پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 23748 24 مهر 1395 ساعت [ 11:15 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

درخواست مورینیو از هواداران لیورپول و من یونایتد برای احترام به یکدیگر

آقای خاص از هواداران شیاطین سرخ و سرخپوشان مرسی‌ساید خواست تا رفتاری بهتر در قبال هم داشته باشند. سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های فوتبال لیورپول و منچستریونایتد دوشنبه شب در هفته هشتم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه آنفیلد به مصاف هم می‌روند. دیدار این دو تیم که بزرگ‌ترین و حساس‌ترین بازی در تاریخ […]

آقای خاص از هواداران شیاطین سرخ و سرخپوشان مرسی‌ساید خواست تا رفتاری بهتر در قبال هم داشته باشند.

سایت تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های فوتبال لیورپول و منچستریونایتد دوشنبه شب در هفته هشتم لیگ برتر انگلیس در ورزشگاه آنفیلد به مصاف هم می‌روند. دیدار این دو تیم که بزرگ‌ترین و حساس‌ترین بازی در تاریخ فوتبال باشگاهی انگلیس به شمار می‌رود، همواره جذابیت‌های خاص خود را داشته است، اما در این بین تنش‌هایی هم همیشه وجود داشته که از آن جمله می‌توان به سر دادن شعارهایی توهین‌آمیز از سوی هواداران دو تیم در رابطه با دو حادثه تراژیک رخ داده برای این دو باشگاه اشاره کرد.

در سال‌های اخیر هواداران دو تیم پا را فراتر از دشمنی که با هم دارند، گذاشته‌اند و با سردادن شعارهای توهین‌آمیز یکدیگر را مورد لطف قرار می‌دهند. هواداران منچستریونایتد حادثه ورزشگاه محل برگزاری دیدارشان در سال 1989 را که منجر به مرگ 96 هوادار لیورپول شد، مورد تمسخر قرار داده و شعارهایی توهین‌آمیز سر می‌دهند. در مقابل لیورپولی‌ها هم سانحه سقوط هواپیمای حامل بازیکنان منچستریونایتد در مونیخ در سال 1958 را که منجر به کشته شدن 23 بازیکن شیاطین سرخ شد، دست‌مایه خود کرده‌اند و شعارهای توهین‌آمیز در این رابطه سر می‌دهند.

دو باشگاه لیورپول و منچستریونایتد با انتشار بیانیه‌ای مشترک از هواداران خود خواسته‌اند که در این بازی رفتاری مناسب در قبال هواداران حریف داشته باشند.

ژوزه مورینیو در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به شعارهای توهین‌آمیز برخی هواداران دو تیم منچستریونایتد و لیورپول گفت: در فوتبال ما چندین تراژدی فوتبالی داریم که بازیکنی دچار اشتباه می‌شود و تیمش شکست می‌خورد. هواداران هم به نوعی این را سوژه خنده خود می‌کنند، اما تراژدی انسانی موضوع خیلی جدی‌تری است و به اعتقاد من این آخرین چیزی باید باشد یک هوادار در ورزشگاه مورد استفاده قرار می‌دهد، چون واقعاً تراژدی‌های بزرگی هستند. بنابراین به شخصه خیلی ناراحت می‌شوم اگر بازی بزرگ ما چنین نکات منفی داشته باشد.

سرمربی پرتغالی شیاطین سرخ در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: بی‌صبرانه منتظر آغاز بازی با لیورپول هستم. همیشه بازی در آنفیلد را دوست داشتم. در آنفیلد در بازی‌های بسیاری به پیروزی رسیدم و در کنارش باخت را هم تجربه کردم. من بازی‌های بزرگی را در آنفیلد با برد پشت‌سر گذاشته‌ام و در بازی‌های بزرگی هم باخته‌ام، از این‌رو درست نیست که بگویم من همیشه در خانه لیورپول موفق بوده‌ام. جو چنین بازی‌هایی را دوست دارم. سرمربی منچستریونایتد بودن فراتر از چیزی است که بشود تصورش را کرد، چون نمی‌توان رقابت تاریخی باشگاه قبلی من (چلسی) را با منچستریوناید و لیورپول مقایسه کرد. رقابت این دو باشگاه را می‌توان با رقابت رئال مادرید و بارسلونا، بنفیکا و پورتو و بازی‌هایی از این دست مقایسه کرد.

وقتی از مورینیو در مورد چشم‌انداز قهرمانی لیورپول و توانایی‌هایی یورگن کلوپ پرسیده شد، او عنوان کرد: این پرسش را باید از لیورپولی‌ها بپرسید. به‌هر حال آنها تیم خوبی دارند و حرف زیادی ندارم که بخواهم در مورد کلوپ بزنم.

آقای خاص در پایان در مورد کاپیتان تیمش که پس از نیمکت‌نشینی در منچستریونایتد در تیم ملی انگلیس هم نیمکت‌نشین شده است، گفت: من کاری با تیم ملی انگلیس ندارم و اینکه رونی در آنجا بازی نمی‌کند، مشکل من نیست. وین به لحاظ روحی در وضعیت خوبی است و آمادگی لازم را دارد. او در منچستریونایتد به خوبی تمرین می‌کند و مثبت است.

منچستریونایتد در حال حاضر با 13 امتیاز در مکان ششم جدول رده‌بندی لیگ برتر ایستاده است، این در حالی است که لیورپول 16 امتیازی جایگاه چهارم جدول را در اختیار دارد.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت