پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 18828 19 تیر 1395 ساعت [ 21:05 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

برملا شدن توهین ماتراتزی به زیدان در دهمین سالگرد درگیری زیدان و ماتراتزی

درست ۱۰ سال پیش در چنین روزی یکی از عجیب ترین، و برای فرانسویها تلخ ترین، اتفاقات تاریخ فوتبال رخ داد. سایت تیفوسی روزی که در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، دو تیم مدعی ایتالیا و فرانسه به مصاف هم رفتند و پس از ۹۰ دقیقه به تساوی یک بر یک رسیدند و کار به […]

درست ۱۰ سال پیش در چنین روزی یکی از عجیب ترین، و برای فرانسویها تلخ ترین، اتفاقات تاریخ فوتبال رخ داد.

سایت تیفوسی روزی که در فینال جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان، دو تیم مدعی ایتالیا و فرانسه به مصاف هم رفتند و پس از ۹۰ دقیقه به تساوی یک بر یک رسیدند و کار به وقت های اضافی کشیده شد. در اواخر وقت های اضافی، حرکتی از مربی فعلی رئال مادرید یعنی زین الدین زیدان سر زد که باورش برای هیچ کس آسان نبود زیرا زیدان گرچه خیلی خوش اخلاق نیست، اما به هیچ وجه بازیکنی اهل درگیری و ایجاد حاشیه و اهانت به سایر بازیکنان هم نیست. زیدان با کله ضربه محکمی را به سینه مارکو ماتراتزی وارد و او را نقش بر زمین کرد.

به گزارش سایت نود، همه آنهایی که چه از تلویزیون و چه از داخل ورزشگاه صحنه را دیده بودند، متوجه علت این حرکت زیدان نشدند. پس از بازی هم روایت های مختلفی از علت درگیری و صحبت های رد و بدل شده میان این دو بازیکن صورت گرفت که همه آنها نه تأیید شد و نه تکذیب. برخی از مطبوعات و رسانه های ایتالیایی به بهانه دهمین سالگرد قهرمانی تیم ملی کشورشان در جام جهانی آلمان ۲۰۰۶، به سراغ مارکو ماتراتزی رفتند که در آن فینال معروف مورد حمله زیدان قرار گرفت.

ماتراتزی پس از تبریک به مناسبت دهمین سالگرد فتح جام جهانی، با اصرار خبرنگاران برای پاسخ به این سئوال روبرو شد که آیا در آن صحنه به مادر زیدان توهین کردی؟ و ماتراتزی این حرف را کاملاً رد کرد و گفت: به هیچ وجه به مادر زیدان توهین نکردم. البته آن حرفی که به کاپیتان تیم ملی فرانسه زدم، حرف زشت و احمقانه ای بود اما آنقدرها هم حرف بدی نزدم که زیدان بخواهد چنین واکنشی را نشان دهد.

سپس ماتراتزی ادامه داد که شما بدترین حرفها و زشت ترین توهین ها را در خیابان های ناپل، یا میلان یا پاریس می شنوید. پس دلیلی ندارد که اگر در زمین فوتبال شنیدی، چنین واکنشی نشان بدهی. ماتراتزی در مورد اینکه دقیقاً چه حرفی به زیدان زده گفت: من در سن ۱۵ سالگی مادرم را از دست دادم و به همین خاطر امکان ندارد که هرگز نسبت به مادری اهانت یا توهین کنم. حرفی که زدم در مورد خواهرش بود.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت