خانه / اخبار المپیک ریو 2016 / المپیک ریو 2016 : کیانوش رستمی قهرمان وزنه برداری المپیک شد + فیلم مسابقه
kianoosh rostami

المپیک ریو 2016 : کیانوش رستمی قهرمان وزنه برداری المپیک شد + فیلم مسابقه

وزنه‌بردار دسته ۸۵ کیلوگرم کشورمان اولین مدال کاروان ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو به‌رنگ مرغوب طلا را به ارمغان آورد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از ریو، در هفتمین روز از بازی‌های المپیک 2016 ریو، از ساعت 2:30 بامداد امروز (شنبه) رقابت‌های گروه A دسته 85 کیلوگرم وزنه‌برداری با حضور کیانوش رستمی از ایران به‌همراه 10 وزنه‌بردار دیگر برگزار شد که نماینده شایسته کشورمان با مجموع 396 کیلوگرم مدال طلای این وزن را به گردن آویخت و اولین مدال ایران در المپیک ریو را که طلا بود، کسب کرد.

دارنده مدال برنز المپیک 2012 لندن کار خود در دوضرب را با انتخاب وزنه 215 کیلوگرمی آغاز کرد اما نتوانست آن را بالای سر ببرد. او در ادامه موفق شد در دومین حرکتش وزنه 215 کیلوگرم را مهار کند. رستمی در حرکت سوم موفق شد وزنه 217 کیلوگرمی را بالا ببرد.

رکورد دوضرب المپیک با 215 کیلوگرم در اختیار «دیماس» یونانی بود که در المپیک 2000 سیدنی به ثبت رساند. این رکورد توسط کیانوش رستمی دو کیلوگرم ارتقا پیدا کرد. همچنین وی با ثبت رکورد مجموع 396 کیلوگرم رکورد جهان و المپیک را به نام خود ثبت کرد.

در این وزن بعد از رستمی، وزنه‌بردار چین که در بازی‌های آسیایی 2014 اینچئون مدال طلا را از چنگ کیانوش در آورده بود، با مجموع 395 کیلوگرم و وزنه‌بردار رومانی با مجموع 390 کیلوگرم دوم و سوم شدند.

در حرکت یک‌ضرب نیز رستمی در حرکت نخست خود وزنه 174 کیلوگرمی را بالای سر برد و در دومین حرکت موفق به مهار وزنه 179 کیلوگرمی شد، اما در سومین حرکت نتوانست وزنه 182 کیلوگرمی را بالای سر ببرد و در نهایت با رکورد 179 کیلوگرم صدرنشین یک‌ضرب شد.

وزنه‌بردار کشورمان بدین ترتیب با مجموع 396 کیلوگرم به مدال قهرمانی دست یافت و اولین طلای کاروان المپیک کشورمان را به ارمغان آورد.

فیلم تاریخ‌سازی کیانوش رستمی در حرکت دوضرب را در زیر ببینید:

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *