خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / رونی : از هاجسون خواستم ارسال کرنرها در یورو با خودم باشد
rooney england

رونی : از هاجسون خواستم ارسال کرنرها در یورو با خودم باشد

وین رونی، کاپیتان تیم ملی انگلیس، فاش کرد که در جریان بازی‌های یورو ۲۰۱۶ با تصمیم روی هاجسون مبنی بر اینکه هری کین مسئول کرنرهای تیم باشد، مخالفت کرده است.

سایت تیفوسی به گزارش وب‌سایت رسمی برنامه نود و به نقل از اسکای، پس‌ازاینکه روی هاجسون در بازی اول تیمش برابر روسیه هری کین را مأمور ضربات کرنر کرد، انتقادات زیادی از وی شد که درنهایت در بازی برابر ولز، وین رونی کرنرهای انگلیس را بر عهده گرفت. درحالی‌که به نظر می‌رسید این موضوع به خاطر این است که خود هاجسون نظرش را تغییر داده، رونی تأیید کردکه خود این بازیکن تصمیم کرنر زدن را اتخاذ کرده است. وی در این زمینه گفت:

روی(هاجسون)  تصمیم گرفته بود که هری(کین)  کرنرهای تیم را بزند، اما من فکر کردم که او بهترین گلزن لیگ برتر و یک بازیکن تأثیرگذار روی ضربات ایستگاهی است. روی تصمیمش را گرفته بود اما پس از بازی اول به نظر می‌رسید هری از این تصمیم راضی نباشد، بنابراین من خودم  ضربات کرنر را ارسال کردم. معتقدم باید این مسئولیت به من سپرده می‌شد چراکه هری احتمالاً در بازی هوایی بهتر از من است و فصل پیش گل‌های زیادی به ثمر رسانده است. فکر می‌کنم بازیکنان باید در زمین‌بازی تصمیمات درست اتخاذ کنند. باید بر اساس آنچه در طول بازی اتفاق می‌افتد تصمیم‌گیری کنید. فکر نمی‌کنم روی مشکلی با این قضیه داشته است.

تیم ملی انگلیس درحالی‌ با شکست مقابل ایسلند در مرحله یک‌هشتم نهایی یورو حذف شد که ولزی‌ها دیگر نماینده بریتانیا به نیمه‌نهایی رسیدند. رونی در این مورد گفت:

  من از این بابت خیلی ناراحت نبودم، هرچند کمی ناامیدکننده بود. قبل از تورنمنت هم گفته بودم اعتراضی به عملکرد ولز یا ایرلند در یورو نخواهم داشت. اگر خوب نتیجه بگیرند، برایشان آرزوی موفقیت می‌کنم و اگرنه، مشکلی نخواهم داشت. من حتی احتمالا مایل بودم آن‌ها قهرمان یورو شوند چراکه ترجیح می‌دادم تیمی بریتانیایی به این عنوان دست پیدا کند. اما بابت حذف آن‌ها هم ناراحت نشدم.

رونی همچنین در مورد شکست تیمش مقابل ایسلند و حذف زودهنگام از بازی‌های یورو ادامه داد:

  معتقدم کمبود تمرکز تیم روی بازی عامل شکست ما بود. شما ممکن است بگویید ایسلند در رتبه‌بندی فیفا جایگاه خوبی ندارد ولی در این سطح از بازی، وقتی تمرکز نداشته باشید، مجازات خواهید شد. من فکر می‌کنم نظم و تمرکز کافی در بازی تیم وجود نداشت و همین دلیل حذف ما بود. هرچند می‌دانستیم بازی سختی خواهد بود، بابت پیروزی در آن اطمینان داشتیم. احساس می‌کنم ما خیلی زود تحت تأثیر جریان بازی قرار گرفتیم که باعث شد نظم تیمی‌مان از بین برود. معتقدم اگر بازی خودمان را انجام می‌دادیم، می‌توانستیم بازی را به‌تساوی بکشانیم، اما به خاطر از دست دادن نظم تیمی، نتوانستیم شانس‌های خوبی ایجاد کنیم.

گفتنی است وین رونی روز سه‌شنبه در کنفرانسی خبری اعلام کرد پس از بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه از تیم ملی خداحافظی می‌کند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *