خانه / خبرهای فوتبال خارجی / اخبار باشگاه ها / اخبار رئال مادرید / 4 رکورد جدیدی که کریس رونالدو این فصل می تواند بشکند
ronaldo body 2

4 رکورد جدیدی که کریس رونالدو این فصل می تواند بشکند

کریستیانو رونالدو امروز در مقابل اوساسونا با پایان مصدومیتش اولین بازی فصلش را انجام می دهد. این بازیکن که در فینال یورو ۲۰۱۶ مصدوم شد به صورت کامل ریکاوری کرده و کاملا آماده است.

سایت تیفوسی به گزارش وبسایت نود، بازیکن پرتغالی در شروع هشتمین فصل حضورش در اسپانیا آماده ثبت رکوردهایی ویژه است. برخی از این رکوردها باعث سبقت او از رقیب دیرینه اش یعنی مسی خواهد بود چرا که لئو نخواهد توانست به آنها دست یابد.

۱- تنها بازیکنی که در هفت فصل پیاپی بیش از ۳۰ گل می زند
آمار شگفت انگیز است و جدیت او را نشان می دهند. رونالدو در شش فصل پیاپی بیش از سی گل زده است (در فصل ۱۱-۲۰۱۰ توانست ۴۰ گل بزند و پس از آن به ترتیب ۴۶ ، ۳۴ ، ۳۱ ، ۴۸ و ۳۵ گل به ثمر رساند). او می تواند تبدیل به تنها بازیکن تاریخ یک لیگ بزرگ شود که در هفت فصل پیاپی بیش از ۳۰  گل زده است. مسی در چهار فصل پیاپی بیش از ۳۰ گل زده و از این حیث با دیو هالیدی و جیمی گریوز برابری کرده است.او در فصل ۱۶-۲۰۱۵ با ثبت رکورد ۲۶ گل روندش پاره شد.

۲-کفش طلای پنجم
رونالدو تنها بازیکن تاریخ فوتبال است که چهار کفش طلا برده است. او در لالیگای ۱۵-۲۰۱۴ با ثبت ۴۸ گل چهارمین کفش طلایش را برد. او امسال می تواند پنجمین کفش طلایش را ببرد و دست نیافتنی تر شود. مسی سه کفش طلا برده است.

۳- فتح دو لیگ قهرمانان اروپا در دو فصل پیاپی با یک تیم
از زمان شروع لیگ قهرمانان اروپا به شکل فعلی هیچ بازیکنی نتوانسته با یک پیراهن دو فصل پیاپی قهرمان اروپا شود. دسایی (در سال ۱۹۹۳ با مارسی و ۱۹۹۴ با میلان)، پائولو سوسا (در سال ۱۹۹۶ با یوونتوس و ۱۹۹۷ با دورتموند)، پیکه (در سال ۲۰۰۸ با یونایتد و در سال ۲۰۰۹ با بارسلونا) و اتوئو (در سال ۲۰۰۹ با بارسلونا و در سال ۲۰۱۰ با اینتر) در دو سال پیاپی با دو تیم مختلف قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شدند. بازیکن پرتغالی که در ماه می توانست اوندسیما را ببرد می تواند به همراه دیگر بازیکنان رئال به این رکورد برسد.

۴- تنها بازیکنی که سه فصل پیاپی در یک بازی ۵ گل می زند
رونالدو در دو فصل اخیر لالیگا سابقه زدن پنج گل در یک بازی را دارد: در روز ۵ آوریل ۲۰۱۵ در پیروزی ۹-۱ مقابل گرانادا و در روز ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۵ در پیروزی شش بر صفر مقابل اسپانیول. او می تواند تبدیل به اولین بازیکن تاریخ لالیگا شود که در سه فصل پیاپی در یک بازی پنج گل زده است.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *