پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 23632 22 مهر 1395 ساعت [ 15:20 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نخ و سوزن این بار به تیم ملی جوانان رسید ،پوشاندن لوگوی اسپانسر و ادامه ابروریزی

پوشاندن لوگوی شرکت جیووا روی لباس تیم‌های ملی چالشی جدید است که فدراسیون فوتبال با آن مواجه شده و حالا تیم جوانان مجبور شده لوگوی پیراهن‌های خود را بپوشاند. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال در سال جاری حسابی درگیر تورنمنت‌های مختلف بوده و هست. جام جهانی فوتسال، انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، […]

پوشاندن لوگوی شرکت جیووا روی لباس تیم‌های ملی چالشی جدید است که فدراسیون فوتبال با آن مواجه شده و حالا تیم جوانان مجبور شده لوگوی پیراهن‌های خود را بپوشاند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، فدراسیون فوتبال در سال جاری حسابی درگیر تورنمنت‌های مختلف بوده و هست. جام جهانی فوتسال، انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، مسابقات قهرمانی نوجوانان و جوانان آسیا و… فدراسیون فوتبال را با چالش بزرگی روبه‌رو کرد. چالش البسه بازیکنان و کادر فنی که باعث شد حاشیه‌های زیادی هم به وجود بیاید.

علی کفاشیان، سه روز پیش از پایان ریاستش در فدراسیون فوتبال از برند «جیووا» رونمایی کرد تا این برند البسه تیم‌های ملی را تأمین کند.

پس از حضور مهدی تاج به‌عنوان رئیس در فدراسیون فوتبال و درخواست‌هایی که کارلوس کی‌روش از او داشت، لباس‌های جیووا مورد بررسی قرار گرفت و 23 ایراد از این لباس‌ها گرفته شد. فدراسیون درخواست کرد این ایرادها برطرف شود، اما این کار صورت نگرفت. فدراسیون فوتبال هم به‌اجبار لباس‌های آدیداس را در تیم ملی بزرگسالان جایگزین کرد تا زاویه‌هایی با شرکت جیووا به وجود بیاید. این مسئله ادامه داشت و تیم نوجوانان هم در مسابقات قهرمانی زیر 16 سال آسیا در هند، روی لوگو و نام جیووا برچسب‌ زد.

تیم ملی فوتسال نیز در جام جهانی کلمبیا از لباس‌های جیووا استفاده کرده بود، اما فیفا از اندازه لوگو و نام لباس‌ها ایراد گرفت، ایرادی که فدراسیون فوتبال را مجبور به پوشاندن لوگو کرد تا این ایراد باعث حاشیه‌هایی از سوی فیفا نشود. حالا تیم فوتبال جوانان راهی بحرین شده تا در مسابقات قهرمانی زیر 19 سال آسیا شرکت کند. در اولین تمرینی که بازیکنان جوان کشورمان در بحرین انجام داده‌اند و البته پس از مدت‌ها استفاده از لباس‌های آل‌اشپورت، لباس‌های جیووا را به تن کردند، لوگوی جیووا پوشانده شده است.

در عکس زیر  مشخص است که بازیکنان تیم جوانان با برچسب‌های سبزرنگی که روی شورت ورزشی خود چسبانده‌اند، لوگوی جیووا را پوشانده‌اند:

آرم مسابقات قهرمانی زیر 19 سال آسیا هم روی دیگر لوگوی شرکت جیووا چسبانده شده که در تصویر زیر روی بازوی بازیکنان کاملاً مشخص است:

مشخص نیست که قرارداد فدراسیون فوتبال با شرکت جیووا به چه شکل است که فدراسیون در هیچ تورنمنتی اجازه مشخص شدن لوگوی جیووا را ندارد و این داستان همچنان هم ادامه دارد. فدراسیون‌ها پیش از آغاز تورنمنت‌ها باید البسه تیم‌های خود را به مسئولان برگزاری مسابقات معرفی کنند و فدراسیون هم برای تیم ملی فوتسال، تیم فوتبال جوانان و نوجوانان البسه جیووا را معرفی کرده بود. آیا این امکان وجود نداشت که فدراسیون فوتبال با مسئولان برگزاری مسابقات صحبت کند تا تیم‌ها با لباس دیگری وارد مسابقات شوند؟ پاسخ فدراسیون فوتبال این بوده که فرصت معرفی البسه دیگری نبود، اما فوتسالی‌ها اعلام کردند که این‌گونه نبوده و حتی دروازه‌بان‌ها از لباس‌های دیگری استفاده کردند که فیفا به این مسئله هیچ ایرادی نگرفت.

پوشاندن لوگوی جیووا روی لباس‌های تیم‌های ملی مسئله‌ای است که فدراسیون فوتبال حسابی با آن درگیر شده و احتمال شکایت این شرکت از فدراسیون هم وجود دارد، موضوعی که ناشی از بی‌تدبیری است و اینکه چرا رونمایی از اسپانسر البسه تیم ملی سه روز قبل از برگزاری انتخابات فدراسیون انجام شده است. پوشاندن آرم البسه در مسابقات بین‌المللی قطعاً به وجهه فوتبال ایران ضربه وارد خواهد کرد و فدراسیون فوتبال باید تدبیری به کار بگیرد و جلوی ضربه بیشتر به اعتبار فوتبال ایران را گرفته شود.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت