خانه / خبرهای فوتبال خارجی / پلاتینی:دوستان فوتبالی خداحافظ!

پلاتینی:دوستان فوتبالی خداحافظ!

رئیس پیشین یوفا تأکید کرد زمانی که رئیس بالاترین نهاد فوتبالی اروپا بوده، کار اشتباهی نکرده است.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، میشل پلاتینی که به‌مدت چهار سال از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم است، در کنگره فوق‌العاده اعضای ارشد اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) که ظهر امروز (چهار‌شنبه) در هتلی در شهر آتن یونان برگزار شد، آخرین سخنرانی‌اش را در این کنگره انجام داد.

پلاتینی که در سال 2007 در انتخابات ریاست اتحادیه فوتبال اروپا بر این مسند تکیه زد، در سخنرانی امروزش گفت: از اینکه اینجا هستم، خیلی احساساتی شده‌ام، اما در عین حال خوشحالم چون این آخرین سخنرانی من در کنگره یوفا خواهد بود. شما باید این مأموریت فوق‌العاده را بدون من ادامه بدهید و بنا به دلایلی نمی‌خواهم امروز تمام شود. به‌هر حال وجدانم راحت است، چون مرتکب اشتباهی نشده‌ام و برای اثبات این موضوع در دادگاه‌ها خواهم جنگید.

رئیس پیشین یوفا و نایب رئیس پیشین فیفا تصریح کرد: فوتبال فراتر از یک محصول است، فوتبال فراتر از بازار است و بازی فوتبال یک تجارت نیست. فوتبال برای یک کشور خاص بزرگ و یا برای یک کشور خاص کوچک نیست، بلکه تنها یک فوتبال وجود دارد. فوتبال نه متعلق به فیفاست، نه از آن یوفا، بلکه متعلق به تمام جهانیان است. به همین خاطر است که امروز اینجا هستم. متشکرم. بابت این 9 سالی که به‌عنوان رئیس یوفا در کنار هم فعالیت کردیم، تشکر می‌کنم. به‌نظرم ما کارمان را به‌خوبی انجام دادیم … . دوستان فوتبالی خداحافظ!

یکی از دلایل اصلی محرومیت پلاتینی هم رد و بدل شدن دو میلیون دلار وجه نقد – از این رقم به‌عنوان رشوه یاد شده – بین او و سپ بلاتر، رئیس پیشین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در سال 2011 عنوان شده است.

رقابت برای احراز پست ریاست یوفا بین الکساندر چفرین اسلوونیایی و میشل فن‌پراگ هلندی است.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *