پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 22029 26 شهریور 1395 ساعت [ 16:33 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مصاحبه اختصاصی اسکای با کلوپ: از قبل ارام تر شده ام !!!

یورگن کلوپ سرمربی کاریزماتیک لیورپول در مصاحبه اختصاصی با اسکای اسپورت از لحظات احساسی اش در لیورپول و فلسفه فوتبالی اش می گوید. سایت تیفوسی به گزارش وبسایت نود، در آخرین ساعات روز جمعه تیم های چلسی و لیورپول از هفته پنجم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه استمفورد بریج به مصاف هم خواهند رفت. یورگن […]

یورگن کلوپ سرمربی کاریزماتیک لیورپول در مصاحبه اختصاصی با اسکای اسپورت از لحظات احساسی اش در لیورپول و فلسفه فوتبالی اش می گوید.

سایت تیفوسی به گزارش وبسایت نود، در آخرین ساعات روز جمعه تیم های چلسی و لیورپول از هفته پنجم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه استمفورد بریج به مصاف هم خواهند رفت. یورگن کلوپ هنگام منصوب شدنش به عنوان سرمربی لیورپول قول داد که تیمش یک فوتبال سراسر احساسی را بازی کند، یک بازی درخور تاریخ لیورپول. کلوپ پیش از این بازی یک مصاحبه اختصاصی با اسکای اسپرت انجام داد که در ادامه آن را خواهید خواند.

نزدیک به ۱۲ ماه از برعهده گرفتن سکان هدایت لیوپول توسط یورگن کلوپ سپری می شود و او در این مدت تیم را به دو فینال رسانده، در یک بازی ماندگار در لیگ اروپا موفق شد تیم سابقش (دورتموند) را حذف کند و اکنون می گوید زندگی در مرسی ساید در دل و قلب او ریشه دوانده است.

کلوپ درباره بازی فصل قبل مقابل دورتموند به اسکای گفت:

بسیار جذاب بود، بسیار چالش برانگیز و بسیار عاطفی. بازی های احساسی و عاطفی بسیاری بوده اند و فقط این مختص بازی مقابل دورتموند نیست. من متاسفانه پس از شکست های بزرگ هم لحظات احساسی زیادی داشته ام. اما در آن بازی اعتماد بنفس خاصی در تیم شکل گرفت و به قدرت خود ایمان پیدا کردیم و همه چیز در ۱۱ دقیقه پایانی رخ داد.”

مرد مرموز آلمانی با انرژی سرکشش و با آن حالت های متحیرانه صورتش اکتبر گذشته با یک تساوی کارش را در لیگ برتر انگلیس آغاز کرد. اما مردی که یک بار بر طبل “فوتبال هوی متال” کوبیده بود می گوید با وجود شکستن چندین باره عینک هایش بعید است دست از خوشحالی هایش بردارد.

هنگامی که به اینجا آمدم کسی واقعاً من را نمی شناخت. چیزهایی که می گفتند همه شایعه بود، او در کنار زمین بسیار احساسی است. همه چیز درباره پرسینگ شدید بود. برای بازیکنان هم این چنین بود. اکنون من چیزهای بیشتری می دانم. ما از کار کردن با هم واقعاً لذت می بریم.

هنگامی که بازیکنان به خانه می روند من نمی توانم به آن ها بگویم که چه کاری نباید انجام دهند، بنابراین باید فضایی برای اعتماد کردن به همدیگر خلق کرد. من نمی خواهم به این فکر کنم که “آن ها اکنون چه کار می کنند؟ آیا من باید به آن ها پاسخ بدهم؟

من از آنچه قبلاً بودم بسیار آرام تر شده ام. من در تمامی ثانیه ها هیجان زده نیستم. بله من درگیر بازی هستم، یه کجا نمی ایستم. زندگی کوتاه تر از آن است که به جشن گرفتن لحظات خوب بگذرد!

در چند وقت اخیر اختلاف های بین یورگن کلوپ و دانیل استوریج به بحث داغ رسانه ها بدل شده بود اما سرمربی قرمزها می گوید تیمش به یک گروه کاملا منسجم تبدیل شده است.

وقتی بیرون از فوتبال هستید و به مسائل نگاه کنید چیزهای کوچگ، بزرگ می نمایند، مثل اینکه چرا فلان بازیکن را بیرون کشید؟ در اینجا (انگلیس) این مسئله شدیدتر است. اما من اهمیتی نمی دهم که افراد دیگر چه فکر می کنند، من فقط در فکر شکل دهی تیمم هستم.

من بعضی از اوقات درباره حنبه هایی از فوتبال که دوست دارم فکر می کنم و آن بازی کردن با همدیگر است بازی کردن به عنوان یک تیم. هنگامی که شما ورزشی همانند تنیس بازی می کنید تنها هستید و این یک مدرسه خوب زندگی است، اما این مدرسه خوب برای ارمغان آوردن بهترین ها برای زندگی ات و بهتر کردن آن است و همچنین کمک کردن به دیگران در لحظات دشوار.

تاکتیک کلوپ را می توان از روی حرکات او در کنار زمین تعریف کرد. روش و تاکتیک بازی تیم کلوپ بر پایه باز پس گیری سریع توپ از حریف و ضد حملات سریع است. او مشتاق است تاکتیکش که در بازی مقابل لستر سیتی به بهترین نوع نمایش داده شد در تیم جا بیفتد.

پرسینگ بخشی از بازی تیم ما است اما مراحل دیگری هم دارد. هنگامی که شما می خواهید یک تیم بسازید و شیوه بازی که خواهان آن هستید را بازی کنید باید از پایه شروع کنید. این یک پروسه است و یکی از مشکلاتی است که من همیشه در فوتبال دارم – این کار بسیار زمان بر است.

تمام کار فقط پرس و ضد پرس نیست. ما یک تیم با بازی مالکانه هستیم، اما منطقی این است که زمانی که توپ را در اختیار دارید و آن را از دست می دهید راهی برای پسگیری آن داشته باشید. این یک سئوال بزرگ در فوتبال است، یک بازی پیچیده و شما باید پاسخ های زیادی برای آن داشته باشید.

لیورپول فصل را با برد امیدوار کننده ۴-۳ در زمین آرسنال شروع کرد و پس از آن ۲-۰ مغلوب برنلی شدند.

آدام لالانا در بازی مقابل لستر ۱۳ کیلومتر دوندگی داشت، جیمز میلنر بازیکنی است که فقط زمان هایی که بیش از ۱۳ کیلومتر می دود حس خوبی دارد، البته این ربطی به میزان دوندگی ندارد بلکه بحث درباره دوندگی مفید و صحیح است. برای پیشرفت ترجیح می دهم که یک بازی را ببازیم و بدانم چگونه بازی های بیشتری را بدون اینکه ایده ای درباره آن ها داشته باشم را برنده شویم. برای حال حاضر این بهتر به نظر می رسد اما برای زمان های طولانی تر نه. من می دانم که چرا به برنلی باختیم، واضح است. همه چیز آماده و مهیار بود اما … روی توپ های آخر خوب کار نکردیم. ما عصبی شدیم.

بنابراین کار ما فقط درباره شدت و جدیت انجام آن نیست، بلکه درباره انجام چیزهای صحیح در لحظه مناسب است. زمان بندی مهم ترین چیز در فوتبال است.

بر حسب اتفاق اولین برد کلوپ در استمفورد بریج و مقابل مورینیو بدست آمد با این وجود کلوپ از بازی فیزیکی تیم کونته آگاه است.

فصل گذشته بازیکنان چلسی اعتماد بنفس نداشتند. اکنون آن ها ناباورانه فیزیکی بازی می کنند در همین حال مربی خوبی چون آنتونیو کونته را دارد، انگولو کانته را از لستر سیتی که یکی از مدعیان قهرمانی و رقبا است خریده اند.

کار من این است که یک طرح و برنامه برای این طراحی کنم که آن ها بازی را در دست نگیرند. ما هرگز بازنده یک بازی قبل از شروع آن نیستیم. ما همیشه فکر می کنیم که شانس داریم.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت