پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 17494 25 خرداد 1395 ساعت [ 16:22 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تاج: اگر برنده مزایده مجدد نفت خارج از تهران باشد، بازهم مخالفت می‌کنیم

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان تأکید کرد که انتقال امتیاز تیم فوتبال نفت تهران به انزلی مشکل دارد.

تاج: اگر برنده مزایده مجدد نفت خارج از تهران باشد، بازهم مخالفت می‌کنیم

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان تأکید کرد که انتقال امتیاز تیم فوتبال نفت تهران به انزلی مشکل دارد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهدی تاج پس از جلسه با مسئولان باشگاه نفت تهران در تجمع اعتراض‌آمیز بازیکنان این تیم مقابل سازمان لیگ در جمع خبرنگاران گفت: مختصر و مفید چند جمله می‌گویم. واقعیت این است که باشگاه نفت با اخلاق و با بازیکنان با اخلاق و ممتازی بود. ما با نفت مشکلی از بابت اخلاقی نداشتیم و این تیم بسیار خوب بود. به‌نظر من بازیکنان نفت به حد اعلا تلاش کردند و حق‌شان این نبود. اگر تلاش نمی‌کردند، پنجم لیگ نبودند.

انتقال نفت به انزلی را نمی‌پذیرم
وی افزود: من از همه بازیکنان نفت و از قنبرزاده تشکر می‌کنم. از عزیزانی مانند فریادشیران و دیگر عزیزان هم تشکر می‌کنم. امتیاز نفت به انزلی انتقال یافته و این خبر درست است، اما من این انتقال را نمی‌پذیرم. در همین خصوص با مدیران نفت جلسه‌ای داشتیم و به‌زودی سازمان لیگ در خصوص این انتقال اطلاعیه‌ای خواهد داد. موضوع مشخص است و ما متنی را نشتسیم و تنظیم کردیم که خود قنبرزاده هم که مدیرعامل باشگاه نفت بود، به این نشست آمد. خودم فکر نمی‌کردم که این اتفاق رخ داده و امتیاز نفت به انزلی منتقل شود، اما واقعیت این است که واگذاری به چند دلیل مشکل دارد.

واگذاری امتیاز نفت به انزلی غیرقانونی است
رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اشکال این واگذاری غیرقانونی بودن آن است. در این واگذاری، موارد قانونی رعایت نشده است. هرگونه واگذاری باشگاه‌ها باید بر اساس بخشنامه 90/06/19 سازمان لیگ انجام شود. در خصوص این بخشنامه سه هفته پیش اشکالات را برطرف کردیم.

ملوان باید فوتبالی به لیگ برتر برگردد
تاج با اشاره به واگذاری باشگاه نفت به ملوان بندرانزلی گفت: در 30 سال گذشته ملوان روی پای خودش ایستاده و انزلی‌چی‌ها یکی از بهترین تیم‌ها را داشته‌اند، اما ضمن احترام به مردم انزلی تیم فوتبال این باشگاه به لیگ دسته اول سقوط کرده و باید فوتبالی به لیگ برتر صعود کند. ملوان قهرمانی جام حذفی را در کارنامه خود داشته و یکی از تیم‌های برجسته فوتبال ایران است، اما موضوع برنده شدن این تیم در مزایده فروش امتیاز باشگاه نفت نیست، بلکه خود مزایده است.

انتقال باید با موافقت سازمان لیگ صورت بگیرد
وی ادامه داد: مؤسسه فرهنگی ورزشی نفت نامه‌ای به ما ننوشته دال بر اینکه واگذاری صورت گرفته است. امروز اطلاعیه‌ای صادر می‌شود که براساس بخش‌نامه سال 90، مورد انتقال باید با موافقت سازمان لیگ و برطرف کردن مشکلات مالی، حقوقی و فروش سهام باشد. همچنین طبق بند دوی این بخش‌نامه، معامله و انتقال باید به شرط موافقت هیئت فوتبال استان تهران و اداره کل ورزش استان باشد، ضمن اینکه تسویه حساب مالی و پرداخت بدهی‌های باشگاه باید امکان‌پذیر باشد. در صورت واگذاری سهام، مراتب باید به هیئت فوتبال استان اعلام شود.

هیئت فوتبال استان هم باید موافق واگذاری امتیاز باشگاه‌ها باشد
رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: باید هیئت فوتبال استان موافق واگذاری باشد و در غیر این صورت امکان‌پذیر نخواهد بود.

دلایل تاج برای مخالفت با واگذاری امتیاز نفت
تاج افزود: هیئت فوتبال با این موضوع انتقال نفت مخالفت کرد که این دلیل دوم برای مخالف با واگذاری امتیاز این باشگاه است. ما باید قبل از انجام مزایده یا هرگونه جابه‌جایی شرایط فوق را داشته باشیم. باشگاه جدید باید همانند مؤسسه یا شرکت باشد و باید با بدهکاران نفت، بازیکنان و عوامل آن تسویه حساب کامل کند. فکر می‌کنم این تسویه حساب صورت نگرفته و همچنین امور مالیاتی هم انجام نشده است. مالیات هم تسویه حساب نشده که این دلیل سوم است و موضوع اصل این کار بوده که به نفع فوتبال نیست.

هیچ‌کدام از انتقال‌ها آینده خوبی نداشته است
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح کرد: این مواردی بود که در قانون آمده است، اما اساساً کار خوبی نبوده و به نفع فوتبال کشور نیست. فکر می‌کنم با توجه به نامه‌ای که به مؤسسه نفت خواهیم زد، مزایده دوباره برگزار خواهد شد. هیئت رئیسه سازمان لیگ از جمله عابدینی، قنبرزاده، رئیس هیئت فوتبال استان تهران که اعضای هیئت رئیسه سازمان لیگ هستند، این متن را تهیه کردند و این هم قانونی بوده و ما این تصمیم را به نفع فوتبال نمی‌بینیم. کارهایی که در گذشته انجام شده به ضرر فوتبال بوده و هیچ‌کدام از انتقال‌ها آینده خوبی نداشته است. این شرایط مخالفت با مردم خوب انزلی و دنیامالی نیست، بلکه اینها همه شریف هستند.

نمی‌خواهیم حق افراد زحمتکش زیر سؤال برود
وی خاطرنشان کرد: ما اطلاعیه را روی سایت سازمان لیگ خواهیم گذاشت تا دیگر مشکلی نباشد، چون وقت نیست موارد دیگر را روی سایت قرار می‌دهیم تا همه از آن استفاده کنند. از تمام بازیکنان کسانی که اینجا آمدند تشکر می‌کنم. از قنبرزاده هم تشکر می‌کنم و فکر نمی‌کردم که همراه با ما و پا به پای ما بوده و منطقی تصمیم بگیرید. اگر جلوی این تصمیمات را نگیریم، حق افراد زحمتکش و شریف زیر سؤال می‌رود.

حواس ما به همه چیز است
تاج گفت: اکنون نمی‌دانم مزایده به چه شکل برگزار می‌شود. حتی اگر استان دیگری هم بیاید، شرایط مزایده فرقی ندارد. ما از هیج برنده یا بازنده‌ای دفاع نکردیم. این مزایده دو راه دارد. یکی اینکه شرکت‌کنندگان در مزایده در تهران باشند تا تیم در استان بماند و اگر هم نفت دوباره بخواهد تیمداری کند، مشکلی نیست و اگر این‌طور نباشد، مصوبه‌ای خواهیم گذاشت تا بازیکنان متضرر نشده و زمان نقل‌وانتقالات را از دست ندهند. ما زمانی گذاشتیم تا مؤسسه نفت در این خصوص پاسخ روشنی بدهد. حواس‌مان هم به همه چیز جمع است.

اگر برنده مزایده مجدد نفت خارج از تهران باشد، بازهم مخالفت می‌کنیم
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه انتقال منصوریان، بیرانوند و امیری به استقلال و پرسپولیس قانونی بوده است یا نه، گفت: موضوعی که من موارد آن را آورده‌ام، بحث انتقال امتیاز نفت است، نه این موارد. ما فوتبالی تصمیم گرفته و به نفع یا ضرر کسی تصمیم نگرفتیم. این انتقال باید شرایط قانونی خودش را داشته باشد. نامه‌ای هم دیروز آمده بود که کاظمی در جلسه آن را خواند و ما هم مخالفت خودمان را با این نامه اعلام کردیم. بحث انتقال امتیاز نفت به انزلی بوده که اعلام کردیم مخالف هستیم و بازهم می‌گوییم مخالفیم. همه چیز باید فوتبالی باشد و مزایده باید برگزار شود و بازهم اگر برنده مزایده از استان دیگری باشد، بازهم مخالفیم و فرقی بین ملوان یا تیم‌های شهرهای دیگر نیست.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت