خانه / خبرهای فوتبال خارجی / آرسنال 3 – 4 لیورپول، برد دراماتیک لیورپول
liverpool logo

آرسنال 3 – 4 لیورپول، برد دراماتیک لیورپول

از هفته نخست رقاب تهای لیگ برتر انگلستان، دو تیم لیورپول و آرسنال در حساس ترین جدال هفته در ورزشگاه امارات به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان کلوپ به یک پیروزی بزرگ و ارزشمند خارج از خانه دست یافتند.

سایت تیفوسی به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، بازی در ورزشگاه امارات با قضاوت مایکل اولیور آغاز شد و در پایان دیداری جذاب و تماشایی از سوی دو تیم بزرگ جزیره، این لیورپول بود که با پیروزی ۴-۳ در خارج خانه شروعی مقتدرانه در لیگ ۲۰۱۶/۱۷ رقم زد و ۳ امتیاز مهم هفته اول را به دست آورد.

گزارش بازی (نیمه اول)

دقیقه ‘۲۴: روی پاس در عمق خوب لالانا به فیرمینیو، مهاجم برزیل داخل محوطه با ضربه ای زمینی توپ را به دهانه دروازه آرسنال روانه کرد اما چمبرز با دخالت به موقع خود مانع از باز شدن دروازه آرسنال شد.

دقیقه ‘۲۹: آلبرتو مورنو با بی احتیاطی داخل محوطه روی پای والکات تکل زد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد؛ خود والکات پشت توپ قرار گرفت اما ضربه نه چندان خوب او را مینیوله برگشت داد تا دروازه لیورپول بسته بماند.

دقیقه ‘۳۰ (۱-۰)(تئو والکات): لالانا توپ را لو داد، آیوبی صاحب توپ شد و در سمت چپ محوطه لیورپول با استفاده از جای خالی مورنو، به والکات پاس داد تا مهاجم انگلیسی پنالتی خراب شده اش را با ضربه ای زیبا و زمینی به گوشه دروازه مینیوله جبران کند.

دقیقه ‘۴۰: حرکت کوتینیو از سمت چپ و پاس به بیرون او، واینالدوم را در موقعیت خوب شوت زنی قرار داد اما ضربه آرام و زمینی او به راحتی در اختیار چک قرار گرفت.

دقیقه ‘۱+۴۵ (۱-۱)(فیلیپ کوتینیو): در حالیکه نیمه اول رو به اتمام بود، کوتینیو ضربه ایستگاهی به دست آمده برای قرمز ها را با ضربه ای تماشایی و استادانه به کنج بالای دروازه چک فرستاد تا شاگردان کلوپ بازنده به رختکن نروند. نیمه اول این مسابقه پر سرعت و جذاب با همین نتیجه به پایان رسید.

گزارش بازی (نیمه دوم)

دقیقه ‘۴۹ (۱-۲)(آدام لالانا): یک و دوی زیبای واینالدوم در سمت چپ محوطه آرسنال و ارسال خوب او به روی دروازه، با کنترل سینه لالانا همراه شد و ملی پوش انگلیسی در ادامه از زاویه نسبتاً تنگ با یک بغل پا دروازه چک را برای دومین بار باز کرد.

دقیقه ‘۵۶ (۱-۳)(فیلیپه کوتینیو): فرار کلاین از سمت راست و ارسال تند و تیز او به مقابل دروازه با ضربه بغل پای چپ عالی مهاجم خوش نقش برزیلی وارد دروازه چک شد تا ونگر و آرسنال شب سختی را در خانه تجربه کنند.

دقیقه ‘۵۸: فشار بی امان لیورپولی ها ادامه داشت و این بار فیرمینیو داخل محوطه توپچی ها پاس به بیرون داد و ضربه کوتینیو با واکنش عالی چک دفع شد تا نتیجه برای میزبان سنگین تر نشود.

دقیقه ‘۶۳ (۱-۴)(سادیو مانه): گل چهارم! حرکت انفرادی فوق العاده مانه از سمت راست که دو مدافع پیش روی خود را جا گذاشت و پس از ورود به محوطه با ضربه پای چپ استادانه و زیبا توپ را به گوشه بالای دروازه چک فرستاد تا نتیجه ای باور نکردنی در امارات رقم خورده باشد.

دقیقه ‘۶۴ (۲-۴)(الکس چمبرلین): آرسنال خیلی زود یکی دیگر از گل های خورده را جبران کرد؛ بازیکن تازه وارد با حرکتی انفرادی و زیبا از سمت چپ، سه مدافع لیورپول را دریبل کرد و ضربه زمینی محکم توپ را به سمت دروازه شلیک کرد که با اشتباه مینیوله توپ به گل تبدیل شد.

دقیقه ‘۶۸: بعد از مصدومیت رمزی و ترک زمین مسابقه، این بار نوبت مصدومیت کوتینیو، ستاره بازی، رسید و این بازیکن جای خود را به امره جان داد.

دقیقه ‘۷۵ (۳-۴)(کالوم چمبرز): یک بازی کامل و زیبا در هفته اول لیگ برتر انگلستان! ارسال ضربه ایستگاهی کازورلا از سمت چپ به داخل محوطه، با ضربه سر مدافع پیش تاخته توپچی ها به گوشه دروازه مینیوله راه یافت تا شاگردان ونگر در آستانه بازگشت به بازی باشند.

دقیقه ‘۸۵: شوت سرکش و محکم فیرمینیو از پشت محوطه با برخورد به پای بازیکن حریف، به دیوار کناری دروازه برخورد کرد و کرنر شد. در نهایت بازی بعد از ۵ دقیقه وقت تلف شده، با پیروزی ۴-۳ لیورپول به پایان رسید و آرسنال نتوانست بازی را در لحظات باقی مانده به تساوی بکشد.

ترکیب دو تیم و آمار بازی

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *