پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 23883 25 مهر 1395 ساعت [ 12:21 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ماجرای عجیب دودستگی هواداران پرسپولیس در تشویق دایی و کریمی در بازی پرسپولیس – نفت

هواداران پرسپولیس، هفته خود را با یک پیروزی شیرین آغاز کردند اما این برد، حواشی عجیبی دارد. سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهم‌ترین حاشیه دیدار روز گذشته پرسپولیس مقابل نفت تهران، بحث و جدل برخی تماشاگران بر سر تشویق علی کریمی یا علی دایی بود. پرسپولیس بازی را 3 بر صفر برد […]

هواداران پرسپولیس، هفته خود را با یک پیروزی شیرین آغاز کردند اما این برد، حواشی عجیبی دارد.

سایت تیفوسی به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مهم‌ترین حاشیه دیدار روز گذشته پرسپولیس مقابل نفت تهران، بحث و جدل برخی تماشاگران بر سر تشویق علی کریمی یا علی دایی بود.

پرسپولیس بازی را 3 بر صفر برد اما هواداران پرسپولیس در جایگاه‌های مختلف، قبل از شروع بازی به شدت علی کریمی را مورد تشویق قرار دادند که مشخص بود این کار می‌تواند حساسیت‌های زیادی به دنبال داشته باشد زیرا دایی خواه، ناخواه روی نام کریمی حساس است و تشویق او آن هم در روزی که تیم دایی باید مقابل پرسپولیس قرار بگیرد، این حساسیت را چند برابر می‌کند.

 

فقط چند دقیقه تا شروع بازی باقی‌ مانده بود که بخشی از هواداران پرسپولیس، این بار علی دایی را تشویق کردند که دایی با رفتاری محترمانه، از آنها تشکر کرد. این پایان ماجرا نیست. در همان نیمه اول، دایی به خاطر آن که داور بازی، به محسن مسلمان بابت یک تکل خشن اخطار نشان نداد، به شدت اعتراض کرد و این موضوع، باب میل هواداران پرسپولیس در آن دقایق حساس از بازی نبود.

نیمه اول که به اتمام رسید، دایی مجبور بود مانند سایر افراد حاضر در این بازی، از راهروی زیر جایگاه شرقی راهی رختکن شود که در این هنگام، اختلاف هواداران پرسپولیس در حمایت از علی کریمی یا علی دایی به اوج خود رسید و عده‌ای، کریمی را تشویق کردند و سایرین به تشویق دایی مشغول شدند. این در حالی‌ است که نه دایی در پرسپولیس سمتی دارد و نه کریمی. طعنه‌آمیز اینکه پرسپولیس در نیمه اول به برتری 2 بر صفر رسیده بود اما کسی به فکر تشویق برانکو، سرمربی این روزهای خوب پرسپولیس نبود!

***

اختلاف علی دایی و علی کریمی از همان سال 1377 آغاز شد. جام فوتبال داخل سالن ماه مبارک رمضان، در یکی از سالن‌های محله گیشا و آن دریبل‌ها و لایی‌زدن‌های علی کریمی. بازیکنی که در آن زمان به خاطر لگد زدن به کامیکاوا، داور ژاپنی دیدار تیم امید ایران مقابل روسیه در تورنمنت دانهیل ویتنام محروم شده بود. کریمی و دایی از همان‌جا بنای رابطه را بر اختلاف گذاشتند و در تمام سال‌هایی که کنار یکدیگر بازی می‌کردند، این اختلاف وجود داشت.

 

حالا با وجود اینکه هر دو از فوتبال بازی کردن خسته شده‌اند و دوران تازه‌ای در زندگی شخصی‌شان آغاز شده، رابطه خوبی ندارند. اختلاف‌نظر پنهانی این دو در مصاحبه‌های جنجالی از سر گرفته شد و سپس چند مصاحبه تند علیه یکدیگر در رسانه‌ها و پست‌های پر از کنایه در فضای مجازی. این اختلافات به هواداران تزریق شد و در روز شیرین پرسپولیس، با اینکه هیچ اثری از کریمی و دایی در جمع سرخپوشان نبود، آنها به صدر حواشی بازی رسیدند.

با این حال مشخص نیست این دعواهای بی‌نتیجه چه زمانی قرار است به اتمام برسد. اینکه دایی و کریمی با هم اختلاف دارند، چه ارتباطی به روزهای خوب پرسپولیس دارد، اصلاً مشخص نیست اما حداقل در دودستگی ایجاد شده در بازی روز گذشته، عده‌ای آتش‌بیار معرکه بودند تا نان خود را از تنور این اختلاف قدیمی بیرون بکشند!

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت