خانه / اخبار فوتبال ایران / کیروش : دغدغه من همیشه مشکلات‌مان در ایران بوده نه رقبا
queiruz 2016

کیروش : دغدغه من همیشه مشکلات‌مان در ایران بوده نه رقبا

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان مدعی شد، برخی افراد به‌دنبال این هستند که اندوه را به مردم منتقل کنند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، کارلوس کی‌روش در مورد بازی تیمش برابر ازبکستان گفت: اطمینان دارم که می‌توانیم نتیجه خوبی بگیریم. خبری خوبی در مورد اشکان دژاگه داریم که می‌توانیم او را در دیدار مقابل ازبکستان در اختیار داشته باشیم. انتظار داریم برابر قوی‌ترین تیم که با اعتمادبه‌نفس بالا در صدر گروه‌مان هست، بهترین بازی را انجام دهیم. با حضور لژیونرها تغییر مثبتی در تیم انجام خواهیم داد. به همین منظور هم لژیونرها را دعوت می‌کنیم، چون وقتی آنها دعوت می‌شوند، با دانش اروپایی تأثیر مثبتی در تیم ایجاد می‌کنند.

دغدغه من همیشه ایران بوده و مشکلاتی که در ایران داشته‌ایم نه رقبای‌مان
«هیچ‌وقت دغدغه اصلی من رقبای‌مان نبوده‌اند»،‌ وی با بیان این جمله خاطر نشان کرد: سوریه، قطر، چین یا ازبکستان هیچ‌وقت دغدغه من نبوده‌اند. دغدغه من همیشه ایران بوده و مشکلاتی که در ایران داشته‌ایم. امیدوارم همه متوجه زنگ بیدار باش من باشند. نیاز است در این شرایط همه در کنار هم باشیم و مقابل تیم‌هایی که مقابل‌مان هستند، مواظب باشیم. از همه می‌خواهم به این مسئله توجه داشته باشند که باید حواس‌مان به رقیب اصلی‌مان باشد.

نمی‌خواهم در مورد بنجامین ویلیامز حرفی بزنم
وی در مورد بنجامین ویلیامز، داور استرالیایی دیدار ازبکستان – ایران اظهار داشت: نمی‌خواهم در این مورد حرفی بزنم، اما قبل از این مسئله، باید به دو مطلب اشاره کنم. بارها و بارها صحبت‌ها و کارها را تکرار می‌کنم که باید همه توجه کنند و بیدار باش را احساس کنند که جام جهانی برای ما،‌ همین بازی‌هاست و حکم جام جهانی را دارد.

برخی افراد می‌خواهند اندوه را به مردم منتقل کنند
کی‌روش ادامه داد: آن رؤیا و هدف اصلی که همه ما داریم، صعود به جام جهانی 2018 روسیه است. برای اولین بار در تاریخ می‌خواهیم دو بار پشت سر هم به جام جهانی برویم و این برنامه اصلی ماست. افرادی که می‌خواهند طوری وانمود کنند که بگویند جام جهانی در سال 2018 است، افرادی هستند که می‌خواهند اندوه و فردا را به مردم منتقل کنند اما برای ما، جام جهانی همین سال 2016 است.

امروز باید از تیم ملی حمایت کنند نه اینکه در روز برد عکس یادگاری بگیرند
سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: افرادی که واقعاً می‌خواهند تیم ملی به جام جهانی برود، امروز باید حمایت کنند. احتیاجی به این حمایت‌ها در آینده نداریم. نمی‌خواهیم در روز برد در کنار ما باشند و با ما عکس یادگاری بگیرند. امروز باید این حمایت‌ها را ببینیم. آنهایی که از ما انتقاد می‌کنند، باید بیدار شوند. الان وقت حمایت از تیم ملی است.

وی در ادامه یادآور شد: قبلا هم گفته‌ام که برای ما جام جهانی 10 نیمه دارد و ما فقط دو نیمه را مقابل قطر و چین انجام داده‌ایم و بقیه نیمه‌ها باقی مانده است. در حال حاضر نیمه سوم و چهارم مقابل ازبکستان و کره جنوبی را مقابل‌مان داریم. ما احتیاج داریم که این دوره زمانی را با حمایت کامل پشت سر بگذاریم.

هرگز درخواست نکردیم که داور بازی ازبکستان – ایران تغییر کند
کی‌روش در موضع‌گیری متفاوتی نسبت به بنجامین ویلیامز، داور استرالیایی دیدار ازبکستان – ایران گفت: راجع به داور بازی باید بگویم شما احتیاج دارید که مسائل را در ترکیب درست قرار بدهید و این گمانه‌زنی‌ها را ایجاد نکنید و یا نباید در صحبت‌های ما اخبار واهی ایجاد شود. در مورد داور هیچ کاری وجود ندارد که انجام دهیم. هرگز درخواست نکردیم که داور یعنی آقای ویلیامز تغییر کند.

باید ثابت کنیم مردم ایران به بازی و روش‌های جوانمردانه اعتقاد دارند
سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: بعد از اتفاقاتی که در استرالیا شاهدش بودیم، ما باید ثابت کنیم به کنفدراسیون، کمیته داوران کنفدراسیون به خصوص به ویلیامز، که مردم ایران به بازی جوانمردانه و روش‌های جوانمردانه اعتقاد دارند و خوشحال می‌شویم برای داوری در ایران انتخاب شوند و در ایران قضاوت کنند.

خیلی خوشحال می‌شویم بنجامین ویلیامز و سایر داوران را در ایران هم ببینیم
وی تصریح کرد: آن‌طور که عرض کردم باید این اثبات صورت بگیرد. خیلی خوشحال می‌شویم بنجامین ویلیامز و سایر داوران را در ایران هم ببینیم و ثابت شود مردم ایران عاشق فوتبال هستند و می‌خواهیم احترام دو جانبه را ثابت کنیم. بسیار خوشحال خواهیم شد طبق سنت ایرانی، وقتی ایشان برای قضاوت در ایران انتخاب شد، با دسته‌های گل به فرودگاه برویم، چون این رسم ایرانی‌هاست.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *