خانه / اخبار فوتبال ایران / فوتسال / تیم ملی / وحید شمسایی : فوتسال ایران می تواند به 4 تیم برتر صعود کند

وحید شمسایی : فوتسال ایران می تواند به 4 تیم برتر صعود کند

آقای گل فوتسال جهان می‌گوید فالکائو به احتمال زیاد رکوردش را خواهد شکست، چون برزیل برای این اتفاق برنامه ریزی کرده است.

سایت تیفوسی وحید شمسایی در گفت‌وگو با ایسنا درباره احتمال شکسته شدن رکورد گلزنی‌اش در تیم ملی توسط فالکائو برزیلی عنوان کرد: همه چیز دست خداست. برزیلی‌ها شرایط را برای فالکائو مهیا کرده‌اند و او به راحتی به تیم ملی دعوت می‌شود و تعداد گل‌هایش را افزایش می‌دهد. آن‌ها به بازیکن خود اعتبار می‌دهند و برایش ارزش قائل می‌شوند. حسین شمس در مراسم بدرقه حرف قشنگی زد و گفت اگر محمد کشاورز بازیکن فوتبال بود، به خاطر 4 دوره حضور در جام جهانی مجسمه‌اش را می‌ساختند. من واقعا برای کشاورز خوشحالم که چهارمین جام جهانی‌اش را تجربه می‌کند. او در جام جهانی 2004 به عنوان جوان‌ترین بازیکن به تیم ملی دعوت شد و یک ثانیه هم بازی نکرد. امروز باید به ناظم‌الشریعه به خاطر دعوت کشاورز تبریک گفت. افتخار این موفقیت برای فوتسال است.

وی افزود: من به همه عناوینی که در فوتسال وجود داشته رسیده‌ام و تنها آرزوی حضور با تیم ملی در جمع 4 تیم برتر به دلم ماند. شما ببینید برزیلی‌ها قبل از جام جهانی با جزایر سلیمان بازی می‌گذارند و 18 گل به این تیم می‌زنند. بعدش هم مصاحبه می‌کنند و می‌گویند برای حریفان‌مان در جام جهانی خط و نشان کشیدیم. مطمئن باشید فالکائو را با این هدف به جام جهانی دعوت کرده‌اند تا در دقایق حساس به کمک برزیل بیاید و شک نکنید برای تصاحب عنوان آقای گلی جهان برایش برنامه‌ریزی کرده‌اند. فالکائو 5 جام جهانی را تجربه کرده و این رکورد دست نیافتنی است. او شاید در جام جهانی 2 دقیقه در هر بازی به میدان برود. این دقیقا همان کاری است که با مانوئل توبیاس کردند و او تبدیل به اسطوره فوتسال برزیل شد. بنابراین به احتمال زیاد فالکائو رکورد من را خواهد شکست و این عنوان با کمک مسئولان فوتسال برزیل به دست می‌آید.

کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال در پاسخ به این پرسش که اگر در جام جهانی 2012 از تیم ملی خط نمی‌خورد، می‌توانست رکوردش را دست نیافتنی‌تر کند، تصریح کرد: من از تیم ملی خط خوردم. پیش از جام جهانی تشخیص دادم به خاطر قراردادهای پایین در هیچ باشگاهی به میدان نروم و این حق علی صانعی بود من را به تیم ملی دعوت نکند. بعد از آن هم خسوس من را به تیم ملی دعوت کرد ولی نرفتم.  ناظم‌الشریعه هم با من صحبت کرد اما تشخیص دادم جوان‌ترها جایم را پر کنند بهتر است. در مجموع فکر می‌کنم چیزهایی که از دست رفته را نمی‌توان بازگرداند همان طور که گفتم عناوین زیادی در فوتسال به دست آورده‌ام.

شمسایی همچنین درباره حضورش در مراسم بدرقه تیم ملی به ایسنا گفت: من به دعوت فدراسیون فوتبال و مهدی تاج به مراسم رفتم و وظیفه‌ام بود در آن شرکت کنم. همین که هم‌بازیان، شاگردان، دوستان و بزرگان را دیدم خوشحالم. این مراسم نشان داد خانواده فوتسال به دنبال نتیجه گرفتن تیم ملی در جام جهانی هستند. غیرت و تلاش بازیکنان یک طرف، مسائل تاکتیکی یک طرف و ما هم در طرف دیگر دعاگوی تیم ملی هستیم.

سرمربی تیم تاسیسات دریایی تهران در ادامه گفت‌وگو درباره ارزیابی‌اش از وضعیت تیم ملی و مسابقه‌های پیش رو خاطرنشان کرد:‌ هیچ وقت چنین اخلاقی نداشته‌ام که بخواهم هندوانه زیر بغل کسی بگذارم و همیشه به دنبال گفتن واقعیت‌ها هستم. من از سال 78 در فوتسال بوده‌ام و وقتی تیم ملی را می‌بینم، باید بگویم این تیم بهترین تیم ملی تاریخ فوتسال ایران است. این حرفم دلایل فنی بسیاری دارد. در تیم ملی فعلی بازیکنانی حضور دارند که سابقه 4 ، 3 و 2 جام جهانی را در کارنامه دارند و فقط 5 بازیکن برای اولین بار به این مسابقه‌ها اعزام می‌شوند. این 5 بازیکن هم بازی‌های بین‌المللی زیادی را تجربه کرده‌اند و پخته‌اند. با این حال جام جهانی جایگاه سختی است و به دلیل اینکه فوتسال در المپیک حضور ندارد، جام جهانی‌هایش سخت و دشوار می‌شود و تیم‌ها هر 4 سال یک بار فرصت نمایش قدرت خود در دنیا را دارند.

شمسایی در ارزیابی‌اش از حریفان تیم ملی در مرحله گروهی جام جهانی عنوان کرد: مراکش نمی‌تواند حریف سرسختی برای ایران باشد. این تیم هم به لحاظ تجربه‌ای از ایران پایین‌تر است هم اینکه تیم‌های آفریقایی هیچ گاه نتوانستند در فوتسال حرفی برای گفتن داشته باشند. آذربایجان هم پیشرفت زیادی در سال‌های اخیر داشته و پنج بازیکن  برزیلی را به خدمت گرفته است. هرچند این بازیکنان ناشناخته‌اند اما می‌توانند خطرناک باشند. آذربایجان در جام ملت‌های اروپا نیز با وجود صعود از گروه در مرحله حذفی کنار رفت اما اسپانیا سومین حریف ما در مرحله گروهی که اولین بازی ما باید با این تیم باشد حریف بسیار سرسختی است و می‌توان گفت بهترین تیم دنیاست. اسپانیایی‌ها همیشه در رنکینگ جهانی جزو تیم‌های رده اول و دوم بوده‌اند. ما اگر این تیم را شکست دهیم کار بزرگی کرده‌ایم اما اگر ببازیم اتفاقی نیفتاده و بازیکنان باید بعد از آن به لحاظ ذهنی آماده بازی دوم شوند.

آقای گل فوتسال جهان گفت: در مجموع فکر می‌کنم صعود از گروه دور از دسترس نیست. در مرحله بعدی نیز مسیر ما هموار است. در یک هشتم نهایی احتمالا با یکی از تیم‌های کوبا، تایلند یا مصر بازی می‌کنیم. این سه تیم هم حریفان قدری برای ما نیستند. اگر به یک چهارم برسیم با یکی از تیم‌های پرتغال یا کلمبیا مصاف خواهیم کرد که من امیدوارم با کلمبیا بازی کنیم چرا که آخرین بار این تیم را 4 بر یک برده‌ایم و به لحاظ فکری برای این دیدار آماده‌ایم. هرچند کلمبیا میزبان مسابقه‌ها است و از حمایت تماشاگران برخوردار خواهد بود اما در مقایسه با پرتغال بهتر است با این تیم بازی کنیم. در صورت پیروزی مقابل این تیم طلسم فوتسال ایران خواهد شکست و ما به جمع 4 تیم برتر دنیا می‌رویم. آرزو می‌کنیم این اتفاق بیفتد چراکه بعد از آن ما چشم‌انداز بهتری خواهیم داشت و توجه فدراسیون هم به فوتسال بیشتر خواهد شد.

شمسایی در پایان درباره عملکرد تاج و کفاشیان در ماه‌های اخیر در فوتسال به ایسنا گفت: اتفاق خاصی نیفتاده که بخواهیم ارزیابی‌اش کنیم. من اخیرا دقایقی به صورت خصوصی با تاج صحبت کردم. به هر حال فوتسال در بین رشته‌های تیمی در ایران بهترین رنکینگ دنیا را دارد و نتیجه گرفتنش به نفع فدراسیون است. رییس فدراسیون هم به من گفت در حال انجام کارهایی هستیم. به اعتقادم حضور کفاشیان در کمیته فوتسال به خاطر داشتن کرسی‌های ارزشمند در AFC و فیفا می‌تواند برای احیای این رشته کمک کند. ضمن اینکه باید از صداوسیما به خاطر پخش نکردن بازی‌ها از شبکه 3 گلایه کنم. البته جای خوشحالی دارد بازی‌های جام جهانی را می‌توانیم از شبکه ورزش ببینیم اما این نکته منفی است که شبکه 3 مثل جام ملت‌های آسیا این بازی‌ها را پخش نمی‌کند. کاری ندارم که در مراسم بدرقه برای تیم ملی فوتسال مثل فوتبالی‌ها کت و شلوار تن ملی‌پوشان نکردند اما باید از فدراسیون فوتبال به خاطر مراسمی که برگزار کرد، تشکر کنیم.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *