شد که البته دستور دولت و فشار مجلسی‌ها بود. پاس به همدان رفت و اکنون به لیگ دسته دوم رفته است. صبا راهی قم شد و هر روز شرایطش بدتر می‌شد، پیکان پس از رفتن به قزوین، به تهران بازگشت و ایران‌خودرو بار دیگر این تیم را پشتبیانی می‌کند. پیکان بازهم لیگ برتری شد و سایپا نیز از استان البرز دوباره به استان تهران آمد. انتقاد به تصمیم‌های سیاسی بارها و بارها مطرح شد، اینکه چرا باید امتیاز تیمی از یک استان به استان دیگر منتقل شود و چرا باید یک تیم از لیگ پایین‌تر با خرید امتیاز لیگ برتری شود؛ چرا نباید همه چیز به صورت فوتبالی رقم بخورد، اما گویا گوش شنوایی وجود ندارد.

این بار نه برای بار دوم بلکه «فوتبال برای بار چندم از یک سوراخ گزیده شد». با بی‌تدبیری در دولت یازدهم، دولت تدبیر و امید. امتیاز نفت تهران به انزلی منتقل شد و تیم ملوان که با اتفاقات فوتبالی به لیگ دسته اول سقوط کرده بود با اتفاقات غیر فوتبالی به لیگ برتر بازگشت. این کار عین بی‌تدبیری در وزارت نفت بود. وزارتخانه‌ای که به دلیل مشکلات مالی اعلام کرد دیگر قصد تیمداری حرفه‌ای ندارد و در پایان لیگ پانزدهم امتیاز نفت تهران را واگذار خواهد کرد، اما چرا باید واگذاری اینطور اتفاق بیفتد؟ چرا باید امتیاز تیمی که از لیگ دسته دوم تلاش کرد و به لیگ برتر آمد و آسیایی شد، به تیمی واگذار شود که به صورت فوتبالی به لیگ دسته اول رفت؟ این کار وزارت نفت که مسئول اصلی واگذاری امتیاز تیم تهرانی‌اش بود، به فوتبال ضربه زد و «بی‌تدبیری و ناامیدی» را در دولت «تدبیر و امید» نشان داد. آیا این کار درست، حرفه‌ای و فوتبالی بود؟ مسئولان ملوان پیش خودشان چه فکر می‌کنند؟ اگر آنها پول داشتند، چرا سال گذشته خرج نکردند، چرا سال‌های گذشته هزینه نکردند؟ آیا مسئولان ملوان واقعاً به دنبال خوشحال کردن مردم انزلی بودند یا موارد دیگری مدنظرشان بود؟

وای بر این فوتبال که می‌شود به راحتی با خرید امتیاز یک تیم، یک لیگ بالاتر آمد، وای بر این فوتبال که مسئولان فدراسیونش نشسته‌اند و تماشا می‌کنند فروش امتیاز یک تیم به استانی دیگر و به تیمی که به لیگ دسته اول سقوط کرده است. آیا واقعا فدراسیون فوتبال نمی‌خواهد عکس‌العملی نشان دهد؟ مهدی تاج که قاطعانه از مخالفت فدراسیون با این انتقال صحبت می‌کرد، اکنون چه تصمیمی می‌گیرد؟ آیا فدراسیون مقابل این بازی‌های غیرفوتبالی می‌ایستد؟

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت