کد خبر : 18661 15 تیر 1395 ساعت [ 21:30 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

منصوریان: از اینکه امکانات کمپ ارمنستان را نداریم، حسرت می‌خورم

سرمربی تیم فوتبال استقلال از امکانات کمپ اردوی استقلال ابراز رضایت کرد. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا منصوریان در گفت‌وگوی ویدویی با سایت باشگاه استقلال در مورد برگزاری اردوی استقلال در ارمنستان اظهار داشت: پیش از این اطلاعاتی از کمپ آکادمی ارمنستان داشتم و به‌همین دلیل اینجا را انتخاب کردم. این کمپ تنها […]

سرمربی تیم فوتبال استقلال از امکانات کمپ اردوی استقلال ابراز رضایت کرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، علیرضا منصوریان در گفت‌وگوی ویدویی با سایت باشگاه استقلال در مورد برگزاری اردوی استقلال در ارمنستان اظهار داشت: پیش از این اطلاعاتی از کمپ آکادمی ارمنستان داشتم و به‌همین دلیل اینجا را انتخاب کردم. این کمپ تنها برای رده‌های سنی تیم‌های ملی ارمنستان استفاده می‌شد، اما شرایط آن را تغییر داده‌اند و تیم‌های دیگر هم می‌توانند از امکانات این کمپ استفاده کنند. همچنین دلیل انتخاب ارمنستان این بود که هیاهوی کمتری نسبت به مکان‌های دیگر داشت.

وی با ابراز رضایت از امکانات کمپ افزود: مهمترین ابزار هر مربی برای برگزاری اردو سه مورد است: خواب، تغذیه و محل تمرین. خدا را شکر امکانات در ارمنستان خوب است و مشکلی نداریم. پیش از سفر استقلال به ارمنستان، محمد خرمگاه و ادموند اختر را به اینجا فرستاده بودیم تا همه چیز را بررسی کنند. زمین چمن اینجا مانند فرش است و اگر سرتان را روی چمن بگذارید گوشه چمن را نیز می‌توانید، ببینید.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: تنها از این موضوع حسرت می‌خورم که چرا تیم ملی، استقلال و پرسپولیس چنین امکاناتی ندارند. مجموع هواداران استقلال و پرسپولیس 60 میلیون نفر است، اما نمی‌دانم چرا برای این دو باشگاه امکانات نیست. ما سومین کشور از نظر منابع هستیم، اما حسرت می‌خوریم که چرا باید به ارمنستان برویم. دلیل این مسئله هم عدم یکدلی است. اگر امکانات بالقلوه داشتیم، از کشور خارج نمی‌شدیم، اما چون این امکانات وجود ندارد مجبوریم به بیرون از کشور برویم.

منصوریان ادامه داد: زمین دیگری اینجا وجود دارد که مسئولان ارمنستانی اعلام کرده‌اند که تنها برای دیدارهای دوستانه می‌توانیم از این زمین استفاده کنیم. آنها اعلام کرده‌اند که تنها تیم ملی ارمنستان می‌تواند از این زمین استفاده کند. مفهوم این جمله یعنی احترام به تیم ملی کشورشان. از طرفی رفتار مردم ارمنستان با ما عالی است و از نوع رفتارهای آنها خوشم آمد. آنها مانند ارمنی‌های داخل کشورمان رفتار می‌کنند.

وی در مورد شرایط استقلال گفت: برنامه‌ای که برای تمرینات در نظر گرفته بودیم، 42 روزه بود که تنها به یک روز آن خدشه وارد شد. در این یک روز هم بازیکنان را برای تست پزشکی فرستاده بودیم و فکر نمی‌کردم تست بیوتمکس هم از بازیکنان می‌گیرند. این تست را بدون هماهنگی با من گرفتند و دیگر بازیکنان‌مان را برای تست پزشکی نمی‌فرستیم. اگر می‌خواهند از بازیکن چنین تستی بگیرند، باید 48 ساعت ریکاوری کند. به‌خاطر این تست مجبور شدم تمرینم را به‌هم بزنم. با همه سختی‌ها، امکانات اولیه از جمله زمین تمرین را نداریم. در جلسه هیئت مدیره هم گفتیم که درخواست نتایج باید همراه با امکانات باشد.

سرمربی تیم فوتبال استقلال تصریح کرد: امسال همه باید از ماساژورهای تیم گرفته تا تدارکات را حمایت کنند. ماساژورها و پزشکان تیم بعضاً تا ساعت 11 شب کار می‌کنند. مردم از داخل تیم اطلاعات ندارند و تنها نتایج خوب می‌خواهند. امسال علاوه بر نتایج خوب، تغییر روند بازی‌های استقلال را نیز هم می‌خواهند. اینکه دو ساعت وقت می‌گذارند، باید فوتبال با نشاط ببینند. اگر یک بر صفر بردیم، باید 10 موقعیت هم از دست بدهیم و فوتبال قشنگی بازی کنیم. مردم باید فوتبال تهاجمی را از استقلال ببینند.

منصوریان در مورد اینکه چه انتظاری از استقلال برای فصل پیش‌رو دارد، گفت: ما باید به مانند تیم‌های مدرن بازی کنیم. تیمی که 25 میلیون هوادار دارد، باید حریفانش را تحت‌ِفشار بگذارد نه اینکه تحت‌ِفشار باشد. ابتدا باید روش بازی را عوض کنیم. ممکن است باخت و مساوی هم داشته باشیم ولی باید آنقدر تغییر بازی داشته باشیم که هوادار راضی باشد.

سرمربی استقلال در ادامه راجع به آخرین وضعیت پیوستن احسان حاج‌صفی به این تیم یادآور شد: در مورد حضور احسان حاج صفی در استقلال با هم صحبت کردیم و با یکدیگر قول و قرار‌هایی گذاشتیم که  اگر پیشنهادهای خارجی را نپذیرد  بین تیم‌های استقلال و سپاهان حق انتخاب خواهد داشت. سپاهان خانه اش است و استقلال را هم تمامی اعضای خانواده‌اش دوست دارند.  به او گفته ام که در فراغ بال بهترین تصمیم را بگیرد.

وی دراین‌باره اضافه کرد: حاج صفی به خوبی می‌داند که اگر به استقلال بیاید فقط یک بخش از جمعیت طرفدار تیم ملی تشویقش نمی‌کنند بلکه استقلالی‌ها او را دیوانه‌وار دوست خواهند داشت و از آن طرف هم به تیم سپاهان اصفهان که احسان در آنجا رشد کرده باید احترام بگذاریم. امیدواریم شرایط فراهم شود و او در داخل کشور برای باشگاه استقلال بازی کند.

منصوریان در واکنش به این سوال که آیا شهباز‌زاده را باید بازیکن جدا شده از استقلال بدانیم، عنوان کرد: در مورد سجاد به دو بخش اشاره می‌کنم؛ اول اینکه او می‌خواهد در لیگ‌های اروپایی بازی کند و سوپرلیگ ترکیه هم یک لیگ قوی است. از آن طرف هم اگر ما خودمان را جای سجاد بگذاریم او دوست دارد به رویاهای فوتبالی‌اش برسد. اگر هم بخواهیم روبروی سجاد بایستیم اشتباه است چرا که ما او را به عنوان بازیکن استقلال می‌خواهم و در خط حمله روی این بازیکن حساب کرده‌ام. به آقای توفیقی هم گفته‌ام که حتی اگر در این چند روز هم به تیم نیامده او را می‌خواهیم و خواسته‌ام که بگذارند او در فراغ بال تصمیم خوبی بگیرد.

سرمربی استقلال ادامه داد: سجاد در فضایی گیر کرده که به قول خودش از یک طرف دلش با استقلال است اما قلبش می‌گوید به جایی برود که پیشرفت کند. اظهار نظر سجاد در این مورد منطقی است و به این خاطر  اگر هم به تیم برگردد جریمه‌ای برای او در نظر نمی‌گیریم اما شرایط برای به تیم رسیدن برایش سخت است. وقتی درباره شهباز‌زاده از محمد خرمگاه سوال کردم کاملا توصیفاتی که او از سجاد کرده بود را در او دیدم. او  اخلاق خوبی دارد و پسری جنتلمن و باکلاس است.

وی در پایان خطاب به هواداران استقلال خاطرنشان کرد: ما به عنوان باشگاه استقلال باید الگوی خوبی برای تیم‌های باشگاهی باشیم. بازیکنی که از تیم ما جدا می‌شود برای پیشرفت می‌رود نه برای اینکه سوهان روح ما شود. با تمام احترام به شهباززاده هر کس به او بی‌احترامی کند به من بی‌احترامی کرده است. برای سجاد آرزوی موفقیت می‌کنم و اگر به باشگاه برگشت هم مثل یک پسر باید او را به آغوش بگیریم.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت