پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 23135 12 مهر 1395 ساعت [ 18:09 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پروین: تیم “آقا کی‌روش” باید در ۱۵ دقیقه اول بازی با ازبکستان محتاط باشد

به تساوی برسد، مثل آب خوردن راهی جام جهانی خواهد شد. سایت تیفوسی : علی پروین در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد شرایط اخیر فوتبال به صحبت پرداخت که در زیر  می‌خوانید: تسنیم: فوتبال ایران روزهای خوبی را به خاطر موفقیت تیم‌های نوجوانان فوتبال و فوتسال سپری می‌کند.  این اتفاقات […]

به تساوی برسد، مثل آب خوردن راهی جام جهانی خواهد شد.

سایت تیفوسی : علی پروین در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد شرایط اخیر فوتبال به صحبت پرداخت که در زیر  می‌خوانید:

تسنیم: فوتبال ایران روزهای خوبی را به خاطر موفقیت تیم‌های نوجوانان فوتبال و فوتسال سپری می‌کند.  این اتفاقات خوب را دنبال می‌کردید؟

جفت‌شان شاهکار کردند. هم نوجوانان و هم تیم فوتسال. من به تک‌تک‌شان تبریک می‌گویم. دست‌شان درد نکند. هر دو اتفاقی که افتاده، تبریک دارد. من تبریک گفته‌ام حالا از طریق خبرگزاری تسنیم هم تبریک می‌گویم.

تسنیم: شما البته صحبت‌هایی در مورد پاداش به بازیکنان فوتسال هم داشتید.

بله. ما گفتیم 4 هزار دلار و 5 هزار دلار، پولی نیست که می‌خواهند به این بچه‌ها بدهند. اینها یک کار تاریخی انجام داده‌اند. باید خیلی بیشتر از این مبلغ، پول بگیرند. حق‌شان هم هست. این همه دویدند و افتخار کسب کردند.

تسنیم: اینکه هر دو افتخار با حضور مربیان ایرانی خلق شد، برای‌تان جالب نبود؟

بله کلی هم «حال» کردیم! مربی ایرانی همین است. اگر به این مربیانی که خودمان داریم، اعتماد بیشتری کنیم، فوتبال‌مان گلستان می‌شود. همین مربیان هم کم‌کم بیایند در لیگ برتر و ان‌شالله در فوتبال ما کارهای بزرگ‌تری انجام دهند. باز نرویم دنبال مربیان بی‌کیفیت خارجی. باید خودمان دست به کار شویم و مربی بسازیم. همین دو افتخار باید برای‌مان درس باشد.

تسنیم، فکر می‌کردید فوتسال ایران بتواند در جام جهانی سوم شود؟

اصلاً. من هم غافلگیر شدم. البته آدم باید واقعیت را بگوید، من بازی‌ها را به صورت مستقیم ندیدم چون دیگر نمی‌توانستیم تا صبح بیدار بمانم و فوتسال‌ها را ببینم اما تکرار بازی‌ها را دیدم و کیف کردم. دست‌شان درد نکند. این را از قول من بنویسید که علی پروین به تک‌تک مربیان، کادرفنی، کادر پزشکی و به خصوص بازیکنان تبریک می‌گوید. شاهکار کردند این بچه‌ها. تکرار بازی با برزیل را دیدم، واقعاً دیدنی بود. ماشالله به این تیمی که ساخته شده است.

تسنیم: تیم ملی کشورمان پنجشنبه باید مقابل ازبکستان به میدان برود. در مورد این بازی چه نظری دارید؟

اول از همه باید بگویم یک بازی بسیار سخت پیش روی تیم ملی است. سیستم کارلوس کی‌روش برای بازی‌های خارج از خانه خیلی خوب است. می‌رود که امتیاز بگیرد. من می‌دانم کی‌روش دوست دارد همیشه با یک فوروارد بازی کند که این خودش در بازی‌های خارج از خانه خیلی خوب است.

تسنیم: توصیه خاصی برای کی‌روش در این بازی ندارید؟

«آقا کی‌روش» کارش را بلد است اما به او می‌گویم بهتر است در 15 دقیقه ابتدایی محتاط بازی کند. برای گل زدن همیشه وقت داریم اما باید در آن 10، 15 دقیقه ابتدایی بازی را کنترل و با ازبکستان مدارا کند. باید حریف را محک بزند. انشالله که با دست پر به تهران برمی‌گردند. ما یک نیمه بتوانیم حریف را متوقف کنیم، ازبک‌ها نیمه دوم بیشتر حمله می‌کنند و آن وقت کی‌روش می‌تواند روی ضدحمله به گل برسد. اول باید حواس‌مان باشد گل نخوریم.

تسنیم: بازی با کره‌جنوبی هم به فاصله خیلی کمی از بازی با ازبکستان انجام می‌شود. نظری در مورد آن بازی دارید؟

تیم ملی باید فوراً برگردد و ان‌شالله هواداران هم کمک می‌کنند تیم ملی به حق آقااباعبدالله الحسین(ع) کره را شکست دهد. بازی سختی است. الان بازی کردن با همه تیم‌ها سخت شده و باید حواس‌مان را جمع کنیم. تمرکز داشته باشیم. سربالا بازی کنیم و به حق علی (ع) حق‌مان را از این گروه بگیریم. آن زمان که ما هم فوتبال بازی می‌کردیم، این کره‌جنوبی گربه سیاه بود. بعد هم که من مربی شدم، آنها بیشتر قدرت پیدا کردند و امروز هم می‌بینید که شانس اول صعود به جام جهانی هستند. باید مقابل این تیم در تهران، با 2، 3 مهاجم بازی کنیم و نگذاریم ما را غافلگیر کنند. باید گل بزنیم و بعد هم از گل‌مان دفاع کنیم. اصلاً نباید این تیم را دست‌کم بگیریم و مثلاً بگوییم جلوی سوریه متوقف شده و ایران به راحتی می‌تواند «این کره» را ببرد. اصلاً این طور نیست.

تسنیم: به نظرتان به جام جهانی صعود می‌کنیم؟

باید در بازی‌های تهران، همه حریفان را شکست دهیم. اگر این کار را کنیم، حتماً به جام جهانی می‌رویم. الان هم همین روند را داشتیم، قطر را بردیم، با چین خارج از تهران مساوی کردیم. این روند تا آخر بازی‌ها باید حفظ شود. این طور باشد، مثل آب خوردن به جام جهانی می‌رویم و کسی هم عذاب نمی‌کشد.

تسنیم: پس به نظر شما مساوی با ازبکستان راضی کننده است؟

عالی است! باید از بازی با ازبکستان امتیاز بگیریم، اگر ببریم که خیلی خوب است، اگر مساوی هم کنیم، باز هم خوب است. «آقا کی‌روش» کارش را بلد است و مثل دوره قبلی ان‌شالله ما را به جام جهانی می‌برد و دل این مردم را شاد می‌کند.

تسنیم: بازی پرسپولیس مقابل قشقایی را دیدید؟

نه جایی بودم، بازی را ندیدم اما شنیدم چه اتفاقی افتاد. بالاخره جام حذفی همین است و یک تیم گمنام می‌آید یقه تیم‌های بزرگ را می‌گیرد. بازی را هر طور شده می‌برد و بعد از آن، در فوتبال محو می‌شود. قشقایی خوب دوام آورد ولی از بزرگی پرسپولیس چیزی کم نشد. جام حذفی، جام همین مسائل است.

تسنیم: به نظرتان مقصر اصلی این باخت چه کسی بود؟

نباید یک نفر را مقصر دانست. بازیکنان، تیم قشقایی را دست‌کم گرفتند و دلیل باخت هم همین بود. نباید هیچ تیمی را دست‌کم بگیریم به خصوص در جام حذفی.

تسنیم: با هواداران پرسپولیس که به خاطر این باخت، ناراحت هستند، صحبتی ندارید؟

هواداران نباید سرشان پایین باشد. تیم به این خوبی دارند، همین الان پرسپولیس با برانکو صدرجدول است و ان‌شالله قهرمان لیگ شده و دل همه شاد می‌شود. انصافاً تیم خوب‌ بازی می‌کند و حقش بود در همین جام حذفی هم چند مرحله بالا برود ولی حالا کاری است که شده و دیگر نمی‌توان به عقب برگشت یا دوباره بازی کرد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت