پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 23181 13 مهر 1395 ساعت [ 20:59 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاهش محرومیت شاراپووا تایید شد

مدت محرومیت تنیسور مطرح بانوان جهان کاهش یافت. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که چندی پیش فدراسیون بین‌المللی تنیس اعلام کرد، ماریا شاراپووا، تنیسور زن روسی به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگش به مدت دو سال حق حضور در مسابقات تنیس را ندارد، این رأی به درخواست این تنیسور از سوی […]

مدت محرومیت تنیسور مطرح بانوان جهان کاهش یافت.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که چندی پیش فدراسیون بین‌المللی تنیس اعلام کرد، ماریا شاراپووا، تنیسور زن روسی به دلیل مثبت اعلام شدن تست دوپینگش به مدت دو سال حق حضور در مسابقات تنیس را ندارد، این رأی به درخواست این تنیسور از سوی دادگاه عالی ورزش (CAS) مورد بازبینی قرار گرفت.

بر اساس رأی CAS که بعدازظهر امروز (سه‌شنبه)اعلام شد، محرومیت شاراپووا از 24 ماه به 15 ماه کاهش پیدا کرد و به این ترتیب وی در 26 آوریل 2017 (7 اردیبهشت 96) می‌توانند به زمین‌های تنیس بازگردد.

تست دوپینگ شاراپووا در مسابقات ماه ژانویه گرنداسلم استرالیا به خاطر استفاده از ماده ممنوعه ملدنیوم مثبت اعلام شد. او پس از این ماجرا اعتراف کرد که از ملدنیوم استفاده کرده است.

ماده ممنوعه‌ای که شاراپووا از سال 2006 تاکنون مصرف کرده، طبق ادعای خودش دارویی برای بهبود گردش خون است که در لتونی تولید می‌شود، اما توزیع آن در آمریکا ممنوع است.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت