خانه / خبرهای فوتبال خارجی / نیمار 300 گله شد
neymar rio 2016

نیمار 300 گله شد

مهاجم تیم ملی فوتبال برزیل به رکورد خاصی در دوران حرفه‌ای خود رسید.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی فوتبال برزیل بامداد امروز (جمعه ــ به‌وقت تهران) در چارچوب مرحله انتخابی جام جهانی 2018 در منطقه آمریکای جنوبی، در ورزشگاه 31 هزار نفری آره‌نا داس‌دوناس واقع در شهر ناتال با نتیجه پرگل 5 بر صفر میهمانش، بولیوی را شکست داد و جایگاه خود در رده دوم جدول رد‌ه‌بندی این رقابت‌ها را استحکام بخشید.

این بازی اما برای نیمار خیلی خاص بود، چرا که با گلی که در دقیقه 11 بازی به ثمر رساند، ضمن گشودن قفل دروازه بولیوی، موفق شد «سیصدمین» گل دوران حرفه‌ای‌ خود را به ثبت رساند. این چهل‌و‌نهمین گل این مهاجم 24ساله با پیراهن تیم ملی برزیل بود، این در حالی است که وی 18 گل دیگر هم پیش از این برای تیم‌های پایه برزیل از جمله تیم زیر 17 سال، تیم زیر 20 سال و تیم المپیک به ثمر رسانده است.

نیمار از زمانی هم که به بارسلونا ملحق شده 95 گل برای این تیم به ثمر رسانده است، این در حالی است که وی در زمان حضورش در سانتوس، اولین باشگاهش در برزیل 138 گل به ثمر رسانده بود.

نیمار در جدول بهترین گلزنان تمامی ادوار تیم ملی برزیل پس از پله (95 گل)، رونالدو (67 گل)، زیکو (66 گل) و روماریو (56 گل) در رده پنجم است.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *