خانه / خبرهای فوتبال خارجی / اخبار باشگاه ها / اخبار رئال مادرید / کشف کننده کریس رونالدو : او ابر قهرمان مردم پرتغال است

کشف کننده کریس رونالدو : او ابر قهرمان مردم پرتغال است

مردی که کریستیانو رونالدو را به عنوان یک پسر بچه کشف کرده بود، می گوید که وی ممکن بود به خاطر شروع سخت زندگی در اسپورتینگ، رؤیای تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای را رها کند.

سایت تیفوسی به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، آئرلیو پریرا مسئول آکادمی باشگاه بود و در ۱۱ سالگی ستاره کنونی رئال مادرید را کشف کرد. در آن زمان، او در زادگاه خود فونشال، برای تیم نوجوانان ناسیونال بازی می کرد. پریرا در مصاحبه اختصاصی با Goal گفت:

وقتی رونالدو به لیسبون آمد، تنها ۱۲ سال داشت و سازگاری با محیط جدید برای او بسیار سخت بود. او روز ها گریه کرد. او دهکده و خانواده خود را ترک کرده بود و به شهری بزرگ و دور آمده بود که و در جو سختی قرار داشت و در آن زمان امکانات به خوبی امروز نبود… فقط تصور کنید که چقدر می تواند سخت باشد! اگر او خیلی قوی نبود و به همین ترتیب متقاعد نشده بود که رؤیای تبدیل شدن به یک فوتبالیست حرفه ای را دارد، آنجا را ترک می کرد.

با اینحال علیرغم مشکلات شخصی، توانایی رونالدو از لحظه ای که وارد پایتخت شد، برای پریرا مشهود بوده است:

کریستیانو در ۱۱ سالگی هم بسیار با استعداد بود. او کنترل فوق العاده ای روی توپ داشت و قدرت ذهنی اش فوق العاده بود و عزم و نگرش بسیار زیادی داشت. او در ۱۲ سالگی به اینجا آمد و تست ها را با موفقیت پشت سر گذاشت. وقتی ۱۶ ساله بود، در تست های تیم اصلی شرکت کرد و موفق شد. ناسیونال بازیکنی به اسم فرانکو جذب کرد و ۲۵,۰۰۰ یورو به اسپورتینگ بدهی داشت، بنابراین پیشنهاد کردند که بدهی خود را با انتقال چند بازیکن بپردازند. رونالدو هم در میان آنها بود. من خبر های موثقی از برخی دوستان داشتم، بنابراین قبول کردم که او بیاید و با ما تمرین کند.

من دو بار بازی های او را تماشا کردم و خوشبختانه او را به مدیران پیشنهاد کردم! سایر بچه ها همگی بزرگتر از کریستیانو بودند و حس می کردند که او متفاوت و استثنایی است. حتی وقتی بچه بود، با بزرگتر ها تمرین می کرد.

رونالدو از آن زمان خود را در میان بزرگترین فوتبالیست های تاریخ گنجانده و در حال حاضر مدعی اصلی دریافت توپ طلا در پایان سال جاری است:

رونالدو مدعی اصلی دریافت توپ طلا است. بعد از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و یورو ۲۰۱۶، نمی توانم بازیکن دیگری را تصور کنم که توانایی بردن این جایزه را داشته باشد. این امر می تواند پایانی خوش برای فصل کنونی او باشد.

من خیلی از بازگشت رونالدو به اسپورتینگ لیسبون در لیگ قهرمانان اروپا هیجان زده ام. روز چهارشنبه بازی در سانتیاگو برنابئو خواهد بود و من سعی خواهم کرد تا قبل از بازی با کریستیانو ملاقات کنم. ما رابطه خوب خود را حفظ کرده ایم. بعد از قرعه کشی پیام های زیادی برای هم ارسال کردیم و او هم از بازی مقابل اسپورتینگ بسیار هیجان زده بود. کریستیانو کاملاً در لیسبون محبوب است. خیلی عالی روزی که وی با منچستر یونایتد به اینجا آمد را به یاد می آورم (رونالدو گل پیروزی بخش شیاطین سرخ را به ثمر رساند اما خوشحالی نکرد و مورد تشویق هواداران قرار گرفت). من در ورزشگاه بودم و استقبال خوبی به عمل آمد.

می دانم که وقتی همراه با رئال مادرید هم به اینجا بیاید، رفتار مردم با او همانطور خواهد بود. او در این باشگاه به شدت مورد احترام است. همه ما از بازی در لیسبون بسیار هیجان زده ایم. قهرمانی در جام ملت های اروپا یکی از عناوینی بود که رونالدو در کارنامه نداشت. پرتغال هم به آن عنوان نیاز داشت. این قهرمانی در لحظه مناسبی حاصل شد و فوتبال ما را به جهانیان نشان داد. رونالدو تنها محصول آکادمی باشگاه اسپورتینگ نیست، بلکه او محصول کل فوتبال پرتغال است. او برای کشور ما مثل یک ابر قهرمان است.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *