خانه / اخبار فوتبال ایران / نگاهی به برنامه تیم ملی جوانان ایران در بازی های قهرمانی آسیا 2016
javanan-iran2016

نگاهی به برنامه تیم ملی جوانان ایران در بازی های قهرمانی آسیا 2016

یم ملی فوتبال جوانان آسیا روز جمعه (فردا)‌ نخستین دیدار خود در مسابقات قهرمانی آسیا را مقابل قطر برگزار خواهد کرد.

سایت تیفوسی به گزارش ایسنا، مسابقات قهرمانی فوتبال زیر 19 سال آسیا، از امروز (پنج شنبه 22 مهر) در کشور بحرین با حضور 16 تیم آغاز می شود که تیم ملی جوانان ایران هم با هدایت امیر حسین پیروانی، در گروه C این مسابقات حضور دارد. چهار تیم نخست این مسابقات سهمیه حضور در جام جهانی 2017 کره جنوبی را به دست می آورند.

شاگردان امیر حسین پیراونی در گروه مرگ این مسابقات با تیم های قطر، ژاپن و یمن همگروه شده است. قطر نایب قهرمان دور گذشته مسابقات قهرمانی آسیاست و ژاپن هم همواره جرو قدرت های نخست آسیا محسوب می شود. ملی پوشان فوتبال ایران نخستین بازی خود را فردا از ساعت 20 مقابل قطر برگزار خواهند کرد.

در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران بازیکنانی حضور دارند که در عین جوانی سابقه حضور در مسابقات لیگ برتر را دارند. مربیان و بازیکنان این تیم از دو سال پیش به طور ثابت در کنار هم بودند و شناخت خوبی از همدیگر دارند.

تیم ملی جوانان در ماه های گذشته، دیدار هایی را با تیم های جوانان مکزیک، چین، قرقیزستان و بزرگسالان نفت تهران، سایپا، نفت آبادان و پیکان داشتند و نتایج نسبتا خوبی را هم کسب کردند. به همین دلیل امیدواری به موفقیت این تیم بسیار بالاست. تیم ملی جوانان چهار سال بعد باید به عنوان نماینده ایران در انتخابی المپیک هم حاضر شود.

در دوره گذشته این رقابت ها، ایران در گروه خود با حضور تیم های تایلند، میانمار و یمن چهارم شد تا در این دوره در سید آخر مسابقات قرار بگیرد. تیم ملی ایران تاکنون چهار بار در سال های 1973 تا 1976 قهرمان آسیا شده است. بهترین موفقیت ایران در سال های اخیر به سال 2000 بازمی‌گردد که ایران مقام چهارم آسیا را در تهران به دست آورد.

برنامه بازی های گروه C این مسابقات به این شرح است:

گروه A: بحرین، تایلند، کره جنوبی و عربستان

گروه B: کره شمالی، امارات، عراق و ویتنام

گروه C: قطر، ژاپن، یمن و ایران

گروه D: ازبکستان، چین، استرالیا و تاجیکستان

مرحله گروهی:

23  مهر 95:
ژاپن – یمن / ساعت 17:00، استادیوم ملی بحرین

قطر – ایران / ساعت 20:00، استادیوم ملی بحرین

26 مهر 95:

ایران – ژاپن / ساعت 17:00، استادیوم ملی بحرین

یمن – قطر / ساعت 20:00، استادیوم ملی بحرین

29  مهر 95:

قطر – ژاپن / ساعت 17:00، استادیوم ملی بحرین

یمن – ایران / ساعت 17:00، استادیوم ورزشی خلیفه

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *