پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 22310 31 شهریور 1395 ساعت [ 11:18 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیش بازی سپاهان – پرسپولیس ، جنگ زرد و سرخ!!!

حساسیت بازی دو تیم سرخ و زردپوش فوتبال ایران را می‌توان فراتر از سه امتیاز دانست؛ جایی که تاریخ دیدارهای دو تیم بارها سرنوشت قهرمانی تغییر کرده است. سایت تیفوسی به گزارش “ورزش سه”، کاملا قابل پیش‌بینی است که برانکو ایوانکوویچ و عبدالله ویسی فردا در فولادشهر نبرد تاکتیکی و جذاب را به نمایش بگذارند […]

حساسیت بازی دو تیم سرخ و زردپوش فوتبال ایران را می‌توان فراتر از سه امتیاز دانست؛ جایی که تاریخ دیدارهای دو تیم بارها سرنوشت قهرمانی تغییر کرده است.

سایت تیفوسی به گزارش “ورزش سه”، کاملا قابل پیش‌بینی است که برانکو ایوانکوویچ و عبدالله ویسی فردا در فولادشهر نبرد تاکتیکی و جذاب را به نمایش بگذارند و سه امتیاز این دیدار می تواند سرنوشت هر دو تیم را با تغییراتی وسیع همراه کند. جایی که پرسپولیس بعد از دو تساوی بدون گل پیاپی نیاز مبرم به پیروزی و گلزنی دارد و در سمت مقابل نیز عبدالله ویسی بار دیگر به دنبال ناکام گذاشتن برانکو ایوانکوویچ در رسیدن به هدفش است.
1-  جدال مقابل سپاهان اولین یادآور اولین حضور برانکو ایوانکوویچ به عنوان سرمربی تیم باشگاهی از ایران است. هرچند هدایت پرسپولیس پیش از بازی برابر استقلال خوزستان به برانکو ایوانکوویچ سپرده شد اما در آن بازی کادرفنی اش هدایت سرخپوشان را برعهده گرفتند و در جدال بعدی این تیم در لیگ چهاردهم و در دور برگشت سرمربی کروات کنونی پرسپولیس اولین بار برابر سپاهان و حسین فرکی قرار گرفت.
2-  پرسپولیس در این بازی یک محروم و یک مصدوم دارد و کامیابی نیا به دلیل دریافت سومین کارت فصل خود قادر به همراهی این تیم نخواهد بود و احمدزاده نیز به دلیل مصدومیت سرخپوشان را همراهی نمی کند. در سمت مقابل سپاهان با تمامی نفرات خود و بدون مصدوم و محروم در این بازی حاضر خواهد شد.
3-   شجاع خلیل زاده که در ابتدای فصل زمزمه های حضورش در پرسپولیس شنیده می شد یکی از سوژه های اصلی این دیدار خواهد بود که در قلب دفاعی زردپوشان کار سختی مقابل مهدی طارمی، امید عالیشاه، وحید امیری و دیگر حمله وران سرخپوش خواهد داشت. او البته نقش اصلی حاشیه های دربی اصفهان و تهران را در سال های اخیر برعهده داشته و پنالتی عجیب در اصفهان و درگیری هایش در فصل گذشته نمونه هایی از آن به شمار می رود.

 


4-  در صورتی که رامین رضاییان در این بازی به میدان برود جدال او با احسان حاج صفی از صحنه های جذاب این بازی در تقابل دو ملی پوش دو تیم خواهد بود. حاج صفی که این روزها انتقادات فراوانی را متوجه خود می بیند و به واسطه آن حضور در جناح چپ تیم ملی را نیز از دست داده، در روزی که کی روش در استادیوم حاضر است به دنبال تکرار آخرین درخشش خود در لیگ برتر و مقابل پرسپولیس است، هرچند او باید رقیب سرسختی به نام حسین ماهینی را نیز از پیش رو بردارد.
5-   برانکو ایوانکوویچ – عبدالله ویسی؛ پروفسور و گوآردیولای وطنی که در فصل گذشته رقابت نزدیکی را با یکدیگر تا ثانیه های پایانی لیگ پشت سر گذاشتند بار دیگر به هم رسیده اند. برانکو که به شدت بابت از دست دادن قهرمانی در فصل گذشته و در تقابل با استقلال خوزستانِ تحت هدایت ویسی ناراحت است اینبار نمی خواهد فرصت را از دست دهد و در اصفهان استراتژی خاص خود را بار دیگر دنبال خواهد کرد و ویسی نیز با چشیدن طعم پیروزی مقابل سرمربی سرخ‌ها در فصل گذشته بار دیگر به دنبال تکرار است. تقابل این دو در فصل گذشته برای طرفین سه امتیاز در زمین استقلال خوزستان برای ویسی و سه امتیاز در تهران برای برانکو ایوانکوویچ در پی داشته است.
6-   از زمان حضور برانکو روی نیمکت پرسپولیس، تنها سپاهان بهترین عملکرد را مقابل سرمربی کروات سرخپوشان داشته و آنها در سه رویارویی خود دو برد و یک تساوی مقابل پرسپولیس کسب کرده اند تا بهترین تیم در زمان هدایت برانکو ایوانکوویچ لقب گیرند.
7-   بیشترین فاصله امتیازی دو تیم در تاریخ لیگ برتر مربوط به فصل گذشته و در لیگ پانزدهم است که پرسپولیس با حضور در رتبه دوم به کار خود خاتمه داد و سپاهان با 19 امتیاز اختلاف نسبت به سرخپوشان در رده یازدهم فصل را پایان رساند. این بدترین رتبه سپاهان در لیگ برتر نیز محسوب می شد.
8-   دو تیم نسبت به فصل گذشته در صورت انجام این ترکیب نسبت به فصل گذشته با تغییرات زیادی روبروی یکدیگر قرار خواهند گرفت. مهمترین تغییر در دو تیم درون دروازه است و علیرضا بیرانوند و لیی اولیویرا جانشین سوشا مکانی و رحمان احمدی شده اند. شجاع خلیل زاده و موسی کولیبالی از سپاهان و سیدجلال حسینی و حسین ماهینی از پرسپولیس تغییرات دو تیم در خط دفاعی محسوب می شوند. وحید امیری و مهرداد محمدی دیگر تغییرات مهم دو تیم در ترکیب جدید برابر یکدیگر محسوب می شوند.

 

 

9-   تیم داوری این دیدار را بیژن حیدری به عنوان داور وسط و بابک داوری فرهاد مروجی به عنوان کمک داور قضاوت خواهند کرد و محمدحسین زاهدیفر داور چهارم این بازی خواهد بود. بیژن حیدری در هفته گذشته داور چهارم دیدار دربی هشتاد و سوم بود. حیدری در این فصل 3 بازی لیگ برتر را قضاوت کرده و داوری پر کارتی نیز به همراه داشته و 14 کارت زرد و یک کارت قرمز نصیب بازیکنان شده تا بتوان این داور را یکی از پرکارت‌ترین داوران این فصل قلمداد کرد و بازیکنان دو تیم باید مراقب این شرایط باشند.
10-   نکته دیگر در مورد تیم داوری به قضاوت آنها در آخرین نبرد دو تیم مربوط است. نبردی که با تساوی دو بر دو به پایان رسید و هر دو تیم گلایه و انتقاد زیادی به عملکرد داوری داشتند و سپاهانی ها بیش از حریف سرخپوش خود را محق می دانستند. این دیدار پربرخورد که با 4 کارت زرد و یک کارت قرمز همراه بود در حالی با تساوی به پایان رسید که کارشناسان در پایان به اشتباهات فراوان این داور اشاره کردند. ندادن یک کارت قرمز به رامین رضاییان و بی توجهی به خطاهای بازیکنان سرخپوش و… از مسائل داوری بود که اعتراضات سپاهان را به قضاوت حیدری در پی داشت. حیدری که دکتر جراح ارتوپد نیز هست در پایان درباره انتقاداتی که به او درباره جوزدگی برابر تماشاگران پرسپولیس شده بود اعلام کرد ماهیانه 125 عمل جراحی انجام می دهد و داوری برایش تفریح است و تحت تاثیر جو استادیوم نیز قرار نگرفته بود. آخرین قضاوت بین المللی بیژن حیدری و تیمش به داوری دیدار دو تیم قرقیزستان و تاجیکستان مربوط می شود که او یک کارت قرمز نیز در این بازی نصیب بازیکن تاجیکستان کرد.
11-   پرسپولیس تعطیلات گذشته را در حالی آغاز کرده بود که صدر جدول را در اختیار داشت و اکنون در صورت عدم کسب پیروزی – بدون توجه به دیدار تراکتورسازی و سیاه جامگان – تعطیلات دوباره لیگ را در وضعیت بدی به پایان خواهد رساند و جایگاهش را به تراکتورسازی، سپاهان و حتی نفت خواهد داد. سپاهان که تعطیلات قبلی را با شکست مقابل نفت آبادان به پایان رسانده بود نمی خواهد بار دیگر با روحیه نامناسب وارد برنامه جدید آماده سازی شود.
12-   پرسپولیس از سپاهان خاطرات بدی در ذهن دارد که مهمترین آن به از دست دادن قهرمانی هایش در لیگ برتر و جام حذفی به همراه دنیزلی و یحیی گل محمدی مربوط می شود. سپاهان نیز در لیگ هفتم با شکست در ثانیه های پایانی و با گلی که سپهر حیدری به ثمر رساند قهرمانی را تقدیم شاگردان افشین قطبی کرده بود. شاید همین مساله باشد که در طی سالیان اخیر حواشی زیادی را در رابطه با جدال دو تیم به وجود آورده است و باید دید این بار چه اتفاقی در فولادشهر در انتظار دو تیم است.

 


13-   در ترکیب فعلی پرسپولیس تنها سیدجلال حسینی سابقه حضور در سپاهان را در کارنامه دارد و در زمان حضورش دو عنوان قهرمانی به همراه زردپوشان نیز کسب کرده است. محسن مسلمان و حسین ماهینی نیز سابقه بازی به همراه ذوب آهن در فولادشهر را دارند و به خوبی با جو این استادیوم آشنا هستند.
14-   چهره برتر دو تیم را می توان مهدی طارمی و محسن مسلمان از پرسپولیس و میلاد محمدی و رسول نویدکیا از سپاهان دانست که انگیزه زیادی برای این بازی دارند. طارمی که چهره اصلی جدال دو تیم در بازی های رفت و برگشت فصل گذشته بود امیدوار است از بند گل نزدن‌ها رها شود در این بازی به روند گلزنی بازگردد. میلاد محمدی نیز که شایعات ابتدای فصل حاکی از حضورش در جمع سرخپوشان داشت بعد از بی میلی کادرفنی این تیم راهی سپاهان شد و اکنون انگیزه بالایی برای نمایش توانایی هایش به برانکو دارد.

 

15 – در رزوهایی که صفوف سینماها درهم فشرده تر از بازیهای فوتبال است و فیلم فروشنده ، رکوردهای فروش را جا به جا می کند ، نمایش پرسپولیس و سپاهان می تواند این فیلم را تخت تاثیر خود قرار بدهند؛ به شرطی که پروفسور مرد محتاط دربی نباشد و عبدالله هم بیاید که ببرد.

 

16- دیدار دو تیم سپاهان و پرسپولیس فردا از ساعت 17:30 دقیقه در استادیوم فولادشهر اصفهان برگزار خواهد شد.
* ترکیب احتمالی سپاهان را در این دیدار لیی اولیویرا، موسی کولیبالی، شجاع خلیل زاده، احسان حاج صفی، علی هلیچی، میلاد سرلک، رسول نویدکیا، جلال‌الدین علی‌محمدی، مهرداد محمدی، فرید بهزادی کریمی و پدرو هنریکه را تشکیل خواهند داد.
* ترکیب احتمالی پرسپولیس را در این دیدار علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، رامین رضاییان، امید عالیشاه، احمد نوراللهی، محسن مسلمان، مهدی طارمی و وحید امیری تشکیل خواهند داد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت