پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 18839 19 تیر 1395 ساعت [ 21:27 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمار از شانس بیشتر خروس‌ها برای تصاحب جام قهرمانی حکایت دارد

با نگاهی به فینال‌های تاریخ جام ملت‌های اروپا که یک پای آن، تیم میزبان بوده است، شانس خروس‌ها برای فتح پانزدهمین دوره این رقابت‌ها بیشتر جلوه می‌کند. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، صعود فرانسه به فینال یورو 2016، امیدهای مردم این کشور را برای قهرمانی جام ملت‌های اروپا پس از 16 سال افزایش داد. […]

با نگاهی به فینال‌های تاریخ جام ملت‌های اروپا که یک پای آن، تیم میزبان بوده است، شانس خروس‌ها برای فتح پانزدهمین دوره این رقابت‌ها بیشتر جلوه می‌کند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، صعود فرانسه به فینال یورو 2016، امیدهای مردم این کشور را برای قهرمانی جام ملت‌های اروپا پس از 16 سال افزایش داد. فرانسه در آخرین جام ملت‌های اروپا که میزبانش بود، قهرمان شد و حالا قصد تکرار آن افتخار را دارد. در آن سوی میدان هم پرتغال، تیمی است که آمار خیلی خوبی در تاریخ یورو از خود بر جای گذاشته و در پنج دوره آخر مسابقات، چهار بار به مرحله نیمه نهایی رسیده است.

با نگاهی به دوره‌هایی از جام ملت‌های اروپا که کشور میزبان به فینال رسیده، مشخص می‌شود که میزبانان این تورنمنت،‌ سه بار قهرمان شده‌اند و فقط یک بار پیش آمده است که میزبان تا فینال صعود کند و در آنجا در حسرت کسب جام بماند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به چهار دوره از جام ملت‌های اروپا که میزبان آنها، تا فینال پیش رفته‌اند:

1- یورو 1964 اسپانیا: دومین دوره مسابقات تاریخ جام ملت‌های اروپا به میزبانی اسپانیا برگزار شد. این مسابقات با حضور چهار تیم دانمارک، اسپانیا، مجارستان و اتحاد جماهیر شوروی (مدافع عنوان قهرمانی) برگزار شد که دو تیم اسپانیا و اتحاد جماهیر شوروی به فینال رسیدند. در بازی نهایی، تیم ملی اسپانیا با نتیجه 2 بر یک موفق به شکست شوروی و قهرمان این رقابت‌ها شد.

2- یورو 1968 ایتالیا: مسابقات این دوره با شرکت تیم‌های ایتالیا، یوگسلاوی، انگلیس و اتحاد جماهیر شوروی برگزار شد. آن سال انتظار می‌رفت که قهرمان جام جهانی 1966، یعنی انگلیس، قهرمانی جام ملت‌های اروپا را هم از آن خود کند اما دو تیم ایتالیا و یوگسلاوی به فینال رسیدند که بعد از جدال بی‌برنده آنها در 120 دقیقه‌، تصمیم بر این شد که بازی تکرار شود. در بازی تکراری فینال، ایتالیا با نتیحه 2 بر صفر یوگسلاوی را شکست داد و قهرمان این رقابت‌ها شد.

3- یورو 1984 فرانسه: یورو 84، اولین دوره‌ای بود که بازی رده‌بندی از تقویم‌ بازی‌های جام ملت‌های اروپا حذف شد و در دوره‌های بعد نیز، این رویه ادامه پیدا کرد. این بازی‌ها در دو گروه چهار تیمی برگزار شد که در آن فرانسه میزبان با درخشش فوق‌ستاره خود، میشل پلاتینی به همراه اسپانیا به فینال رسیدند. در مسابقه نهایی، تیم ملی فرانسه با دو گل از سد اسپانیا گذاشت و جام قهرمانی را در خانه نگه داشت. در پایان مسابقات، میشل پلاتینی با 9 گل، آقای گل رقابت‌ها شد که کریستیانو رونالدو، این تعداد گل را در چهار دوره جام ملت‌های اروپا به‌ثبت رسانده است.

4- یورو 2004 پرتغال: این دوره از مسابقات با حضور 16 تیم برگزار شد و تیم‌های پرتغال و یونان که در گروه A با هم هم‌گروه بودند، به فینال رسیدند. یونان، شگفتی‌ساز این مسابقات که با حذف فرانسه و جمهوری چک به مسابقه نهایی رسیده بود، با تک گل کاریستیاس، پرتغال را شکست داد و قهرمان اروپا شد. به این ترتیب پرتغال اولین میزبان تاریخ یورو شد که فینالیست شد، اما نتوانست جام قهرمانی را ببرد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت