پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 20909 5 شهریور 1395 ساعت [ 14:18 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

اشکان دژاگه : هدف ایران صعود به جام جهانی 2018 است

کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد که هدف فوتبال ایران صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است و سپس به جام جهانی بعدی فکر خواهد کرد. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، اشکان دژاگه در آستانه دیدار ایران و قطر در مسابقات انتخابی جام جهانی 2018 روسیه اظهار داشت: قطر شرایط بسیار خوبی برای […]

کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان تأکید کرد که هدف فوتبال ایران صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است و سپس به جام جهانی بعدی فکر خواهد کرد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، اشکان دژاگه در آستانه دیدار ایران و قطر در مسابقات انتخابی جام جهانی 2018 روسیه اظهار داشت: قطر شرایط بسیار خوبی برای رقابت با تیم ملی ایران و کسب بلیت مستقیم جام جهانی روسیه دارد. ما شاهد شکوفایی تیم ملی قطر در چهار سال اخیر و پس از رویارویی در انتخابی جام جهانی 2014 برزیل هستیم و  این تیم رقیب جدی و خطرناکی برای سایر تیم‌های آسیایی است. در تیم ملی قطر بازیکنانی حضور دارند که از دل لیگ ستارگان بیرون آمده‌اند و این نشان دهنده تغیر چشم‌انداز فوتبال قطر و رقابتی شدن آن است.

قطر توانمندی صعود به جام جهانی را دارد
کاپیتان تیم ملی ایران در خصوص گروه A مرحله انتخابی جام جهانی 2018 در قاره آسیا نیز اظهار داشت: قطر توانمندی صعود را دارد و کره‌جنوبی نیز نامزد اول حضور در جام جهانی است. چین در خانه می‌تواند خوب باشد و ازبکستان تیم پیچیده‌ای به‌نظر می‌رسد. بنابراین بازی‌های آسانی در این گروه وجود ندارد.

اولین بازی ملی و 2 گلی را که به قطر زدم، فراموش نمی‌کنم
دژاگه با اشاره به بازی ایران و قطر در فوریه سال 2012 میلادی که در مرحله سوم انتخابی جام جهانی 2014 برزیل در ورزشگاه آزادی تهران برگزار و با نتیجه تساوی 2 – 2 خاتمه یافته بود، گفت: هر چند در این بازی به پیروزی نرسیدیم، اما این بازی را هرگز فراموش نمی‌کنم، زیرا دو گل در اولین بازی ملی خود مقابل قطر به‌ثمر رساندم و یادآور خاطرت خوبی برای من نزد هواداران فوتبال ایران است.

قطر در بازی مقابل ایران تحت فشار قرار می‌گیرد
وی در خصوص بازی ایران و قطر در تاریخ 11 شهریورماه سال جاری گفت: هدف ما صعود به جام جهانی 2018 روسیه است و قطر هم تیم قدرتمندی محسوب می‌شود. البته قطر در این بازی تحت‌فشار قرار خواهد گرفت، زیرا ما تمام تلاش خود را برای کسب سه امتیاز خواهیم کرد تا شادی و لبخند را به هواداران تیم ملی ایران هدیه دهیم.

بعد از پایان جام جهانی 2018 برای حضور در جام جهانی 2022 تصمیم می‌گیرم
دژاگه در پاسخ به پرسشی پیرامون حضورش در تیم ملی ایران برای جام جهانی 2022 قطر اظهار داشت: همواره با بسیاری از دوستانم در رابطه با آماده‌سازی قطر برای جام جهانی 2022 صحبت می‌کنم، اما خیلی زود است که در خصوص حضورم در این رقابت‌ها مطلبی گفته شود. در حال حاضر تمام هدف و تلاش ما روی صعود به جام جهانی 2018 روسیه متمرکز شده است. وقتی پرده این رقابت‌ها پایین آمد می‌توانم به تیم ملی ایران برای شرکت در جام جهانی 2022 قطر کمک کنم. خوشحالم که قطر از مدت‌ها قبل خود را آماده برگزاری جام جهانی می‌کند  و همواره این مسائل را می‌بینم و  اخبار آن را در رسانه‌ها نیز می‌خوانم.

امیدوارم بتوانم 3 دوره جام جهانی را تجربه کنم
کاپیتان تیم ملی ایران سپس افزود: امیدوارم بتوانم سومین دوره حضورم با پیراهن تیم ملی ایران در جام جهانی را در جام جهانی 2022 قطر تجربه کنم.

صحنه خطای زابالتا در بازی با آرژانتین را فراموش نمی‌کنم
دژاگه همچنین با اشاره به دیدار ایران و آرژانتین در جام جهانی 2014 برزیل یادآور شد: صحنه خطای پنالتی بابلو زابالتا، مدافع تیم آرژانتین در محوطه جریمه این تیم را که از نگاه داور پنهان ماند، هرگز فراموش نمی‌کنم.

هواداران فوتبال ایران بازی بزرگ مقابل آرژانتین را فراموش نکرده‌اند
وی ادامه داد: این یک بازی بزرگ مقابل آرژانتین بود. من در زمان بازی در تیم فولام  برخوردهای زیادی در لیگ برتر انگلیس با زابالتا داشتم. خطای او روی من قطعاً پنالتی بود، اما فوتبال همین است و داوران کار سختی دارند. آنها کمتر از ثانیه‌ای برای تصمیم‌گیری فرصت دارند. هواداران فوتبال ایران مبارزه ما مقابل تیم بزرگ آرژانتین را فراموش نکرده‌اند و من نیز همین‌گونه هستم.

به گزارش تسنیم، تیم‌های ملی ایران و قطر در اولین بازی مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 روسیه 11 شهریورماه در ورزشگاه آزادی رودرروی هم قرار خواهند گرفت.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت