پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 18704 16 تیر 1395 ساعت [ 20:01 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رکوردهای تاریخی مرحله نیمه نهایی یورو 2016

مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۱۶ امشب در حالی با دیدار ولز و پرتغال آغاز می شود که امکان جابجایی برخی رکوردها در این مرحله وجود دارد. سایت تیفوسی همچنین نکات جالبی نیز در مورد هر چهار حاضر در این مرحله گزارش شده که خواندن آنها خالی از لطف نیست. در ادامه برخی از نکات آماری […]

مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۱۶ امشب در حالی با دیدار ولز و پرتغال آغاز می شود که امکان جابجایی برخی رکوردها در این مرحله وجود دارد.

سایت تیفوسی همچنین نکات جالبی نیز در مورد هر چهار حاضر در این مرحله گزارش شده که خواندن آنها خالی از لطف نیست.

در ادامه برخی از نکات آماری و رکوردهای مرحله نیمه نهایی تمامی ادوار یورو را مرور می کنیم.

 

نکاتی از بازیکنان و تیم های حاضر در نیمه نهایی

کریستیانو رونالدو در صورت حضور در ترکیب امشب پرتغال، اولین بازیکنی خواهد بود که در سه دوره مختلف در نیمه نهایی بازی کرده است. همچنین لوکاس پودولسکی و باستین شواین اشنایگر از تیم ملی آلمان هم این شانس را دارند تا با حضور در بازی فردا شب، نام خود را به عنوان بازیکنان حاضر در سه نیمه نهایی یورو ثبت کنند.

کریستیانو رونالدو، باستین شواین اشنایگر و مسوت اوزیل در صورت گلزنی در دیدارهای این مرحله، نخستین بازیکنانی خواهند بود که در نیمه نهایی دو دوره رقابت های یورو گلزنی کرده اند. در دوره های قبلی، رونالدو در نیمه نهایی ۲۰۰۴ برابر هلند، شواین اشنایگر در نیمه نهایی ۲۰۰۸ برابر ترکیه و اوزیل در نیمه نهایی ۲۰۱۲ برابر ایتالیا گلزنی کرده اند.

پس از یورو ۱۹۹۲ که سوئد در اولین حضور خود به عنوان میزبان به نیمه نهایی رسید، اکنون ولز نخستین تیمی است که به عنوان تازه وارد در اولین حضور خود به مرحله نیمه نهایی صعود کرده است.

از ۲۶ دیدار انجام شده در مرحله نیمه نهایی، ۱۳ دیدار در همان وقت های عادی ۹۰ دقیقه به پایان رسیده است. از سایر دیدارهای باقیمانده هم سرنوشت ۶ دیدار با ضربات پنالتی مشخص شد.

آلمان تا کنون در چهار نیمه نهایی با میزبان رقابتها بازی کرده (۱۹۷۲ برابر بلژیک، ۱۹۷۶ برابر یوگسلاوی، ۱۹۹۲ سوئد و ۱۹۹۶ انگلیس) که هر چهار دوره هم پیروز و فینالیست شد. اما در یورو ۱۹۸۸ که خود آلمان میزبان بود، برابر هلند تن به شکست داد و از رسیدن به فینال باز ماند.

فرانسه به عنوان میزبان برای سومین بار به مرحله نیمه نهایی رسیده است؛ تا کنون میزبان هایی که موفق به حضور در نیمه نهایی نشده اند، همان میزبان های مشترک یورو بودند.

رکوردهای نیمه نهایی

بهترین پیروزی: اسپانیا ۳ روسیه صفر (یورو ۲۰۰۸)؛ شوروی سابق ۳ دانمارک صفر (یورو ۱۹۶۴)؛ شوروی سابق ۳ چکسلاواکی صفر (یورو ۱۹۶۰)

پرگل ترین دیدار نیمه نهایی: یوگسلاوی ۵ فرانسه ۴ (اولین دوره ۱۹۶۰)

پرتماشاگرترین دیدار نیمه نهایی: آلمان – انگلیس (۱۹۹۶؛ ویمبلی لندن) با حضور ۷۵۸۲۶ تماشاگر

بیشترین پیروزی در نیمه نهایی: آلمان/ آلمان غربی با ۵ برد

بیشترین شکست در نیمه نهایی: هلند با ۴ باخت

باسابقه ترین بازیکنان در نیمه نهایی: لوکاس پودولسکی (آلمان)، کریستیانو رونالدو (پرتغال)، باستین شواین اشنایگر (آلمان)

گلزن ترین بازیکنان در مرحله نیمه نهایی: والنتین ایوانف (شوروی سابق) و دیتر مولر (آلمان غربی) با ۳ گل زده

بازیکنان گلزن در نیمه نهایی ادوار مختلف: والنتین ایوانف و ویکتور پاندلیک در دو دوره (هر دو از شوروی سابق که در سال ۱۹۶۰ و ۱۹۶۴ گلزنی کردند)،

کریستیانو رونالدو (از پرتغال که برابر هلند در یورو ۲۰۰۴ گلزنی کرد)، باستین شواین اشنایگر (یورو ۲۰۰۸ برابر ترکیه)، مسوت اوزیل (یورو ۲۰۱۲ برابر ایتالیا)؛ این سه بازیکن در یک نیمه نهایی گلزنی کرده و در این دوره فرصت دارند تا نام خود را به عنوان گلزن در دو دوره مختلف در مرحله نیمه نهایی ثبت کنند.

 

رکورد بیشترین حضور در مرحله نیمه نهایی

آلمان/ و آلمان غربی: ۸ بار (۵ برد و ۲ باخت)

روسیه/ و شوروی: ۶ بار (۴ برد و ۲ باخت)

فرانسه ۵ بار (۲ برد و ۲ باخت)

پرتغال: ۵ بار (یک برد و ۳ باخت)

هلند: ۵ بار (یک برد و ۴ باخت)

اسپانیا: ۴ بار (۴ برد)

ایتالیا: ۴ بار (۳ برد و یک باخت)

جمهوری چک/ چکسلاواکی: ۴ بار (۲ برد و ۲ باخت)

یوگسلاوی: ۳ بار (۲ برد و یک باخت)

دانمارک: ۳ بار (یک برد و ۲ باخت)

انگلیس: ۲ بار (۲ باخت)

مجارستان: ۲ بار (۲ باخت)

ولز: یک بار

یونان: یک بار (یک برد)

بلژیک: یک بار (یک باخت)

سوئد: یک بار (یک باخت)

ترکیه: یک بار (یک باخت)

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت