پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 18694 16 تیر 1395 ساعت [ 19:49 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

21 ماه حبس برای لئو مسی و پدرش برای تخلفات مالیاتی اعلام شد

حکم دادگاه پرونده فرار مالیاتی فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا و پدرش اعلام شد. براساس قوانین اسپانیا، مسی و پدرش، می‌توانند با پرداخت رقم جریمه تعیین‌شده، راهی زندان نشوند. سایت تیفوسی به گزارش وبسایت نود، دادگاه شهر بارسلونا، لیونل مسی و پدرش را به دلیل سه مورد تخلف در پرداخت مالیات به ۲۱ ماه حبس محکوم […]

حکم دادگاه پرونده فرار مالیاتی فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا و پدرش اعلام شد. براساس قوانین اسپانیا، مسی و پدرش، می‌توانند با پرداخت رقم جریمه تعیین‌شده، راهی زندان نشوند.

سایت تیفوسی به گزارش وبسایت نود، دادگاه شهر بارسلونا، لیونل مسی و پدرش را به دلیل سه مورد تخلف در پرداخت مالیات به ۲۱ ماه حبس محکوم کرد. مسی همچنین به پرداخت ۲ میلیون یورو و پدرش به پرداخت ۱،۵ میلیون یورو محکوم شدند.

لازم بذکر است که طبق قوانین کشور اسپانیا، حکم حبس کمتر از دو سال مخصوصا زمانی که فرد خاصی سابقه کیفری نداشته باشد نیازی به گذراندن حکم حبسش نیست. بنابراین مسی و پدرش به زندان نخواهند رفت و تنها باید جریمه مالی را پرداخت کنند.

مسی و پدرش توسط دادستان اسپانیا به ثبت شرکت های صوری در کارائیب برای فرار از پرداخت مالیات درآمد حاصل از فروش امتیاز استفاده تبلیغاتی از چهره‌ اش متهم شده بودند. بازیکن بارسلونا و پدرش همچنین به عدم پرداخت ۴،۱ میلیون یورو مالیات بین سال های ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۹ متهم شده بودند. ستاره باشگاه بارسلونا دو سال پیش این مبلغ را به حساب اداره مالیات اسپانیا واریز کرد اما این موضوع باعث توقف روند دادگاه نشد.

مسی در دادگاه عنوان کرد که از حساب و کتاب امور مالیش خبر نداشته و از ماجرای عدم پرداخت مالیات هیچ گاه مطلع نبوده است.

لیونل مسی و پدرش می توانند نسبت به این حکم در دادگاه عالی اسپانیا درخواست فرجام خواهی کنند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت