پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 18735 17 تیر 1395 ساعت [ 14:24 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رحمتی: برخی می‌گویند فصل قبل مفید بودم و برخی هم نه

دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال نسبت به برخی انتقادها و تحسین‌هایی که از عملکرد او در فصل گذشته شده است، واکنش نشان داد. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی رحمتی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال در اردوی این تیم در ارمنستان درباره آخرین وضعیت آبی‌پوشان و تمرینات این تیم گفت: چهار روزی است که ما در […]

دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال نسبت به برخی انتقادها و تحسین‌هایی که از عملکرد او در فصل گذشته شده است، واکنش نشان داد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی رحمتی، کاپیتان تیم فوتبال استقلال در اردوی این تیم در ارمنستان درباره آخرین وضعیت آبی‌پوشان و تمرینات این تیم گفت: چهار روزی است که ما در کمپ حضور داریم. شرایط بسیار عالی است و مهم‌ترین چیزی که برای ما فوتبالیست‌ها اهمیت دارد زمین تمرینی و تغذیه مناسب است که آنها را داریم. شرایط آب‌وهوایی هم مناسب است و ما داریم از این شرایط استفاده می‌کنیم تا بدنسازی خوبی داشته باشیم و برای بازی‌های لیگ آماده شویم.

وی با اشاره به کمپ تمرینی استقلالی‌ها در ارمنستان که در دو سه زمین تمرینی مختلف بوده است، خاطرنشان کرد: تعجب آور است که چرا ما چنین کمپی را در ایران نداریم. اینجا 7 زمین تمرینی داریم که کیفیت همه برابر است و سالن بدنسازی، استخر و… دارد. اتاق‌های هتل ما 5 ستاره و 7 ستاره نیست، اما امکانات مناسبی دارد که بتوانیم به خوبی استراحت کنیم و آماده بازی‌های لیگ شویم.

دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال درباره میزان آمادگی تیم اظهار داشت: خدا را شکر علم پیشرفت کرده است. کادر فنی جدید به استقلال آمده و یک سری امکانات جدید هم به تیم اضافه شده است. همه با هم تلاش می‌کنند و طبق برنامه ریزی مشخص جلو می‌رویم. همین دستگاه‌های GPS کمک می‌کند تا بهتر آماده شویم. تا الان 30 تا 40 درصد آمادگی بچه‌ها جلو رفته و بخش اعظم بدنسازی ما باقی مانده است.

رحمتی در پاسخ به این سؤال که آیا تا شروع لیگ آمادگی تیم به 90 درصد خواهد رسید یا نه، گفت: مسلماً وقتی از ارمنستان برگردیم، شرایط تمرینات به بازی‌های نزدیک‌تر می‌شود. تمرینات ما بیشتر همراه با بازی‌های دوستانه خواهد بود تا تیم به لحاظ تاکتیکی هماهنگ شود. فکر می‌کنم اردوی ارمنستان اگر به روز دهم برسد، دیگر توان زیادی برای تمرین کردن نداشته باشیم.

وی درباره استفاده از دستگاه‌های GPS و فیلم‌برداری از تمرینات که در استقلال اجرایی شده است و اینکه این مسائل چه تأثیری روی عملکرد بازیکنان می‌گذارد، تصریح کرد: علم در حال پیشرفت است. این دستگاه‌ها بیشتر کمک حال کادر فنی است که می‌توانند از شرایط بدنی بازیکنان اطلاع پیدا کنند. می‌توانند با GPS متوجه شوند که سقف بدنی کدام بازیکن پر شده یا اوور شده که دیگر به تمرین ادامه ندهد. یا اینکه اگر تعدادی بازیکن به حد بالای بدنی نرسیده باشند، این دستگاه‌ها به کادر فنی کمک می‌کند. برای خود بازیکنان هم کری بین آنها که چه کسی بیشتر دویده یا حد توان چه کسی بالاتر است، به شرایط تیم کمک می‌کند تا بازیکنان بهتر تمرین کنند. فکر می‌کنم اصلی‌ترین و مهم‌ترین حُسن این دستگاه‌ها جلوگیری از مصدومیت بازیکنان است که به طور مثال اگر بازیکنی اوور شده باشد، دیگر به تمرین ادامه نمی‌دهد که مصدوم شود.

کاپیتان تیم فوتبال استقلال در خصوص این مسئله که آیا بازیکنان با حضور در آب یخ پس از پایان تمرین که برای جلوگیری از مصدومیت است کنار آمده‌اند یا نه، گفت: بازیکنان کنار آمدند. خود من هم کنار آمده‌ام، اما مجبوری است. سخت است و من نمی‌توانم به آب یخ بروم. با این حال کار خوبی است و خیلی به بازیکنان کمک می‌کند.

رحمتی درباره فصل گذشته و فصلی که پیش‌روست، اظهار داشت: فصل پیش با تمام فراز و نشیب‌ها تمام شد. من تمام تلاشم را کردم برای استقلال مفید باشم. تعدادی می‌گویند حضور من در استقلال مفید بوده و تعدادی می‌گویند مفید نبودم و من برای هر دو طرف که این نظرات را دارند، احترام قائلم. مهم این است که خود آدم از خودش راضی است یا نه. منم تمام تلاشم را کردم و با توانی که داشتیم سهمیه آسیایی را کسب کردیم و در فینال جام حذفی حضور داشتیم.

وی افزود: این فصل شرایط‌مان نسبت به فصل گذشته بهتر شده است. جوان‌هایی که سال گذشته در تیم ما بودند اکنون باتجربه‌تر شده‌اند، این فصل چند بازیکن خوب در سطح ملی جذب کرده‌ایم که اینها بیشتر کمک می‌کنند تا تیم ما روند رو به رشدش را سریع‌تر طی کند. خود من هم امیدوارم با این بدنسازی که نمونه آن را ندیده بودم، تیم‌مان بهتر شود. من نه در جوانی، نه در تیم‌های باشگاهی و نه در تیم ملی به این اندازه نمی‌دویدم، اما اکنون پا به پای بازیکنان جوان تیم می‌دوم.

دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال با اشاره به فشار تمرینات ادامه داد: با دستگاه‌های GPS در رو دربایستی مانده‌ام و می‌دوم. ان‌شاالله شرایط طوی رقم بخورد که فرم تیم و همه چیز عالی باشد تا بتوانیم این فصل بازی‌های خوبی انجام بدهیم، هواداران‌مان را به ورزشگاه بیاوریم تا حمایت‌مان کنند تا بتوانیم اتفاقات تلخ فصل گذشته را جبران کنیم. همه چیز به خودمان بستگی دارد و اینکه بتوانیم هواداران را به ورزشگاه بیاوریم تا آنها نیز از تیم و بازیکنان جوانی که تازه به تیم آمده‌اند حمایت کنند و بتوانیم فصل خوبی را برای آنها رقم بزنیم.

رحمتی درباره حضور پرقدرت استقلال در فصل نقل‌وانتقالات که آبی‌پوشان بازیکنان ستاره و ملی‌پوش را جذب کردند، گفت: استقلال یارگیری‌اش با توجه به شرایط کادرفنی و نقاطی که به بازیکن نیاز بود، جذب شده‌اند. بازیکنان خیلی خوبی جذب کردیم و اکنون مهم‌ترین چیزی که در این بازیکنان وجود دارد، با انگیزه بودن آنهاست. انگیزه‌ای که بازیکنان ملی‌پوش به تمرینات آورده‌اند، باعث می‌شود بازیکنان جوان هم حس رقابت داشته باشند و تلاش را مضاعف کنند تا خودشان را به این حد برسانند. اگر خدا کمک کند، این فصل سال خوبی برای تیم‌مان می‌بینم.

وی درباره حضور خوب هواداران در تمرینات اظهار داشت: هواداران استقلال همیشه به ما لطف داشتند. در سرما و گرما و در هر شرایطی از ما حمایت کردند. حضور خوب آنها در تمرینات باعث بیشتر شدن انگیزه ما می‌شود و صد درصد در روند ما تأثیرگذار است. این انگیزه که از روی سکوها به بازیکنان داده می‌شود، باعث می‌شود خیلی کارهایی که نمی‌توان انجام داد را انجام داد. ما هم تلاش می‌کنیم این فصل با رقم زدن روندی خوب گوشه‌ای از محبت آنها را جبران کنیم. حضور هواداران باعث می‌شود بازیکنانی که تازه به استقلال آمده‌اند، زودتر از اینکه در ورزشگاه جو سنگین را درک کنند، در تمرینات این جو را درک کنند. از هواداران هم می‌خواهم بدون توجه به حواشی از تیم حمایت کنند، چون برخی حاشیه‌ها می‌خواهند استقلال را از مسیر درستی که می‌رود، خارج کند و اینجا هواداران نباید به این مسائل اهمیت بدهند. آنها باید از تیم و بازیکنان جوانی که تازه به تیم آمده‌اند حمایت کنند و کمک بکنند تا به هدفی که این فصل داریم برسیم و در نهایت رسیدن به این هدف خوشحالی هواداران و سربلندی آنهاست.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت