پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 21735 21 شهریور 1395 ساعت [ 13:47 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

برنامه بازی های جام جهانی فوتسال کلمبیا 2016 ، برنامه و گروه ایران

فوتسالیست‌های کشورمان امید دارند با صعود به جمع چهار تیم نهایی جام جهانی تاریخ‌ساز شوند. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، جام جهانی فوتسال از تاریخ 20 شهریور 95 آغاز شده و تا 10 مهر به میزبانی کشور کلمبیا برگزار می‌شود. در این دوره از رقابت‌ها 24 تیم در شش گروه به مصاف یکدیگر می‌روند و […]

فوتسالیست‌های کشورمان امید دارند با صعود به جمع چهار تیم نهایی جام جهانی تاریخ‌ساز شوند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، جام جهانی فوتسال از تاریخ 20 شهریور 95 آغاز شده و تا 10 مهر به میزبانی کشور کلمبیا برگزار می‌شود. در این دوره از رقابت‌ها 24 تیم در شش گروه به مصاف یکدیگر می‌روند و در پایان مرحله گروهی دو تیم برتر از هر گروه، به همراه چهار تیم برتر از بین تیم‌های سوم گروه‌ها، به مرحله حذفی صعود می‌کنند.

*تاریخچه جام جهانی

نخستین دوره جام جهانی فوتسال سال 1989 در هلند برگزار شد و بعد از آن هر چهار سال یک بار به ترتیب هنگ‌کنگ، اسپانیا، گواتمالا، تایوان، برزیل و در آخرین دوره هم در سال 2012 کشور تایلند میزبان این رقابت‌های مهم بوده است. جام جهانی کلمبیا هشتمین دوره این مسابقات است. در ادوار گذشته به جز دو دوره‌ای که اسپانیا قهرمان شده، همواره برزیل عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده و با پنج قهرمانی رکورددار است. تعداد تیم‌هایی شرکت کننده در این رقابت‌ها 16 تیم بود، اما در سال 2008 به 20 تیم و در جام جهانی 2012 به 24 تیم افزایش پیدا کرد.

*سهمیه قاره‌ها و تیم‌های راه‌یافته از هر قاره به جام جهانی فوتسال کلمبیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با 5 سهمیه (ایران، تایلند، استرالیا،ازبکستان، قزاقستان)، کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF) با 3 سهمیه (مصر، مراکش، موزامبیک)، کونکاکاف با 4 سهمیه (کاستاریکا،کوبا، کوآتمالا، پاناما)، آمریکای جنوبی با 3 سهمیه (برزیل، آرژانتین، پاراگوئه)، کنفدراسیون فوتبال اقیانوسیه (OFC) با یک سهمیه (جزایر سلیمان) و کنفدراسیون فوتبال اروپا (UEFA) با 7 سهمیه ( اسپانیا، پرتغال، روسیه، ایتالیا، اوکراین، آذربایجان، قزاقستان)، به همراه یک سهمیه تیم میزبان(کلمبیا) در مجموع 24 تیم حاضر در این رقابت‌ها را تشکیل می‌دهند.

*گروه‌بندی جام جهانی کلمبیا

گروه A : کلمبیا، پرتغال، ازبکستان، پاناما

کروه B: تایلند، روسیه، کوبا، مصر

گروه C: پاراگوئه، ایتالیا، ویتنام، گواتمالا

گروه D: اوکراین، برزیل، موزامبیک، استرالیا

گروه E: آرژانتین، قزاقستان، جزایر سلیمان، کاستاریکا

گروه F: ایران، اسپانیا، مراکش، آذربایجان

*بررسی تیم‌های همگروه ایران

*اسپانیا: این تیم بی‌شک یکی از قدرتمندترین تیم‌های جهان است و همواره در رقابت‌های جهانی مدعی بوده است. اسپانیا تنها تیمی است که توانسته دو دوره قهرمانی را از چنگ برزیل در بیاورد و مطمئناً در این دوره هم برای قهرمانی به این رقابت‌ها می‌آید و اصلی‌ترین رقیب ما در مرحله گروهی این رقابت‌ها خواهد بود.

*مراکش:این تیم توانست در فینال جام‌ ملت‌های آفریقا با نتیجه سه بر دو مصر را شکست دهد و برای نخستین بار قهرمان این قاره شود. همچنین با این قهرمانی به عنوان یکی از نمایندگان این قاره به همراه مصر و موزامبیک در جام جهانی حضور یافت. مراکش برای دومین بار به این رقابت‌ها راه یافته است. این تیم در دوره قبل جام جهانی نیز با تیم ملی کشورمان دیدار کرد که با نتیجه دو بر یک مغلوب ایران شد.

*آذربایجان:مسئولان فدراسیون این کشور بعد از شکست در جام ملت‌های اروپا مقابل روسیه و حذف از این مسابقات سرمربی اسپانیایی خود را اخراج و لوئیس میلتون جونیور برزیلی را به عنوان سرمربی تیم خود معرفی کردند. آذربایجان نخستین بار است که به جام جهانی صعود کرده و امیدوار است با تکیه بر بازیکنان برزیلی که به تابعیت این کشور درآورده است، بتواند شگفتی‌ساز این مسابقات شود.

*راه‌های صعود ایران به مراحل بعد

اگر ایران به عنوان تیم اول از گروه خود صعود کند، باید به مصاف تیم دوم گروه E برود که به احتمال فراوان کاستاریکا خواهد بود. در این صورت ایران باید در نیمه نهایی به مصاف برزیل برود.

اگر به عنوان تیم دوم صعود کند، باید با تیم دوم گروه B دیدار کند. این مسیر به نظر راحت‌تر از مسیرهای دیگر است زیرا در این صورت ایران به احتمال فراوان با مصر یا کوبا دیدار خواهد کرد. در این صورت تیم ملی کشورمان باید در مرحله بعد اگر اتفاق خاصی رخ ندهد با کلمبیا میزبان این رقابت‌ها رو‌به‌رو شود. درست است ایران در دوره قبل مقابل این تیم شکست خورده و همچنین کلمبیا از حمایت تماشاگرانش بهره می‌برد ولی ایران می‌تواند این تیم را شکست دهد و اگر این اتفاق بیفتد به احتمال فراوان در نیمه نهایی به مصاف ایتالیا می‌رود.

مسیر سوم سخت‌ترین راه برای رسیدن به نیمه‌نهایی است. ایران اگر سوم شود باید با تیم اول گروه D بازی کند که به احتمال خیلی زیاد برزیل است. باید دید شاگردان ناظم‌الشریعه در نهایت چه عملکردی در این مسابقات خواهند داشت.

*برنامه دیدار‌های ایران در مرحله گروهی جام جهانی

سه‌شنبه 95/6/23

ایران – اسپانیا، ساعت 05:30 صبح به وقت تهران

جمعه 95/6/26

ایران – مراکش، ساعت 05:30 صبح به وقت تهران

دوشنبه 95/6/29

ایران – آذربایجان، ساعت 03:50 صبح به وقت تهران

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت