پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 18919 21 تیر 1395 ساعت [ 10:03 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رونالدو: پرتغال شایسته قهرمانی بود

کاپیتان پرتغال اعتقاد دارد این تیم شایسته قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ بوده است. اپیتان تیم ملی پرتغال پس از بالای سر بردن جام قهرمانی یورو ۲۰۱۶ گفت که بعد از تجربه تلخی که ۱۲ سال پیش با قبول شکست در فینال یورو داشت، همیشه در فکر به‌دست آوردن فرصتی برای جبران آن ناکامی بوده است. […]

کاپیتان پرتغال اعتقاد دارد این تیم شایسته قهرمانی در یورو ۲۰۱۶ بوده است.

اپیتان تیم ملی پرتغال پس از بالای سر بردن جام قهرمانی یورو ۲۰۱۶ گفت که بعد از تجربه تلخی که ۱۲ سال پیش با قبول شکست در فینال یورو داشت، همیشه در فکر به‌دست آوردن فرصتی برای جبران آن ناکامی بوده است.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، شب فینال یورو 2016 برای کریستیانو رونالدو در عرض یک ساعت از کابوسی مرگبار به‌خاطر مصدومیتی که او را وادار به ترک میدان کرد، به رؤیایی شیرین برای قهرمانی تیم ملی پرتغال تغییر چهره داد تا قهرمانی در رده ملی نیز به کلکسیون افتخارات کاپیتان تیم ملی پرتغال افزوده شود.

رونالدو که در دقیقه 25 بازی با چشمانی اشکبار و اندوهی فراوان به‌دلیل مصدومیتی ناشی از برخورد با دیمیتری پایت میدان را ترک کرد، در پایان 120 دقیقه جدال کشورش با تیم میزبان یورو 2016 روی سکوها رفت تا جام قهرمانی را به‌عنوان کاپیتان تیم ملی پرتغال بالای سر ببرد.

او در پایان بازی به خبرنگاران گفت: می‌خواهم از تمام هم‌تیمی‌‌هایم، از سرمربی‌مان و از تمام اعضای تیم‌مان در این دوره یورو، از مردم پرتغال و همه کسانی که همیشه حامی‌مان بودند و از ابتدای جام ما را تشویق کردند، تشکر کنم. این لحظه برای من لحظه‌ای بی‌نظیر است، نه تنها برای من بلکه برای تمام مردم پرتغال و ما هرگز این لحظه را فراموش نخواهیم کرد.

رونالدو افزود: ما فرانسه را شکست دادیم و از این بابت بسیار خوشحالم. اکنون یکی از شادترین لحظات دوران بازیگری من است. من همیشه گفته بودم که دوست دارم به‌همراه تیم ملی کشورم نیز جام ببرم و تاریخ‌ساز شوم و الان این کار را کردم. خدا را شکر می‌کنم که همه چیز بر وفق مراد ما پیش رفت.

ستاره رئال مادرید تأکید کرد: من واقعاً خوشحالم. این قهرمانی چیزی بود که من از مدت‌ها پیش به‌دنبالش بودم. پس از آن فینال یورو 2004 که آن را (در خانه به یونان) باختیم، من از خدا خواستم که یک بار دیگر این فرصت را به من بدهد تا شانسم را برای قهرمانی اروپا امتحان کنم.

«هیچ‌کس به توانایی ما برای فتح یورو ایمان نداشت»، وی با بیان این جمله خاطر نشان کرد: مردم پرتغال استحقاق این افتخار را دارند، همین‌طور بازیکنان ما. متأسفانه، امشب برای من اوضاع خوب پیش نرفت. من در همان دقایق ابتدایی مصدوم شدم، اما همیشه به توانایی هم‌تیمی‌هایم ایمان داشتم. آنها بازیکنانی باکیفیت هستند و با استراتژی که سرمربی‌مان داشت، موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند.

مهاجم تیم ملی پرتغال در خاتمه تصریح کرد: من مدت زمان زیادی است که در فوتبال هستم و چیزهای زیادی را می‌توانم احساس کنم. امشب هم احساس کردم که اِدر آن کسی است که گل پیروزی ما را می‌زند.

رونالدو با سه گلی که در این دوره از جام ملت‌های اروپا زد مجموع گل‌هایش در چهار دوره حضورش در این رقابت‌ها را به 9 گل رساند و از این حیث در کنار میشل پلاتینی، ستاره پیشین تیم ملی فرانسه به‌عنوان بهترین گلزنان تاریخ یورو قرار گرفته است.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت