خانه / اخبار سایر ورزش ها / اخبار والیبال و بسکتبال / باخت والیبال ایران در نخستین گام لیگ جهانی 2016 : برزیل 3 – 0 ایران

باخت والیبال ایران در نخستین گام لیگ جهانی 2016 : برزیل 3 – 0 ایران

باخت والیبال ایران در نخستین گام لیگ جهانی 2016 : برزیل 3 – 0 ایران

تیم ملی والیبال ایران نخستین دیدار خود در فصل جدید لیگ جهانی والیبال را با شکست مقابل برزیل پشت‌سر گذاشت.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست خود در لیگ جهانی 2016 با نتیجه 3 بر صفر مغلوب برزیل شد. ملی‌پوشان والیبال ایران در ست نخست بازی خود مقابل برزیل در دیدار افتتاحیه لیگ جهانی 2016 با نتیجه 25 بر 19 از برزیل شکست خوردند.

لوزانو مقابل برزیل از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، حمزه زرینی، عادل غلامی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) برای شروع بازی استفاده کرد. برزیلی‌ها که مدت‌ها بود در رقابت‌های بین‌المللی ظاهر نشده بودند، برای قدرت‌نمایی و همچنین آمادگی برای میزبانی المپیک 2016 با نیرویی مضاعف بازی را آغاز کردند.

شاگردان «رزنده» در ست نخست، برتری محسوسی در حمله داشتند و با همین عامل توانستند تیم برتر میدان باشند. البته نباید در ثبت این نتیجه از خستگی ناشی از سفر 29 ساعته و همچنین مشکل ژنتیکی تیم ملی والیبال در شروع تورنمنت‌ها چشم‌پوشی کرد.

 

تیم ایران در این ست 9 امتیاز از حمله، یک امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و هشت امتیاز از اشتباهات حریف به‌دست آورد و تیم برزیل هم 17 امتیاز از حمله، چهار امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و سه امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

بازیکنان برزیل در ست دوم هم از برتری خود در حمله استفاده کردند و با استفاده از نقشه‌های مختلف توانستند بر حریف آسیایی خود غلبه کنند. سرویس و اسپک، نقطه قوت برزیلی‌ها در این ست بود. شاگردان لوزانو در ست دوم با ارائه یک بازی نه‌چندان هماهنگ با اختلاف بیشتری نسبت به ست نخست با نتیجه 25 بر 16 شکست خوردند. لوزانو در این ست ترجیح داد از برخی بازیکنان ذخیره خود استفاده کند.

تیم ایران در پایان ست دوم،‌ 18 امتیاز از حمله، دو امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 14 امتیاز از اشتباهات حریف به‌دست آورد و تیم برزیل هم 29 امتیاز از حمله، شش امتیاز از دفاع، پنج امتیاز از سرویس و 10 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

در ست سوم، جواد معنوی‌نژاد و علی مباشری، دریافت‌کننده‌های اصلی تیم ایران به انتخاب لوزانو بودند و مصطفی شریفات هم جای غلامی را گرفت. تعویض‌های سرمربی آرژانتینی ایران طبق معمول جواب داد و  برتری در ابتدای این ست متعلق به ایران بود، اما خستگی بازیکنان ایران اجازه عملکرد بهتر را به آنها نمی‌داد. حملات برزیلی‌ها از خط سرویس شروع می‌شد و آنها حداکثر استفاده را از برتری‌ خود به‌ویژه تنوع در حملات خود بردند و مجدداً پیش افتادند. بازیکنان ایران در ست سوم شانس پیروز شدن مقابل برزیل را داشتند اما دو سرویس بدون بازگشت از ریکاردو لوکارلی برزیل را 28 بر 26 برنده این ست و بازی کرد.

تیم ایران در پایان ست سوم،‌ 31 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع، دو امتیاز از سرویس و 23 امتیاز از اشتباهات حریف به‌دست آورد و تیم برزیل هم 44 امتیاز از حمله، هفت امتیاز از دفاع، 10 امتیاز از سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

تیم ایران در بازی دوم خود از ساعت 45 دقیقه بامداد شنبه 29 خرداد به مصاف تیم ملی آمریکا می‌رود

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *