پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 20269 20 مرداد 1395 ساعت [ 23:36 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

المپیک ریو 2016 ، مجتبی عابدینی شمشیر باز کشورمان به نیمه نهایی صعود کرد

سابریست کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات شمشیربازی بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو برابر نماینده کره جنوبی پیروز شد. سایت تیفوسی :شمشیرباز کشورمان با برتری در مسابقه یک چهارم نهایی در مسابقات  المپیک ۲۰۱۶ ریو برابر نماینده فرانسه به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها صعود کرد. به گزارش وبسایت نود، مجتبی عابدینی در مرحله […]

سابریست کشورمان در دومین دیدار خود در مسابقات شمشیربازی بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو برابر نماینده کره جنوبی پیروز شد.

سایت تیفوسی :شمشیرباز کشورمان با برتری در مسابقه یک چهارم نهایی در مسابقات  المپیک ۲۰۱۶ ریو برابر نماینده فرانسه به مرحله نیمه نهایی این رقابت ها صعود کرد.

به گزارش وبسایت نود، مجتبی عابدینی در مرحله یک چهارم نهایی رقابت های شمشیربازی المیک ریو در اسلحه سابر برابر وینست انستت از فرانسه قرار گرفت و با نتیجه ۱۵ بر ۱۳ به برتری رسید و به جمع چهار شمشیرباز برتر المپیک راه یافت.

صعود عابدینی به یک چهارم نهایی با شکست حریف کره

به گزارش وبسایت نود، در پنجمین روز از بازی‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو مجتبی عابدینی، شمشیرباز سابر کشورمان در دومین دیدار خود در این رقابت‌ها بونگلی گو از کره جنوبی را ۱۵ بر ۱۲ شکست داد و به جمع ۸ نفر پایانی راه یافت.

وی در مرحله اول به مصاف آندری یاگودتا نفر نوزدهم رنکینگ جهانی از اوکراین رفت و در پایان با نتیجه ۱۵ بر ۹ برابر این حریف به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد.

عابدینی موفق شد با شکست حریف قدرتمند کره ای خود که نفر سوم جهان و قهرمان المپیک ۲۰۱۲ لندن بود به جمع ۸ شمشیرباز برتر صعود کند.

مجتبی عابدینی با صعود به جمع ۸ نفر برتر المپیک در شمشیربازی ایران تاریخ ساز شد و این نخستین بار است که یک شمشیرباز ایران به این رده از المپیک و مسابقه های معتبر جهان صعود می‌کند.

شمشیرباز کشورمان در دور بعد باید با آنسنت از فرانسه دیدار کند.

رییس فدراسیون شمشیر بازی پس از پیروزی شیرین مجتبی عابدینی در دومین مسابقه خود مفابل حریف قدرتمند کره ای، با تبریک این برد روحیه بخش گفت که عابدینی کار بسیار بزرگی انجام داد و عملکردش عالی بود.
باقرزاده افزود: مجتبی امروز قهرمان المپیک لندن را حذف کرد این شمشیر باز کره ای ١٠ سال است که به کسی نباخته اما امروز در مقابل عابدینی زانو زد.
رییس فدراسیون شمشیر بازی افزود: عابدینی با این پیروزی بین ٨ نفر برتر المپیک قرار گرفت و امیدوارم پیروزی هایش همچنان ادامه داشته و به مدال برسد

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ریو، در پنجمین روز از بازی‌های المپیک 2016 ریو مجتبی عابدینی، سابریست کشورمان در دومین دیدار خود در این رقابت‌ها چو از کره جنوبی را 15 بر 12 شکست داد و به جمع هشت نفر پایانی راه یافت.

وی در مرحله یک سی‌ودوم به مصاف آندری یاگودتا نفر نوزدهم رنکینگ جهانی از اوکراین رفت و در پایان با نتیجه 15 بر 9 برابر این حریف به پیروزی رسید و راهی دور بعد شد.

مجتبی عابدینی با قرار گرفتن در جایگاه چهاردهم رنکینگ جهانی برای نخستین بار در تاریخ شمشیربازی با سهمیه جهانی راهی المپیک شد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت