خانه / خبرهای فوتبال خارجی / اخبار باشگاه ها / اخبار رئال مادرید / زیدان: همیشه نمی توانیم در لحظات پایانی پیروز شویم
zidane-real

زیدان: همیشه نمی توانیم در لحظات پایانی پیروز شویم

 زین الدین زیدان در اتاق کنفرانس ورزشگاه برنابئو حضور پیدا کرد و در مورد بازی با ویارئال که با تساوی ۱-۱ به پایان رسید صحبت کرد.

سایت تیفوسی به گزارش وب سایت رسمی برنامه نود، این تساوی خانگی پایانی بر روند پیروزی های متوالی شاگردان زیدان بود که در نهایت نتوانستند رکورد پپ گواردیولا در بارسلونا را بهبود بخشند اما همچنان با ۱۳ امتیاز در صدر جدول باقی ماندند. زیزو در پایان بازی گفت:

در نیمه اول جدیت کافی را نداشتیم. دوست داریم که بازی را قدرتمند شروع کنیم اما در نیمه اول این مسابقه موفق به انجام این کار نشدیم. همیشه نمی توانیم در بهترین فرم خود بازی کنیم و از دقیقه نخست کاملاً آماده باشیم. این اتفاقات ممکن است رخ دهد و در نیمه اول این مسئله ثابت شد. پس وقتی عقب میفتید، بازگشت به بازی سخت می شود. من از نیمه دوم و تلاش همه بازیکنان راضی هستم. از لحاظ جسمانی در وضعیت فوق العاده ای بودیم.

اشتباهات فردی در فوتبال رخ می دهد، اما در نیمه اول بیشتر عملکرد کلی تیم مشکل داشت. ما در ابتدا از خود راضی بودیم. سپس در نیمه دوم همه فوق العاده عمل کردند. همیشه نمی توانیم در لحظات پایانی سه امتیاز را کسب کنیم. در نیمه دوم موقعیت هایی برای گلزنی داشتیم. نمی توانم بازیکنانم را بابت چیزی سرزنش کنم، از تمام کار هایی که انجام می دهند راضی هستم. دیگر در مورد رکورد صحبت نخواهیم کرد. باید استراحت کنیم و برای بازی بعدی آماده شویم.

نگرش تیم:

حالا به دو امتیازی که امشب از دست دادیم فکر می کنیم اما چنین اتفاقاتی رخ می دهد. هیچ ربطی به نگرش تیم ندارد چون موفق شدیم در نیمه دوم اوضاع را تغییر دهیم. باید روی این مسئله کار کنیم چون اولین بار نیست که بازی را اینطور شروع می کنیم. تلاش می کنیم تا این نقص را برطرف کنیم. به این موضوع فکر خواهیم کرد و روی آن کار می کنیم.

در مقایسه با عملکرد تیم در لیگ قهرمانان اروپا پیشرفت هایی حاصل شده است. همه در نیمه دوم از لحاظ سطح جدیت و شدت کار عالی عمل کردند و موقعیت هایی خلق شد… خیلی با بازی لیگ قهرمانان اروپا فرق می کرد. به دنبال تغییر نحوه آغاز بازی هستیم. اگر پیش بیفتیم، کار برای حریف سخت می شود در حالیکه اگر عقب باشیم، کار برای ما سخت می شود. اگر به عنوان مثال برعکس این قضیه بود و با قدرت شروع می کردیم و پس از آن ضعیف می شدیم، بدتر بود. باید در ابتدای بازی تمرکز بیشتری نشان دهیم و از همان ابتدا با سرعت بیشتری بازی کنیم.

سیستم:

در پایان نیمه اول سیستم بازی را تغییر دادیم. ترکیب اولیه ما با دو هافبک میانی بود و خامس باید کمی فشار بیشتری اعمال می کرد. همچنین سطح شدت کار را بالا بردیم و همه واقعاً فوق العاده تلاش کردند. در نیمه اول برخی بازیکنان به تنهایی تلاش زیادی داشتند اما در نیمه دوم این تلاش بیشتر تیمی بود.

واران:

روی اشتباه او در نیمه اول تمرکز نخواهم کرد. یک بازیکن درون زمین ممکن است اشتباه کند، اما من ترجیح می دهم در مورد تیم و آنچه به عنوان یک تیم می توانیم انجام دهیم، صحبت کنم. یک بازیکن هرگز به تنهایی سرزنش نخواهد شد، حتی اگر مرتکب اشتباه شده باشد. همیشه باید این نوع اشتباهات را بپذیرید.

رکورد و کریستیانو رونالدو:

نسبت به رکورد حس ناراحتی ندارم. در مورد کریستیانو هم باید بگویم که امشب هم مثل همیشه برای ما بازیکن مهمی بود. حضور او درون زمین برای ما مهم است. نگران عدم گلزنی او نیستم. او همیشه مایل است تا اسم خود را در میان گلزنان قرار دهد. وقتی او درون زمین نیست نگران می شوم. مهمترین چیز برای او بازیابی فرم گذشته است، چون همیشه در آن صورت گلزنی خواهد کرد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *