خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / مارتینو: دوست دارم مسی رکورد باتیستوتا را در همین دوره بشکند
martino

مارتینو: دوست دارم مسی رکورد باتیستوتا را در همین دوره بشکند

مارتینو: دوست دارم مسی رکورد باتیستوتا را در همین دوره بشکند

سرمربی تیم ملی آرژانتین پس از پیروزی تیمش برابر ونزوئلا در مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا به مردانش درباره سختی کاری که در مرحله بعد دارند هشدار داد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، خراردو مارتینو پس از پیروزی 4 بر یک تیم ملی آرژانتین برابر ونزوئلا در مرحله یک چهارم نهایی کوپا آمه‌ریکا، به بازی بعدی تیمش در مرحله نیمه نهایی برابر آمریکای میزبان اشاره داشت.

آرژانتینی‌ها برای این بازی تنها دو روز فرصت استراحت دارند و بامداد چهارشنبه باید دوباره به میدان بروند. این موضوع اما برای خراردو مارتینو، سرمربی آلبی‌سلسته نگران کننده نیست. او گفت: فکر نمی‌کنم که بیش از اندازه باید نگران این موضوع باشیم. روی هدفی که داریم تمرکز کرده‌ایم. کم بودن فرصت استراحت، مسئله بزرگی نیست.
در شب پیروزی قاطع آلبی‌سلسته کاپیتان این تیم لیونل مسی 90 دقیقه در میدان حضور داشت و یکی از چهار گل تیمش را هم به ثمر رساند.

مارتینو درباره وضعیت ستاره بارسلونا که برخلاف بازی‌‌های قبلی تیمش توانست از ابتدا تا انتها در میدان حضور داشته باشد، گفت: از عملکرد و میزان آمادگی مسی راضی هستیم. بازگشت او به تیم‌مان واقعاً مهم است و ما قدر او را می‌دانیم. خوشحالیم که مسی را این چنین آماده در اختیار داریم و می‌توانیم برای بازی نیمه‌نهایی روی او حساب کنیم.
مارتینو در ادامه به رکورد مسی برای برابر شدن با گابریل باتیستوتا در تعداد گل‌های ملی‌‌اش (54گل) اشاره و عنوان کرد: دوست دارم مسی این رکورد را در این دوره کوپا آمه‌ریکا بشکند.

سرمربی پیشین کاتالان‌ها درباره حریف بعدی تیمش، تأکید کرد: همانطور که همیشه می‌گویم، هر تیمی مانند آمریکا که به این مرحله از رقابت‌ها می‌رسد، با شایستگی به اینجا رسیده و لایقش بوده است. آمریکایی‌ها تیم سرسختی دارند و با اینکه بازی اول‌شان را در این جام باختند اما آن باخت را جبران کرده‌اند. درست است که آنها برای بازی‌شان برابر ما سه بازیکن محروم دارند اما اینکه توانسته‌اند به این مرحله از رقابت‌ها برسند و میزبان تورنمنت هستند، نشان می‌دهد که رقیبی سرسخت پیش‌رو داریم که باید مراقبش باشیم. آمریکا مانند ونزوئلا حریفی بزرگ است و می‌تواند کار را برای ما سخت کند. در بازی بعد نباید بگذاریم که آمریکایی‌ها کنترل بازی را به دست بگیرند.

مارتینو در پایان به ناکامی‌ها بزرگ تیمش در فینال‌های دو تورنمنت بزرگ اخیری که در آنها شرکت داشته (جام جهانی 2014 و کوپا آمه‌ریکای 2015) و نیز تأثیر روانی آن اتفاقات روی عملکرد بازیکنانش اشاره کرد و گفت: اگر ما آمریکا را شکست دهیم و به فینال برسیم روی این موضوع کار خواهیم کرد و درباره نگرانی بازیکنان و اعضای کادر فنی در خصوص تکرار اتفاقی که در جام جهانی رخ داد و دوباره می‌تواند رخ دهد، صحبت خواهیم کرد. در حال حاضر باید تمام تمرکزمان را روی بازی برابر آمریکا قرار دهیم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *