خانه / اخبار المپیک ریو 2016 / المپیک ریو 2016 : مایکل فلپس همه رکوردهای المپیک رو شکست به جز یکی که تا پایان المپیک وقت رسیدن دارد
phelips

المپیک ریو 2016 : مایکل فلپس همه رکوردهای المپیک رو شکست به جز یکی که تا پایان المپیک وقت رسیدن دارد

مدال‌آورترین ورزشکار تاریخ المپیک، با کسب بیست‌و‌پنجمین مدالش در این رقابت‌ها، قدیمی‌ترین رکورد به ثبت رسیده در تاریخ المپیک را تکرار کرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه مارکا، مایکل فلپس با مدال طلایی که سه‌شنبه شب به خاطر قهرمانی‌اش شنای 200 متر پروانه مردان المپیک 2016 ریو کسب کرد، تعداد مدال‌های طلایی‌اش در مواد انفرادی شنای المپیک را به 12 رساند تا قدیمی‌ترین رکورد به ثبت رسیده برای کسب مدال طلای در مسابقات انفرادی تاریخ المپیک را تکرار کند، رکوردی که به 2 هزار و 160 سال پیش برمی‌گردد و به نام لئونیداس آف رودس، معروف‌ترین ورزشکار (دونده) المپیک‌های دوران باستان ثبت شد.

لئونیداس طبق گفته مورخان المپیک، دونده‌ای یونانی بود که در فاصله سال‌های 164 تا 152 قبل از میلاد مسیح مدال‌های طلای این رشته را درو کرد و پیش از فلپس تنها ورزشکاری بود که در مواد انفرادی 12 مدال طلا کسب کرد.

phelips

فلپس که در حرفه‌اش 25 مدال المپیک از جمله 21 مدال طلا کسب کرده است اما هنوز کارش در المپیک ریودوژانیرو تمام نشده است و این فرصت را دارد تا رکورد لئونیداس را هم بشکند.

فلپس با اختلاف موفق‌ترین و مدال‌آورترین ورزشکار تاریخ المپیک است و تنها کسی است که در یک دوره از این بازی‌ها (المپیک 2008 پکن) هشت مدال طلا کسب کرده است. او تا الان در المپیک لندن هم سه مدال طلا کسب کرده که یکی از آنها انفرادی و دو مدال طلای دیگرش در مواد تیمی و امداد یبوده است.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *