خانه / خبرهای فوتبال خارجی / اخبار باشگاه ها / اخبار منچستریونایتد / مورینیو: انتقادات از رونی غیرمنصفانه است
rooney 1

مورینیو: انتقادات از رونی غیرمنصفانه است

ژوزه مورینیو از وین رونی، کاپیتان منچستریونایتد، خواسته است که در برابر انتقاداتی که از او می‌شود، باقدرت ظاهر شود.

سایت تیفوسی به گزارش وب‌سایت رسمی برنامه نود و به نقل از منچستر ایونینگ نیوز، سرمربی شیاطین سرخ معتقد است پس از انتقاداتی که به وین رونی در دیدار مقابل اسلواکی شد، او شرایط خوبی نداشته است. این بازی که اولین دیدار تیم ملی انگلیس تحت هدایت سم آلردایس بوده است، با انتقادات زیادی از وین رونی همراه شد. پس از این بازی فرم رونی و منچستریونایتد با افت شدیدی همراه بوده است. حالا مورینیو در مورد دلیل افت رونی می‌گوید:

به نظرم وین رونی قبل بازی اسلواکی با وین رونی پس از بازی با اسلواکی خیلی متفاوت بوده است. من اصلا سم (آلردایس) را مقصر نمی‌دانم. من از کسانی انتقاد می‌کنم که به عقیده من، انتقادات غیرمنصفانه‌ای نسبت به کسی داشتند که بازیکن خیلی مهمی در تاریخ فوتبال انگلیس است، کسی که کاپیتان تیم است و رکورددار گلزنی در این تیم محسوب می‌شود و به‌زودی رکورددار بازی‌های ملی هم خواهد بود. انتقادات از او غیرمنصفانه بود ولی به نظرم بازیکن بزرگی مثل او، باید باقدرت با این شرایط مواجه شود.

رونی اخیرا در پاسخ به این انتقادات، عنوان کرده که اهمیتی برای این صحبت‌ها قائل نیست و مربی منچستریونایتد هم اضافه کرده که این زخم‌زبان‌ها بخشی از حرفه بازیکنان محسوب می‌شود. وی ادامه داد:

هرکسی شخصیت متفاوتی دارد و اتفاقات را از دریچه متفاوتی تحلیل می‌کند. بعضی‌ها همه انتقادات را می‌خوانند ولی بعضی‌ها توجهی به آن ندارند. بعضی افراد تحت تأثیر انتقادات قرار می‌گیرند ولی بعضی‌ها مسیر خود را طی می‌کنند. به نظرم خیلی وقت‌ها، اصحاب رسانه فراموش می‌کنند که این بازیکنان و مربیان، خانواده و دوستانی هم دارند. نحوه عکس‌العمل این افراد می‌تواند روی واکنش بازیکنان هم اثرگذار باشد. من نمی‌توانم مغز آن‌ها را کنترل کنم و بخواهم تحلیل خاصی ارائه کنند. به نظرم این انتقادات بخشی از کار ماست و باید با همین دید به آن نگاه کنیم. این انتقادات، بخشی از فرهنگ این کشور است. ما خیلی خوش‌شانس هستیم که در این موقعیت قرار داریم و باید با مسائل جنبی آن هم کنار بیاییم. اینکه مربی منچستریونایتد باشید، یا بازیکن، پزشک یا مسئول لباس در این باشگاه باشید، از خوش‌شانسی شماست. پس باید احساس خوبی داشته باشید و برای آن بجنگید!

مورینیو در مورد احتمال نیمکت نشینی وین رونی با توجه به اینکه او کاپیتان تیم محسوب می‌شود ادامه داد:

بعضی وقتها شما کاپیتان تیم هستید چون مربی از شما خوشش می آید. بعضی اوقات هم شما از دید بازیکنان کاپیتان تیم هستید اما مربی چنین نظری ندارد. بعضی وقت ها بازیکنی کاپیتان تیم میشود صرفا به این دلیل که زمان زیادی در باشگاه حاضر بوده است. او کاپیتان من است و بازیکنان هم او را قبول دارند.  او مورد اعتماد من و بازیکنان تیم است اما این موضوع در زمین فوتبال اهمیتی ندارد. همه بازیکنان از این لحاظ شرایط یکسانی دارند و کاپیتان تیم برتری خاصی به بقیه ندارد. اگر لازم باشد او نیمکت نشین شود، این اتفاق رخ خواهد داد. این به معنی عدم اعتماد به او نخواهد بود.

گفتنی است شیاطین سرخ در حالی بعدازظهر شنبه و از ساعت ۱۵ به مصاف لسترسیتی خواهند رفت که صحبت‌های زیادی مبنی بر نیمکت نشینی رونی در این بازی مطرح‌شده است

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *