خانه / خبر های ورزشی / خبرهای والیبال / برنامه کامل بازی های لیگ جهانی والیبال 2016 + برنامه و ساعت بازی های ایران
volley world leag

برنامه کامل بازی های لیگ جهانی والیبال 2016 + برنامه و ساعت بازی های ایران

برنامه کامل بازی های لیگ جهانی والیبال 2016 + برنامه و ساعت بازی های ایران

رقابتهای لیگ جهانی والیبال در سال ۲۰۱۶ از روز پنجشنبه آغاز می شود و تیم ملی ایران در نخستین بازی این مسابقات به مصاف برزیل می رود. آمریکا و آرژانتین دیگر حریفان ایران در هفته نخست هستند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار مهر، لیگ جهانی والیبال در سال ۲۰۱۶ از روز پنجشنبه به طور رسمی آغاز می شود. تیم ملی والیبال ایران که در سطح یک این مسابقات قرار دارد رقابت خود را در هفته نخست با بازی برابر برزیل آغاز خواهد کرد. جدال این دو تیم که افتتاحیه لیگ جهانی به حساب می آید از ساعت ۲۱:۴۰ در ریو برگزار می شود. آمریکا و آرژانتین دو تیم دیگری هستند که در گروه B1 دیدارهای خود را برابر ایران برگزار خواهند کرد.

بیست و هفتمین دوره رقابتهای لیگ جهانی شرایطی متفاوت با گذشته دارد. در پیش بودن بازی های المپیک ریو، فدراسیون جهانی را بر آن داشت تا تغییراتی را در نحوه برگزاری مسابقات ایجاد کند. بدین ترتیب رقابتهای امسال با حضور ۳۶ تیم در سه سطح و در بازه زمانی یک ماهه انجام می گیرد تا تیم ها برای حضور در المپیک نیز فرصت آماده سازی داشته باشند.

بر این اساس سطح بندی مسابقات به قرار زیر است:

سطح یک:
ایتالیا، روسیه، استرالیا، فرانسه ، آمریکا، برزیل، ایران، آرژانتین، صربستان، بلژیک، لهستان و بلغارستان

سطح دو:
ژاپن، کره جنوبی، کوبا، هلند، پرتغال، ترکیه، اسلواکی،  فنلاند، کانادا، چین، جمهوری چک و مصر

سطح سه:
قزاقستان، آلمان، اسوانی، قطر، مکزیک، اسپانیا، مونته نگرو، پرتوریکو، چین تایپه و یونان

فرمولی پیچیده
امسال نحوه برگزاری مسابقات تا حدی پیچیده شده است. با افزایش تعداد تیم های سطح یک از ۸ به ۱۲ تیم، فدراسیون جهانی تصمیم بر آن گرفت مسابقات را در سه هفته و در ۹ گروه متفاوت برگزار کند. بدین ترتیب در هر هفته سه تیم میزبان خواهند شد و مجموع نتایج و امتیازات هر ۹ گروه در پایان دور مقدماتی در یک جدول رده بندی محاسبه خواهد شد تا پنج تیم برتر در کنار میزبان، شش تیم حاضر در مرحله نهایی را تشکیل دهند.

در مرحله فینال البته روال مثل گذشته خواهد بود. شش تیم حاضر به دو گروه سه تیمی تقسیم خواهند شد و با یکدیگر رقابت می کنند تا از هر گروه دو تیم راهی نیمه نهایی شوند. بعد از پایان مسابقات تیم آخر سطح یک به سطح دو سقوط می کند و در مقابل تیم نخست سطح دو به سطح یک صعود می کند.

المپیکی‌ها در یک گروه
گروه B1 لیگ جهانی والیبال که ایران در هفته نخست مسابقات باید در آن به جدال با رقبا بپردازد، تنها گروهی است که تمام تیم های آن جواز حضور در المپیک ۲۰۱۶ ریو را کسب کرده اند.
تیم های ایران، آرژانتین، آمریکا و برزیل در هفته نخست این مسابقات در گروه B1 با یکدیگر رقابت خواهند کرد که کسب سهمیه بازی های المپیک ۲۰۱۶ تنها نکته مشترک این چهار تیم است که کیفیت و هیجان مسابقات را بیش از سایر گروه‌ها خواهد کرد.

آرژانتین در رقابتهای انتخابی قاره ای، برزیل به عنوان میزبان و آمریکا با کسب قهرمانی در جام جهانی جواز حضور در المپیک را کسب کرده اند و تیم ملی والیبال ایران هم هفته گذشته سهمیه المپیک را در رقابتهای انتخابی توکیو به دست آورد.

رویارویی با میزبان المپیک

ایران و برزیل در حالی دیدار افتتاحیه لیگ جهانی را برگزار می کنند که تیم کشورمان امیر غفور و فرهاد قائمی را بخاطر مصدومیت و بیماری به همراه ندارد. بدون شک نبود این دو بازیکن دست لوزانو را تا حدی در پوست گردو قرار داده است. خستگی ناشی از دیدارهای انتخابی المپیک و سفر طولانی به ریو هم عامل دیگری است که می تواند روی کیفیت کار تیم کشورمان تاثیرگذار باشد.

از سویی دیگر برزیل بعنوان میزبان المپیک ریو، تلاش می کند خود را در بالاترین سطح آمادگی نگه دارد تا برای کسب مدال طلای المپیک آماده شود. تیم ایران پیش تر در سائوپائولو با برزیل دیدار کرده است اما به نظر می رسد در آستانه المپیک، حریف شرایطی متفاوت با گذشته دارد و کار برای کشورمان بسیار دشوار است. ایران به طور معمول شروع خوبی در لیگ جهانی نداشت و باید دید این بار چه نتایجی برای کشورمان رقم خواهد خورد.

برنامه کامل لیگ جهانی والیبال سال ۲۰۱۶ در سطح یک به وقت کشورهای میزبان به شرح زیر است:

** هفته نخست (۲۷ تا ۳۰ خرداد)

 

* گروه اول : استرالیا، فرانسه، ایتالیا و بلژیک

 

میزبان شهر سیدنی: ورزشگاه المپیک پارک

 

جمعه ۲۸ خرداد: فرانسه – ایتالیا (ساعت ۱۲:۴۰) و استرالیا – بلژیک (ساعت ۱۵:۱۰)
شنبه ۲۹ خرداد: بلژیک – ایتالیا (ساعت ۱۲:۱۰) و استرالیا – فرانسه (ساعت ۱۴:۴۰)
یکشنبه ۳۰ خرداد: فرانسه – بلژیک (ساعت ۰۷:۱۰) و استرالیا – ایتالیا (ساعت ۰۹:۴۰)

 

* گروه دوم: برزیل، ایران، آرژانتین و آمریکا

 

میزبان شهر ریودوژانیرو: ورزشگاه کاریوکا ۱

 

پنج شنبه ۲۷ خرداد: برزیل – ایران (ساعت ۲۱:۴۰)
جمعه ۲۸ خرداد: آمریکا – آرژانتین (ساعت ۰۰:۴۵) و برزیل – آرژانتین (ساعت ۲۲:۱۵)
شنبه ۲۹ خرداد: آمریکا – ایران (ساعت ۰۰:۴۵)
یکشنبه ۳۰ خرداد: ایران – آرژانتین (ساعت ۰۴:۰۰) و برزیل – آمریکا (ساعت ۰۶:۴۰)

 

* گروه سوم: روسیه، بلغارستان، لهستان و صربستان

 

میزبان شهر کالینینگراد: ورزشگاه دی اس یانتارنی

 

جمعه ۲۸ خردادماه: بلغارستان – لهستان (ساعت ۱۹:۱۰) و روسیه – صربستان (ساعت ۲۱:۴۰)
شنبه ۲۹ خردادماه: بلغارستان – صربستان (ساعت ۱۹:۱۰) و روسیه – لهستان (ساعت ۲۱:۴۰)
یکشنبه ۳۰ خردادماه: صربستان – لهستان (ساعت ۱۹:۱۰) و روسیه – بلغارستان ساعت (۲۱:۴۰)

 

** هفته دوم (۴ تا ۶ تیرماه)

 

* گروه اول: لهستان، روسیه، فرانسه و آرژانتین

 

میزبان شهر لودز: ورزشگاه اطلس آرنا

 

جمعه ۴ تیرماه: روسیه – فرانسه (ساعت ۱۹:۴۰) و لهستان – آرژانتین (ساعت ۲۲:۴۰)
شنبه ۵ تیرماه: فرانسه – آرژانتین (ساعت ۱۹:۴۰) و لهستان – روسیه (ساعت ۲۲:۴۰)
یکشنبه ۶ تیرماه: آرژانتین – روسیه (ساعت ۱۹:۴۰) و لهستان – فرانسه (ساعت ۲۲:۴۰)

 

* گروه دوم: ایتالیا، آمریکا، بلژیک و استرالیا

 

میزبان ایتالیا شهر رم ورزشگاه پالالوتوماتیکا

 

جمعه ۴ تیرماه: بلژیک – آمریکا (ساعت ۱۹:۳۰) و استرالیا – ایتالیا (ساعت ۲۲:۳۰)
شنبه ۵ تیرماه: آمریکا – استرالیا (ساعت ۱۹:۳۰) و ایتالیا – بلژیک (ساعت ۲۲:۳۰)
یکشنبه ۶ تیرماه: استرالیا – بلژیک (ساعت ۱۹:۳۰) و آمریکا – ایتالیا (ساعت ۲۲:۳۰)

 

* گروه سوم، صربستان، برزیل، بلغارستان و ایران

 

میزبان صربستان شهر بلگراد سالن پی اونیر

 

پنج شنبه ۳ تیرماه: ایران – بلغارستان (ساعت ۱۸:۳۰) و برزیل – صربستان (ساعت ۲۱:۳۰)
جمعه ۴ تیرماه: برزیل – ایران (ساعت ۱۸:۳۰) و صربستان – بلغارستان (ساعت ۲۱:۳۰)
شنبه ۵ تیرماه: بلغارستان – برزیل (ساعت ۱۸:۳۰) و ایران – صربستان (ساعت ۲۱:۳۰)

 

** هفته سوم (۱۱ تا ۱۴ تیرماه)

 

* گروه اول: فرانسه، بلژیک، لهستان و برزیل

 

میزبان فرانسه شهر نانسی، سالن پالا دیسپوق ژون وی

 

جمعه ۱۱ تیرماه: برزیل – لهستان (ساعت ۱۷:۳۰) و فرانسه – بلژیک (ساعت ۲۰:۳۰)
شنبه ۱۲ تیرماه: برزیل – بلژیک (ساعت ۱۷:۳۰) و فرانسه – لهستان (ساعت ۲۰:۳۰)
یکشنبه ۱۳ تیرماه: بلژیک – لهستان (ساعت ۱۷:۳۰) و فرانسه – برزیل (ساعت ۲۰:۳۰)

 

* گروه دوم: آمریکا، بلغارستان، روسیه و استرالیا

 

میزبان آمریکا شهر دالاس، ورزشگاه کی بیلی هاتچسن

 

شنبه ۱۲ تیرماه: استرالیا – روسیه (ساعت ۰۳:۰۰) و آمریکا – بلغارستان (ساعت ۰۵:۰۰)
یکشنبه ۱۳ تیرماه: بلغارستان – روسیه (ساعت ۰۳:۰۰) و آمریکا – استرالیا (ساعت۰۵:۰۰) و آمریکا – روسیه (ساعت ۲۲:۰۰)
دوشنبه ۱۴ تیرماه: بلغارستان – استرالیا (ساعت ۰۰:۳۰)

 

*گروه سوم: ایران، ایتالیا، آرژانتین و صربستان

 

میزبان ایران شهر تهران سالن ۱۲ هزار نفری آزادی

 

جمعه ۱۱ تیرماه: ایتالیا – آرژانتین (ساعت ۱۸:۰۰) و ایران – صربستان (ساعت ۲۱:۰۰)
شنبه ۱۲ تیرماه: صربستان – آرژانتین (ساعت ۱۸:۰۰) و ایران – ایتالیا (ساعت ۲۱:۰۰)
یکشنبه ۱۳ تیرماه: ایتالیا – صربستان (ساعت ۱۸:۰۰) و ایران – آرژانتین (ساعت ۲۱:۰۰)

 

تیم های فرانسه، صربستان و آمریکا در بیست و ششمین دوره لیگ جهانی (سال ۲۰۱۵) به ترتیب عنوان های اول تا سوم را به دست آوردند.
تیم های فرانسه، صربستان و آمریکا در بیست و ششمین دوره لیگ جهانی (سال ۲۰۱۵) به ترتیب عنوان های اول تا سوم را به دست آوردند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *