پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 18474 11 تیر 1395 ساعت [ 0:29 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

افشاگری وکیل طارمی در متنی با ۲۰ بند

وکیل و مدیربرنامه‌های مهدی طارمی با انتشار متنی بلند بالا به روند مذاکره خود و موکلش با باشگاه پرسپولیس، ورود حسین هدایتی به این موضوع و انتقال آقای گل پانزدهمین دوره لیگ برتر به ترکیه اشاره کرده است. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، متنی که توسط وکیل و مدیربرنامه‌های مهدی طارمی تهیه و تنظیم […]

وکیل و مدیربرنامه‌های مهدی طارمی با انتشار متنی بلند بالا به روند مذاکره خود و موکلش با باشگاه پرسپولیس، ورود حسین هدایتی به این موضوع و انتقال آقای گل پانزدهمین دوره لیگ برتر به ترکیه اشاره کرده است.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، متنی که توسط وکیل و مدیربرنامه‌های مهدی طارمی تهیه و تنظیم شده است، بی کم و کاست در زیر می‌آید:

این نوشتار گزارش‌گونه دفاعیه‌ای برای هیچکس نیست. نه مهدی طارمی، نه باشگاه پرسپولیس و نه حتی خودم. شرح ماوقعی است که اگر گاه نام دیگران در آن آمده به سبب بودن‌شان در متن و بطن ماجراست ولاغیر. اگر اعداد و ارقامی هم به میان می‌آید دلیلش شفاف‌سازی است. تصور می‌کنم برخی حقایق دارد لگدمال می‌شود.

توافق برای قرارداد 850 میلیون تومانی با پرسپولیس
1- به گمانم هفته  قبل از دربی برگشت بود که من و دکتر طاهری در خصوص تمدید قرارداد مهدی طارمی با هم نشستی داشتیم. آنجا کلیاتی مطرح شد و توافقاتی به‌دست آمد. مدیرعامل باشگاه از لزوم مهار تورم در فوتبال گفت و پایه قرارداد 850 میلیون تومانی را طرح کرد که قرار بود سقف قراردادهای پرسپولیس در لیگ شانزدهم باشد. من هم توضیح دادم که با این شرایط مشکلی نداریم و اگر قرار است طارمی در ایران بماند همه این شرط و شروط‌ها مورد قبول خواهد بود.

نام طارمی در صدر فهرست برانکو بود
2- چند روزی به پایان لیگ مانده بود که بار دیگر با مدیرعامل باشگاه دیدار داشتم. دکتر طاهری لیستی را به من نشان داد که در آن به زبان انگلیسی و با خط سبز، برانکو اسامی بازیکنانی را که باید قراردادشان تمدید شود، نوشته بود. نام مهدی طارمی اولین نفر بود. طاهری از من خواست تکلیف ماندن یا رفتن مهدی را زودتر مشخص کنیم. ترکاشوند هم در جلسه ما حضور داشت. من از او تا یک هفته بعد از بازی با راه‌آهن که هفته پایانی لیگ بود فرصت خواستم و گفتم اجازه بدهید ذهن او درگیر این مسائل نشود و تمرکزش روی بازی پایانی باشد. خود من هم مسافرتی چند روزه داشتم و بنا شد پس از بازی با راه‌آهن من پاسخ باشگاه را بدهم.

طارمی گفته بود ترکیه در اولویت من نیست
3-
از هفته‌ها قبل واسطه‌ها برای انتقال طارمی به باشگاه‌های خارجی تماس‌هایی با من داشتند و از جمله آنها باشگاه‌های ترکیه بود. اولین باشگاه ترکیه‌ای گنچلر بیلری بود که نمایندگانش به تهران هم آمدند و با من مذاکراتی داشتند، ولی مهدی طارمی گفته بود ترکیه در اولویت من نیست.

29 اردیبهشت اعلام شد طارمی در پرسپولیس نمی‌ماند
4- بعد از بازی با راه‌آهن من نظر نهایی طارمی را جویا شدم که او گفت اولویتم ترانسفر به خارج است. من هم برای اعلام همین پاسخ به باشگاه رفتم. دقیقاً روز 29 اردیبهشت بود که به دفتر ترکاشوند رفتم و گفتم طارمی قصد ماندن در ایران ندارد و معطل انتخاب او نمانید و جانشین وی را انتخاب کنید. همان‌جا هم ترکاشوند از من تشکر کرد که در تصمیم‌گیری تعلل نکرده‌ایم. من از باشگاه خارج شده و در گفت‌وگو با رسانه‌ها هم اعلام کردم که طارمی رسماً رفتنی است. مرور آرشیو آن روز رسانه‌ها این ادعا را ثابت می‌کند و البته هنوز نمی‌دانم چرا بلافاصله ترکاشوند مصاحبه کرد و گفت اصلاً با ابراهیمی درباره طارمی حرف نزده‌ایم و جدایی او را تکذیب کرد!

ابراز تمایل چند باره باشگاه پرسپولیس به تمدید قرارداد آقای گل
5-
در روزهای بعد هم هرگاه به باشگاه می‌رفتم علی‌رغم اینکه صحبت جذب مهاجمان جدید بود، اما تقریباً همه اعضای باشگاه جویای وضعیت طارمی بودند و بحث مذاکره مجدد مطرح می‌شد و پاسخ من هم همان پاسخ قبلی بود که طارمی می‌گوید با مشورت با بزرگان فوتبال تصمیم گرفته‌ام از ایران بروم.

وقتی طارمی توافق با هدایتی را تکذیب کرد
6-
پیشنهادات خارجی مکتوب و شفاهی متعددی رسید و هر یک بنا به دلایلی منتفی می‌شد. حدود 10 روز قبل یا شاید دو هفته قبل در رسانه‌ها خواندم که طارمی در مراسم افطاری حسین هدایتی حضور داشته و هدایتی موافقت او برای ماندن در پرسپولیس را جلب کرده است. با طارمی تماس گرفتم که گفت این خبر صحت ندارد و من در مراسم افطاری رئیس جمهور، هدایتی را دیده‌ام و او هم گفته که هواداران تو را دوست دارند و اگر قصد ماندن داشته باشی من برای پرداخت‌ها مشکلی ندارم، اما پاسخ داده‌ام که اولویت من رفتن به خارج است.

زمینه انتقال طارمی به یک باشگاه مطرح روسی فراهم شده بود
7-
یکی دو روز بعد حوالی ظهر با طارمی تماس گرفتم که جواب نداد. ساعتی بعد خودش تماس گرفت و گفت دفتر هدایتی بودم. توضیحاتی در خصوص دیدارش با هدایتی مطرح کرد و از من خواست همان روز همدیگر را ببینیم. من به دفتر دوست طارمی رفتم. رضا نورمحمدی هم آنجا بود. آنجا از پیشنهادات اولیه هدایتی گفتند و به‌نظر می‌رسید طارمی به ماندن در پرسپولیس و ایران راضی است. صبح آن روز مهدی حق‌تعالی، مدیربرنامه سردار آزمون از روسیه با من تماس گرفته و گفت تا حدود زیادی زمینه انتقال طارمی به یک باشگاه مطرح روسی فراهم شده است. همین موضوع را همان‌جا به طارمی گفتم و با تلفن روسیه حق‌تعالی تماس گرفتم که خود طارمی هم با او صحبت کرد و در جریان ماوقع قرار گرفت. قرار شد در این باره تصمیم‌گیری کند و اطلاع دهد.

مذاکره با هدایتی در رستوران و مطرح شدن مبالغی تا 4 میلیارد تومان
8-
یک روز بعد دوباره طارمی با من تماس گرفت و قرار شد همدیگر را ببینیم. آنجا هم رضا نورمحمدی و دوست دیگری حضور داشت. دوست مهدی و خود او گفتند که شب قبل، بعد از بازی‌های جام ستارگان به رستوران یکی از دوستان هدایتی رفته‌اند. ظاهراً خداداد عزیزی هم آنجا بوده است.(اعداد و ارقامی که در ادامه ذکر می‌کنم به نقل از طارمی و دوست اوست و من چون در جلسه نبوده‌ام صرفا آنها را بازگو می‌کنم). گفتند هدایتی اعلام کرده به باشگاه برو و مذاکره کن. حدود یک و نیم میلیارد یا حتی دو میلیارد ممکن است توافق کنید، چون من هماهنگی لازم را انجام داده‌ام. حدود 30 یا 40 درصد را هم پیش‌پرداخت خواهی گرفت و مطالبات قبلی‌ات هم تسویه می‌شود. آن‌گاه تا سقف پیشنهاد تیم روسی (حدود سه و حتی چهار میلیاردتومان) را هم من به شما می‌دهم. اگر مبلغ باشگاه کمتر از این هم بود من مابه التفاوت تا این سقف را پرداخت می‌کنم. (گویا این صحبت‌ها در دو جلسه مجزا مطرح شده بود که در یکی از آنها خداداد عزیزی هم حضور داشته است). آنجا خداداد عزیزی گفته بود که حاجی بگذار این بچه به زندگی‌اش برسد. این پول‌ها قابل پرداخت نیست. هدایتی گفته چک رمزدار می‌دهم. اگر چک را هم قبول ندارید می‌رویم منزل ما دلار و یورو می‌دهم.

تردید در پرداخت رقم پیشنهادی هدایتی
9-
با این حرفهایی که مطرح شد من گفتم این اعداد و ارقام قابل پرداخت نیست. خود من جای مدیران باشگاه باشم هرگز تن به این خواسته نمی‌دهم چون شاکله و تراز مالی تیم به‌هم می‌ریزد. اما آنها اصرار داشتند که این حرف‌ها مطرح شده و قطعاً انجام می‌شود. قرار شد فردای آن روز برای مذاکره برویم و  محل قرار را هم خارج از باشگاه تعیین کنند تا اگر توافقی نشد بحث رسانه‌ای مطرح نشود.

مطرح شدن همراهی رضاییان در سفر به ترکیه ساعت نشست با پرسپولیسی‌ها را عوض کرد
10-
مهدی طارمی شب به هیئت رفته بود و من با ترکاشوند ساعت دو بعدازظهر را هماهنگ کردم و محل قرار هم خارج از باشگاه بود. صبح مهدی به من گفت رامین رضاییان تماس گرفته و گفته ساعت پنج عصر بلیت ترکیه داریم و اگر تو نیایی به سبب بدقولی تو، کار من هم به مشکل می‌خورد. گفتم اگر امروز با پرسپولیس به توافق برسیم رفتن تو چه موضوعیتی دارد که پاسخ داد یکی دو روز می‌روم و برمی‌گردم. فقط به ترکاشوند بگو اگر امکان دارد به‌جای ساعت دو، ساعت یک جلسه بگذارند تا به پرواز برسیم. جایی بیرون باشگاه هم لازم نیست، برویم و در همان باشگاه صحبت کنیم. ترکاشوند ساعت یک را قبول کرد و گفت اگر بازهم احساس می‌کنید حضور در باشگاه تبعات دارد کلید دفتر یکی از دوستان نزدیک باشگاه هم دست من است و آنجا قرار می‌گذاریم که من گفتم با بودن در باشگاه مشکلی نداریم.

طارمی اعلام‌نظر خود را به بعد از بازگشت از ترکیه موکول کرد
11- ساعت حدود یک بود که به باشگاه رفتیم. خیلی زود حرف‌ها شروع شد. باشگاه شرایطیش را گفت و پایه 950 میلیونی با یکی دو آپشن را اعلام کردند. شرایط با چیزی که دوستان به نقل از حسین هدایتی گفته بودند تفاوت زیادی داشت. (عدد چهار میلیارد و چهارصد میلیونی را بعداً یکی از دوستان هدایتی هم تأیید کرد). من همانجا پرسیدم رابطه باشگاه و حسین هدایتی چگونه است که دکتر طاهری گفت هدایتی از دوستان قدیمی من از زمان جنگ است و به باشگاه هم کمک می‌کند. البته هر کمکی باشد باید در چارچوب سیستم مالی باشگاه باشد تا مشکل‌ساز نشود. در هر حال اعداد و ارقامی نوشته شد و باشگاه روی قرارداد دو ساله و مهدی روی یک‌ساله اصرار داشتند. در خلال جلسه هم طاهری چندبار به اتاق‌های دیگر رفت و جلسات موازی دیگری با برانکو و یکی دو نفر دیگر هم داشت که همزمان با جلسه ما شده بودند. مهدی برای رفتن عجله داشت. کاغذ حاوی اعداد و ارقام را که به او دادند در برخی موارد نظر خودش را کنار نظر دکتر طاهری نوشت و آخرالامر گفت هر عدد و رقمی نهایی شود بابد با پدرم مشورت کنم. بعد که از مسافرت برگشتم اعلام می‌کنم.

قرار بود بعد از سفر طارمی قرارداد جدید امضا شود
12-
بعد از رفتن طارمی صحبت‌های من و مدیران باشگاه ادامه یافت و عدد و رقم نهایی را به من اعلام کردند و قرار شد پرینت قرارداد را هم آماده کنند تا در برگشت مهدی طارمی از مسافرت و در صورتی که مشورتش منتج به نتیجه شده باشد، قرارداد را امضا کند.

13- تصور خود من این بود که اعداد و ارقامی که هدایتی اعلام کرده (به نقل از مهدی و دوستش) پرداخت می‌شود و مهدی پس از بازگشت به ایران قرارداد را امضا خواهد کرد. در سایت باشگاه هم با هماهنگی طرفین قرار شد خبر توافق نهایی اعلام نشود، بلکه درج شود که توافقات کلی به‌دست آمده است. از باشگاه که خارج شدم تلفنم خاموش بود. دیدم کیف مهدی طارمی هم در ماشین من جامانده است. به منزل رفتم و گفتند مهدی طارمی روی تلفن منزل زنگ زده و گفته هر وقت آمد بگویید با من تماس بگیرد. با او تماس گرفتم و گفت پرواز به چهار صبح فردا موکول شده و قرار شد همدیگر را تا یک ساعت دیگر ببینیم.

ناراحتی طارمی از هدایتی و تهدید به امضای قرارداد در ترکیه
14- وقتی به دیدار مهدی در دفتر دوستش رفتم، دیدم اخم‌هایش در هم است. خود من مشکلی برای عقد قرارداد نمی‌دیدم و با گفته‌های قبلی به نقل از حسین هدایتی، کاری به رقم اعلامی باشگاه نداشتم و تصورم این بود که قرار است مابه التفاوت مبلغ را هدایتی بپردازد. آنجا ولی گفتند که دوستان مشترک با هدایتی که بعضاً واسطه برگزاری جلسات بوده‌اند حرف‌های‌شان تغییر کرده و نسبت به گذشته حرف‌های متفاوتی می‌زنند. یکی دو تماس هم گرفته شد و صداها روی اسپیکر پخش شد و به‌نظر جواب قانع‌کننده‌ای به گوش نرسید. همان‌جا دوست طارمی به یکی از دوستان هدایتی گفت به حاج حسین بگو طارمی آمده اینجا و با من جروبحث کرده که چرا وقتی از چیزی مطمئن نیستی مرا برای مذاکره می‌فرستید تا مقابل باشگاه و مردم قرار دهید؟ حالا هم قرار بوده به ترکیه برود و اگر تا امشب تکلیفش مشخص نشود ممکن است در ترکیه قرارداد ببندد.

وکیل طارمی اطمینان داشت که موکلش در ترکیه قرارداد امضا نمی‌کند
15-
طارمی به من گفت به ترکیه نمی‌آیی؟ گفتم شبهای احیاست نمی‌توانم بیایم. تو هم که قصد قرارداد بستن نداری. پس بودن من موضوعیتی ندارد. برو و برگرد ببینیم در این چند روز چه اتفاقی رخ می‌دهد. فقط هر اتفاقی رخ داد به من اطلاع بده و حتی صورتحساب هتل را هم بدون مشورت با من امضا نکن. براساس همین توافق هم کاملاً اطمینان داشتم که طارمی در ترکیه قرارداد نمی بندد و این را بارها اعلام کردم.

به طارمی گفته بودند، خروج از ترکیه یعنی عدم توافق
16- آنها فردا صبح رفتند و شب بعد از آن طارمی گفت با سرمربی تیم ریزه‌اسپور حرف زده‌ام و گفته‌اند روی من نظر مثبت دارند و شرایط آنجا خوب است. من هم گفتم همه شرایط را مکتوب بنویس و بیا ایران تا تصمیم‌گیری کنیم. گفت که گفته‌اند تست پزشکی بدهید و می‌روم تست هم می‌دهم. قرار بود فردا شب که مقارن با شب 23 رمضان بود برگردند. در تمام این مدت هم موضع من این بود که طارمی در ترکیه قرارداد نمی‌بندد. او هم  روزها هرجا می‌رفت تلفنش را هتل می‌گذاشت و می گفت بیرون از هتل اینترنت نیست و می‌خواهم اگر هدایتی یا دوستانش در تلگرام یا واتساپ پیام بدهند مشکلی نباشد و تلفن در هتل است و پیام‌ها را خواهم دید. اینجا هم به من گفته‌اند اگر بعد از مذاکرات از ترکیه بروی به معنای عدم توافق است و ما سراغ گزینه‌های بعدی می‌رویم.

بی‌خبری کامل وکیل از امضای موکل!
17-عصر فردای آن روز با حسین قدوسی سردبیر روزنامه پیروزی صحبت می‌کردم. گفتم دلشوره دارم. تصور می‌کنم قرارداد می بندد. گفت نه امکان ندارد بدون آنکه قرارداد و مفاد آن را با تو چک کند یا عکس آن را برایت بفرستد قراردادی امضا کند.

18- دم افطار خبر نهایی آمد و عکس‌ها منتشر شد و من هنوز نسخه قرارداد و مفادش را ندیده ام.

19- قضاوت با خودتان.

20- خدا همه ما را ببخشد و عاقبت بخیر کند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت